‘’Pierwsze słowa: kolory, na wsi, pojazdy” – Akademia mądrego dziecka


Dzieci są niesamowicie ciekawe świata, szybko się rozwijają i czas tak pędzi, że ani się obejrzymy, a maluch już zaczyna chodzić, a później mówić. Ich chęci poznawania otaczającego świata możemy zaspokajać na różne sposoby. Jednym z nich są na pewno książki. Jest wiele interesujących, kolorowych oraz wartościowych pozycji i to dla osób w każdym wieku i z różnymi zainteresowaniami. Tym razem miałam okazję przyjrzeć się książeczkom dla dzieci, które właśnie zaczynają mówić i poznają nowe słowa.

,,Pierwsze słowa” to seria, która poprzez atrakcyjną formę przekazu, w skuteczny sposób ma uczyć nowych słów. Książeczki są podzielone tematycznie. Dzięki przepięknym kolorom oraz ruchomym elementom, przyciągają wzrok i wzbudzają zainteresowanie. Są też wspaniałą pozycją, dzięki której dziecko może spędzać czas z rodzicami na wspólnej zabawie.Kolory


Każda strona przedstawia inny kolor i rzeczy, które mają tą konkretną barwę. Są to podstawowe kolory, te najbardziej popularne i najczęściej spotykane. Wszystkie rysunki są podpisane, przedmioty ładnie zobrazowane, kolory żywe i całość naprawdę przyciąga uwagę. Na większości stron znajdziemy również ruchome elementy, które na pewno zachwycą nie jednego młodego czytelnika! Pobudzają one wyobraźnię, a także zachęcają do aktywnej zabawy czym wspomagają zapamiętywanie.

W tej książeczce poznajemy niektóre zwierzęta, elementy natury, części ubioru czy inne przedmioty. Są to słowa, które z pewnością warto znać, ponieważ używa się ich na co dzień. Oprócz kolorów poznajemy również różne inne rzeczy, więc na pewno jest to bardzo wartościowa pozycja. Na samym końcu znajdziemy strony, na których są obrazki, a dziecko musi powiedzieć, jaki mają kolor. 


Pojazdy

Głównym celem tej książeczki jest poznanie różnych pojazdów, które widzimy praktycznie na co dzień. Żyjemy w czasach, gdzie motoryzacja jest na dość wysokim poziomie rozwoju i wszędzie widać auta, samoloty czy nawet rowery oraz słychać silniki. Na każdej stronie są pojazdy innej kategorii, na przykład maszyny budowlane. Znajdują się tam również krótkie pytania, które mogą pomóc dziecku samodzielnie odgadnąć, co przedstawia ilustracja.

W tej książce również na prawie każdej stronie znajdziemy elementy ruchome, które na pewno przypadną dziecku do gustu. Muszę przyznać, że ta pozycja podobała mi się najbardziej z całej serii. Dobór przedmiotów jest naprawdę trafny i zostały one świetnie przedstawione na ilustracjach. Na końcu również znajduje się strona ze wszystkimi poznanymi pojazdami, więc można sprawdzić nabytą wiedzę i wskazać, który z nich jest najciekawszy. 


Na wsi

Ta książeczka zaznajamia dziecko ze zwierzętami, które zamieszkują tereny wiejskie. Jest to ciekawa pozycja, ponieważ w Polsce jest coraz mniej gospodarstw i nie można ujrzeć większości tych zwierząt na własne oczy. W środku książki oprócz wspaniałych ruchomych elementów, znajdziemy ilustracje obrazujące w dość dokładny sposób wygląd poszczególnych gatunków oraz zapis dźwięków, które wydają.

Oprócz świetnych ilustracji oraz opisów, znów możemy liczyć na pytania naprowadzające na właściwe odgadnięcie zwierzątka z obrazka. Na samym końcu znajdziemy wszystkie poznane gatunki i jeszcze raz można przećwiczyć ich nazwy oraz dźwięki, które wydają. Myślę, że ta pozycja może spodobać się naprawdę dużemu gronu dzieci, ponieważ większość z nich naprawdę uwielbia zwierzątka. W końcu nie bez powodu bohaterami większości bajek nie są ludzie. 


Wszystkie książeczki są wykonane z grubej tektury, więc na pewno będą odporne na wielokrotne używanie, na które z pewnością będą narażone. Ruchome elementy są wykonane w ten sposób, aby były stabilne i nie popsuły się tak szybko. Cała seria jest spójna, okładki oraz kolorystyka świetnie do siebie pasują i tworzą jedną całość.

Wszystkie książeczki z tej serii z pewnością będą przydatną pomocą do nauki pierwszych słów, ale też mogą służyć do wspólnej zabawy dziecka z rodzicami. Ruchome elementy z pewnością będą ćwiczyć zdolności manualne, a żywe kolory i przepiękne ilustracje, przyciągać uwagę i wzbudzać chęć do nauki. Mogą stanowić one świetny prezent, bo z pewnością każde dziecko z chęcią spędzi trochę czasu przy tak barwnych książkach.


Ocena: 10/10
Za możliwość zapoznania się z książeczkami dziękuję Wydawnictwu EgmontPatrycja Bomba 


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. Świetne są te książeczki! Na razie jesteśmy na etapie czarno białych 0+...:D Ale do wyżej opisanych na pewno tez dojdziemy. Doskonały sposób na rozwijanie się dziecka i poznawanie świata :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń