"Co oni robią?" - Artur GulewiczMuszę już na samym początku przyznać, że zupełnie inaczej wyobrażałam sobie tę książeczkę. Nie sądziłam, że będzie aż tak wyjątkowo skrojona, a już na pewno nie spodziewałam się TAKIEGO wnętrza! Książeczka przeszła moje najśmielsze oczekiwania!

Moja córeczka uwielbia wszelkiego rodzaju ruchome książeczki, lubi przesuwanie paluszkiem, otwieranie okienek, poruszanie postaciami... Takie bajeczki to coś niesamowitego, dziecko poniekąd ma wpływ na rozwój historyjki, o której czyta.
Do dziś mam dwie bardzo naznaczone zębem czasu ruchome książki, które należały w dzieciństwie do mojej mamy. Mimo że kolory ilustracji były smutne i mdłe i tak były najlepsze, bo inne, wyjątkowe.
Ogromnie cieszy mnie, że dziś mamy już tak duży wybór ruchomych książeczek.
"Co oni robią?" to bajeczka, w której listonosz, ogrodniczka, baletnica, szalony naukowiec, budowniczy, muzyk, dziennikarz, kelner i podróżniczka mogą na chwilę stać się kimś innym. Kim - o tym decydują nasze dzieci.
Gdy zmieniają się ubrania naszych bohaterów, automatycznie też, pisze się ich historia. Powstają przezabawne króciutkie historyjki. Kto powiedział, że muzyk Janek nie może roznosić listów w ogrodzie? Ogranicza nas tylko nasza, a raczej naszych pociech wyobraźnia.
Mnóstwo możliwych kombinacji, doskonała zabawa, która nie musi trwać tylko chwilkę i co najważniejsze, nie ma opcji, żeby szybko się znudziła!
Ta książeczka to coś zupełnie innego. Dzieci za każdym razem mogą przeżyć coś nowego. Wiem z własnego doświadczenia, że urwiski mają swoje ulubione bajki, które znają już na pamięć, a mimo to i tak uwielbiają ich słuchać. Tutaj dzieci pokochają niezliczoną ilość możliwości, jakie gwarantuje im ta bajeczka. Bardzo ważne jest rozwijanie u naszych szkrabów wyobraźni, dzięki "Co oni robią?" dzieci rozwiną i wyobraźnię i słownictwo.
Ilustracje przykuwają uwagę dzieci dzięki żywym kolorom i postaciom, które przypominają dziecięce rysunki. Tekstu nie ma dużo, ale jest przystępny dla maluchów, wielkie wyraźne litery wspomogą też, naukę czytania.
Artur Gulewicz w całości sam zadbał o koncepcję, ilustracje i projekt okładki, jak zwykle z resztą spisał się na medal. Jestem oczarowana tą książeczką, mamy z córeczką mnóstwo pozycji wydanych przez Naszą Księgarnię, ale ta jest moją ulubioną, dla mojej córci niezmiennie rządzi Pucio.Ocena: 10/10
Za możliwość zapoznania się z książeczką pięknie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia
Julia Komorska

 
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz