"Odkrywcy: Sahara"

„Sahara” to kolejna odsłona serii gier „Odkrywcy”. Rok temu Zielona Sowa wypuściła na rynek pierwszą tego typu planszówkę – „Amazonię”. Porównując te dwie zabawki stwierdzam, że „Sahara” jest bardzo podobna do swoje poprzedniczki, różni się jedynie tematyką. Tym razem mamy bowiem okazję poznać zwierzęta pustynne.  Gra łączy w sobie jednocześnie zabawę i naukę, bowiem dziecko (i pewnie dorosły także) poznaje ciekawe okazy afrykańskiej fauny. Dowiaduje się o nich co nieco, dzięki ciekawym informacją z tyłu kart. Dodatkowo piękne ilustracje wykonane przez Ewę Geruzel idealnie obrazują poszczególne okazy.


W pudełku z grą znajdują się:

- 80 kafelków Sahary
- 1 kafelek Namiotu
- 15 dwustronnych kafelków Fatamorgany
- 20 żetonów- talizmanów
- 5 dwustronnych żetonów punktów,
- 5 pionków,
- 1 planszę do liczenia punktów,
-  instrukcję.

Źródło
Zasady gry są proste. Gracze losują, a następnie dokładają kafelki z pustynnymi zwierzętami, tak aby zdobyć jak najwięcej punktów. Kafelki muszą jednak do siebie pasować kolorami rogów. Można je obracać, byleby dopasować do innych elementów. Jeśli się to nie uda, należy odłożyć taki kafelek z powrotem do czegoś, z czego został wylosowany lub wykorzystać dany talizman. Należy jednak pamiętać, że z każdego takiego talizmanu można skorzystać tylko raz podczas całej gry. O wygranej decyduje liczba zdobytych przez uczestników punktów po ułożeniu wszystkich kafelków. W rozgrywce liczy się taktyka oraz umiejętność planowania.


Źródło
„Odkrywcy: Sahara” to produkt polski, którego twórcą jest Anna Sobich-Kamińska. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Młodsi gracze mogliby się bowiem szybko nim znudzić, gdyż czas trwania jednej rozgrywki to od 40 do 60 minut. W grę jednocześnie może grać od 2 do 5 graczy.

Wykorzystując odpowiednie kafelki i talizmany grę można także łączyć z jej poprzedniczką – „Amazonią”, dzięki czemu ta stanie się dłuższa i bardziej rozbudowana.

Osobiście bardzo mi się ta gra spodobała i serdecznie Wam ją polecam. Myślę, że może to być wspaniały pretekst do wspólnej zabawy w rodzinnym gronie i spędzenia ze sobą kilku chwil. Serdecznie polecam!

OCENA: 10/10


Za grę dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa.

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz