"Royal. Kraina z jedwabiu" - Valentina Fast

Drugi tom fascynującej serii o królestwie Viterry. Walka o względy czterech przystojnych młodzieńców trwa w najlepsze. Przed Tatianą i innymi pretendentkami do korony pierwsze zadanie, które wymaga szczególnej zręczności i kreatywności. Chłopcy zaczynają także zapraszać kandydatki na pierwsze randki… Atmosfera staje się coraz bardziej napięta. Pewnej nocy wydarzy się coś, co wstrząśnie całą Viterrą i wywróci życie dziewczyny do góry nogami.

Po przeczytaniu pierwszego tomu z serii "Royal" tj. "Królestwo ze szkła", nie mogłam doczekać się, aż poznam kontynuację. Wyczekiwałam jej jak na szpilkach. I kiedy wreszcie zawitał u mnie listonosz z przesyłką, rzuciłam wszystko i dopadłam się do książki.

Z każdą stroną zaczęło się w książce dziać coraz więcej! Historia nabrała tempa, a nieoczekiwanych zwrotów akcji było pełno. Nie spodziewałam się takiego rozwoju całości i szczerze muszę przyznać, że zostałam miło zaskoczona. I znów nie mogę doczekać się kontynuacji! To uzależniające, a do trzeciego tomu niestety tak daleko.


Wątki miłosne, nie tylko głównej bohaterki, są bardzo intrygujące. Każdy z nich jest inny i nieoczekiwany. Ogromnie podoba się mi, iż nie jest tutaj tak cukierkowo jak w większości książek młodzieżowych. Relacje między bohaterami nie są takie proste, jest sporo problemów.

Bardzo zaskoczyło mnie kilka wątków. Przede wszystkim miłość Tatiany i decyzje, które podejmuje nastolatka, są bardzo ciekawe i niespodziewane. Sądziłam, że autorka postanowi zrobić z niej pustą lalkę, ale jednak mamy tutaj do czynienia z mądrą dziewczyną, która ma swoje zasady i wie, czego chce.

źródło

Valentina Fast tworzy bardzo krótkie historie, ale wielotomowe. Ubolewam bardzo nad tym, że książki są tak krótkie, ponieważ jej twórczość się pochłania i chce się więcej, i więcej. Autorka zdecydowanie potrafi wodzić czytelnika za nos. Bardzo podoba się mi jej lekkie pióro, z którym się dosłownie płynie. Ogromnym plusem jest to, że nie skupia się na bezsensownych opisach, stawia na konkrety. I chociaż tekstu jest w gruncie rzeczy niewiele, to jednak jest to zaleta, bo bardzo nie lubię, gdy autorzy na siłę przeciągają historię.

Klimat powieści jest niesamowity. Królewski dwór odczuwa się tak, jakby się samemu na nim było i brało udział w eliminacjach do tronu. Do tego różnorodność charakterów wśród bohaterów jest niesamowita i realistyczna. Chociaż akcja książki ma miejsce na dworze królewskim, to ma się wrażenie, jakby to był współczesny świat. Książka zdecydowanie pobudza wyobraźnię.

Zachęcam Was do sięgnięcia po książkę, jak również po poprzedni tom. Gwarantuję Wam, że będziecie bawić się podczas czytania wyśmienicie i nie pożałujecie, że poznaliście tę historię. Naprawdę warto.

Ocena: 8/10
Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo Media Rodzina.

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. Po całej serii Rywalki mam już dosyć podobnej tematyki także raczej nie sięgnę ;)

    OdpowiedzUsuń