"Składaj i baw się. Arka Noego"

„Skład i baw się” to nowa seria puzzli wielowymiarowych wypuszczonych na rynek przez Zieloną Sowę. Obecnie dysponuję jednym z produktów tejże serii, a mianowicie – „Arką Noego” i właśnie o nim chciałabym napisać kilka słów.


Dzieci uwielbiają wszelakie układanki. Szczególnie takie wielowymiarowe, którymi po złożeniu mogą się długo bawić. Właśnie z myślą o nich stworzono puzzle 3D. Pakiet „Arka Noego” zawiera 12 elementów oraz sztywnostronnicową książeczkę opowiadającą losy biblijnej postaci jaką jest Noe. Dzięki niej dziecko pozna historię potopu i samej arki. Natomiast puzzle dostarczą mu mnóstwo zabawy i rozwiną jego zdolności manualne.

Źródło

Jest kilka rzeczy, które bardzo mi się w tej zabawce podobały. Po pierwsze wielkość. Arka po złożeniu jest naprawdę sporych rozmiarów, a i poszczególne elementy do małych nienależną, dzięki czemu nie trzeba obawiać się, że dziecko jakimś się przez przypadek zadławi jak to bywa z tradycyjnymi puzzlami (mimo wszystko wydawca dodaje standardowe ostrzeżenie o takiej możliwości). Ponadto maluchy uwielbiają duże zabawki. Jednocześnie arkę bardzo szybko i bezproblemowo można rozłożyć z powrotem i schować, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca po skończonej zabawie.
Źródło
Kolejną rzeczą, jaka wzbudziła moje zainteresowanie, było to, że nie trzeba bawić się całością. Dziecko może równie dobrze zabawić się poszczególnymi elementami, takimi jak lew, zebra czy żyrafa. Niektóre elementy tworzą też samą arkę, która przy dziecięcej wyobraźni może zamienić się w piracki okręt. Zabawka daje więc wiele możliwości na wspaniałą zabawę.

W serii ukazały się także inne składanki: kuchenka, wóz strażacki oraz rakieta. Osobiście bardzo mi się spodobała „Arka Noego” i właśnie dlatego postanowiłam Wam ją zrecenzować. Mam nadzieję, że skusicie się na jej zakup, szczególnie, że wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka, a taka zabawka z pewnością większości maluchów się spodoba.OCENA: 10/10Za składankę dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa.

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze: