"Trojaczki Mniam mniam!" - Nicole Lambert

Poznaliście już komiksy Nicole Lambert? To znakomita autorka i ilustratorka francuskiego pochodzenia, seria o przygodach trojaczków przyniosła jej sławę i rozpoznawalność w świecie. Na podstawie komiksów powstał nawet animowany serial, uwielbiany przez dzieci. Jesteście ciekawi, co przydarzyło się trojaczkom tym razem?


Co się stanie, gdy popsuje się toster? To prawdziwa katastrofa! Przecież teraz trojaczki będą musiały zjeść surowe kanapki!
Rodzeństwo znów bawi nas i rozczula.
Debatowanie nad tym, jak udało się przecisnąć dużą gruszkę, przez wąską szyjkę butelki jest przezabawne.
Po raz kolejny Nicole Lambert pokazuje nam jak opacznie dzieci rozumieją nasze słowa, bo jeśli mama wcześniej mówiła, że ciasto na naleśniki musi poleżeć, to teraz należy je już obudzić prawda?
Skoro mama obiecała na obiad frytki, to dlaczego obiera ziemniaki?
Strasznie to wszystko skomplikowane i niezrozumiałe dla trojaczków.


W jedności siła! Gdy dzieci mają ochotę na lody, próbują wspólnych sił, by dostać się do zamrażarki, no ale czego nie robi się dla pysznego deseru? W tej części mama trojaczków będzie musiała uporać się między innymi z gromadką głodnych przyjaciół, które zaprosiło na kolację rodzeństwo, z czekoladowym bałaganem w kuchni oraz z "siczkiem nieszczęścia". Zwłaszcza to ostatnie zagwarantuje Wam i Waszym maluchom wybuch śmiechu, gwarantuje.

Moją uwagę bardziej niż reszta, skupiła na sobie jedna ilustracja, przypomniała mi czym w dzisiejszych czasach producenci słodyczy, a w zasadzie ogólnie producenci żywności karmią nasze dzieci i nas. Ogromną uwagę powinniśmy zwracać na to, co podajemy naszym maluchom do jedzenia i myślę, że autorka chciała nam to uświadomić. Słabo robi mi się, gdy widzę mamy wpychające w swoje maluchy tony cukierków, batoników i o zgrozo chipsów! Bardzo ucieszyłam się, że Nicole Lambert nie boi się kontrowersyjnych tematów.

Kiedy mama zabiera swoje urwisy do sklepu na zakupy, dzieci znowu rozrabiają, to bardzo znajome, prawda? Ja na zakupach biegam po całym markecie za moją małą rozrabiaką.
Ciężko zapanować nad jednym rozbrykanym maluchem, ale kiedy jest ich troje, to już niemal niemożliwe!
Moja córeczka śmiała się z wygłupów dzieciaków razem ze mną. Paluszkiem wskazywała ogromną wieżę z puszek, ustawioną w sklepie. Opowiadała mi, co się przydarzyło trojaczkom i z chęcią przewracała kolejne strony, by zobaczyć, co jeszcze wymyśliło sprytne rodzeństwo.
Komiks absolutnie nie jest nudny, jest pełen humoru i wspaniałych ilustracji. Zdecydowanie jest godny polecenia. Całość dopracowana w najmniejszych szczegółach. Naprawdę warto.
 "Trojaczki Mniam mniam!" to już drugi komiks Nicole Lambert, który razem z moją córeczką miałyśmy okazję przeczytać, obejrzeć i przeanalizować. Mnóstwo świetnej pracy, subtelne uświadamianie rodziców co do pewnych kwestii godne podziwu, nie każdy autor potrafi ze smakiem wprowadzić odrobinę kontrowersji w książeczkę dla dzieci, no i przede wszystkim nie każdy chce.
Gorąco zachęcam Was do zapoznania się z twórczością Lambert.


Ocena: 10/10


 Za możliwość przeczytania komiksu bardzo dziękuję  Wydawnictwu Galeria Książki
Julia Komorska


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz