„Absolutnie fantastyczne zabawy z liczbami”


Matematyka wcale nie musi być trudna, a książka nie musi kojarzyć się z tylko z nauką i czytaniem. O tym przekonasz się z fantastycznie wydaną przez Naszą Księgarnię edukacyjną książeczką dla dzieci „Absolutnie fantastyczne zabawy z liczbami”. 
Pozycja idealna w takim samym stopniu do nauki jak i zabawy. Dla tych bardziej opornych i tych kochających naukę.  Ta książka z pewnością więc pomoże twojemu dziecku trenować mózg, doskonalić matematyczne umiejętności i dobrze się bawić.  Znajdziesz w niej cała masę zagadek, rebusów, krzyżówek, piramid i labiryntów, które rozkosznie zajmą czas każdemu, kto do niej zerknie. 

Do kanonu niemal szedł także fakt że matematyka może czasem sprawiać problemy, a jej tłumaczenie i zrozumienie może okazać się wyzwaniem tak samo dla nauczyciela jak i rodzica, zwłaszcza w początkowym etapie jej nauczania. Z pomocą przychodzą zatem „Absolutnie fantastyczne zabawy z liczbami”, pełne liczb magicznych, którym towarzyszy moc zabaw i niezwykłych postaci. Każde dziecko prócz matematycznych łamigłówek znajdzie w niej również to, co ciekawi w tym wieku najbardziej.
Chłopców z pewnością zainteresuje:
- świat rycerzy i duchów,
- odległe galaktyki i kosmos,
- świat dzikiego zachodu i odważnych kowboi,
- świat policjantów i złodziei,
- świat wielkich budowli,
- tajemnice piramid lub skarby piratów,
- postać rolnika lub roboty.
Dla dziewczynek też nie zabraknie matematycznych atrakcji w towarzystwie:
- tancerek i motylków,
- gwiazd wprost z areny cyrku,
- bajecznych wróżek i słodkich zwierzaków,
- morskich stworzeń i pięknych syren,
- i wesołych ptaszków wśród kwiatów. Ale to i tak nie wszystkie jeszcze miejsca, do których można zawędrować wraz z liczbami. Bajecznie różnorodna i kolorowa, z pięknymi rysunkami skupi uwagę każdego dziecka. Choć i dorosły znajdzie w niej niejedno wspomnienie z własnego dzieciństwa i być może skusi się na odrobinę wspólnej, szalonej zabawy. 
Książki tak bogato ilustrowane i z tak ogromną różnorodnością obrazków pobudzą dodatkowo wyobraźnię jej użytkownika. Można ją więc wykorzystać na bardzo wiele sposobów. Jednym z nich może być chociażby zabawa polegająca na tworzeniu wspólnie z dzieckiem historii w oparciu o rysunki, które będą urzeczywistnieniem rodzącej się w małym człowieku wyobraźni.  Myślę, że tylu ilu czytelników tej książeczki, tyle i pomysłów na zabawę z nią. Dodatkowym, więc atutem tej pozycji jest jej wielowymiarowość, źródło wszelkich inspiracji do zabawy i nauki, na matematyczne łamigłówki i konkursy, bajki na dobranoc i scenariusz lekcji. 
„Absolutnie fantastyczne zabawy z liczbami” – to też świetne picturebooki dla najmłodszego przedszkolaka lub słodkie wspomnienie rodzica. Książka zawiera ponadto wszystkie rozwiązania zadań, które znajdują się na ostatnich stronach książki. Czy potrzebnie? To już oceńcie sami.  


„Absolutnie fantastyczne zabawy z liczbami” to książka, której wcale nie masz ochoty oddać dziecku. Książka, która obudzi w tobie dziecięcą radość.

 Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia
Ocena 8/10
Znalezione obrazy dla zapytania Nasza Księgarnia
Edyta Sztylc

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz