"Bad boy's girl 2" - Blair Holden

Bad boy's girl kupiłam już bardzo dawno temu, nieświadoma, że to początek trzytomowej serii. Jakoś nie przepadam za książkami, które mają kontynuację, choć ostatnio i tak zdecydowanie częściej się do nich przekonuję. Dopiero kiedy ukazał się drugi tom, postanowiłam, że dam szansę tej serii.
Przyznam szczerze, że pierwsza część mi się podobała, więc zaostrzyła tylko apetyt na drugą. A jak moim zdaniem wypadła kontynuacja, przeczytacie niżej. Na półce czeka też już zakończenie historii Cole'a i Tessy, więc w niedalekiej przyszłości możecie się spodziewać kolejnej recenzji.
"- Chciałbym powiedzieć, że żałuję, że zachowałem się jak dupek,
ale nie powiem.
- A ja powinnam być wściekła, że zachowałeś się jak jakiniowiec,
ale nie jestem.
- Kręci cię to, prawda?"


W pierwszej powieści z serii podobał mi się cięty język głównej bohaterki, zwłaszcza w stosunku do Cole'a, tutaj jest go troszkę mniej, ale na szczęście autorka z niego nie zrezygnowała. Bad boy's girl 2 podzielone jest na dwie części, w pierwszej nasi bohaterowie są jeszcze uczniami kończącymi liceum, druga natomiast przenosi nas już do college'u.

Tessie ciężko jest wrócić do normalnego życia po rozstaniu z Cole'em, przyznam szczerze, że powód tego rozstania jest dla mnie nieco bezsensowny, ale na szczęście autorka postanowiła nam to w dwójce nieco rozjaśnić. Jak to w romansach bywa, para dochodzi do porozumienia i wraca do siebie. 
Kiedy okazuje się, że Cole, również wybiera się na te same studia, co jego miłość, radość zakochanych jest przeogromna. Wydaje się, że dalej pójdzie już jak z płatka, z dala od domu, dawnych znajomych, którzy uprzykrzali Tessie życie w liceum. Oczywiście jak się domyślacie, wcale nie będzie im łatwo. W college'u Cole zostaje od razu okrzyknięty największym miejscowym przystojniakiem, wszystkie dziewczyny uwieszają mu się na ramionach a naszą bohaterkę, bardzo to denerwuje, oczywiście nie ma w tym nic dziwnego. Która z nas z radością obserwowałaby, harpie uczepione ciała naszego mężczyzny? Żadna. Tak więc stuprocentowo jestem w stanie, zrozumieć co czuje dziewczyna. Na uczelni uwidocznione są różnice między zakochanymi którzy, choć starają się dochodzić do konsensusów, nie potrafią wyeliminować drobnych sprzeczek i nieporozumień. Największa próba dla związku naszych bohaterów jednak dopiero nadejdzie a czy wyjdą z niej cało, musicie się już same przekonać.

"Ledwie zauważam, jak ściąga mi buty, okrywa mnie kocem,
całuje w czoło i wychodzi. Słyszę jeszcze westchnienie Sarah.
- Szczęściara...
Nie odpowiadam, ale w duchu się z nią zgadzam. Jestem szczęściarą."


Trzeba przyznać, że znajdziecie tutaj sporą dawkę dobrego humoru. W tego typu książkach porządny dowcip stanowi dla mnie ogromny plus. Powieść czyta się szybko i sprawnie, słownictwo jest bardzo młodzieżowe i momentami mocno wyrafinowane. Narracja pierwszoosobowa, którą zastosowała Holden to niezaprzeczalny atut. Tak naprawdę, gdybym miała podsumować tę historię jednym słowem, powiedziałabym, że jest poprawna. Pierwsza część była zdecydowanie lepsza, tutaj psuć się zaczęło mniej więcej od połowy. Troszkę porównywałam sobie tę książkę, czytając, do serialu. Brakowało mi jakiejś oryginalności, czegoś nowego, mam wrażenie, że to wszystko już było. Niemniej jednak muszę pamiętać o tym, że to powieść dla nastolatek i choć dla mnie nie jest żadną rewelacją, dla grupy docelowej będzie naprawdę fajnym przerywnikiem i oderwaniem od ostatnich szkolnych zajęć.
Zastanawiam się jeszcze, jak odbieracie okładki tej serii? Ja naprawdę nie jestem w stanie na nie patrzeć, chłopak z okładek ani trochę nie pasuje mi to opisywanego w powieściach przystojniaka, za którym szaleją dziewczyny... Na zakończenie dodam jeszcze, iż liczę, że ostatnia część tej serii okaże się sporo lepsza, od swojej poprzedniczki. 

Ocena: 6/10

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Jaguar
Julia Komorska

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz