"Skok stulecia" - Christian Gudegast

Dobre kino akcji to coś co lubię najbardziej. Uwielbiam, gdy film ocieka mocną akcją, ma naprawdę ciekawą fabułę i nie można się na nim nudzić. "Skok stulecia" dał mi świetną rozrywkę na wieczór. I chociaż nie jest bez wad, to jednak można dobrze bawić się podczas oglądania jego.

Film jest typowym kinem ociekającym bójkami, zagadkami. Przez dwie godziny wędrujemy razem z bohaterami i odkrywamy tajemnice, które bez wątpienia są ciekawe. I oczywiście jest tutaj również dużo absurdów, na których widok zadawałam sobie pytania "Co to się właśnie stało? Co to tutaj robi?" itd. ale gdy przymknie się na nie oko, to okazuje się, że ekranizacja jest całkiem niezła.

Przedstawiona historia niewątpliwie jest ciekawa. Zawiłości i tajemnic jej nie brakuje. I to właśnie pomysłowa fabuła powoduje, iż w sumie film warto obejrzeć, chociaż najwyższych lotów to on nie jest.


Jednak mankamentem, który bardzo mi przeszkadzał były dialogi, które momentami były naprawdę płytkie i na poziomie nastolatków, a nie dorosłych mężczyzn. Irytowało mnie to bardzo, ponieważ psuło jakość filmu. Na siłę próbowano robić z bohaterów "wyluzowanych gości".

Gra aktorska nie jest jakoś wybitnie spektakularna, jest mocno średnia, jedni grają lepiej, drudzy gorzej, ale w gruncie rzeczy do przeżycia. Przynajmniej aktorzy potrafili odegrać emocje jak należy.
Oczywiście momentami wkradała się monotonia, a niektóre sceny były niepotrzebnie na siłę ciągnięte, ale dało się to przełknąć.

Troszkę wadziło mi to, iż film akcji przesłaniany był ckliwymi scenami. Oczekiwałam większej ilości solidnego łomotu. Lubię, gdy film skupia się na walce, zagadkach, a nie melodramatach. Fajnie jest, gdy w produkcji jest jeden główny cel, do którego wszystko zmierza. Tutaj niestety zabawiono się we wrzucenie po trochu wszystkiego, przez co główny element był niestety zbywany.

Film jest dobry na nudny wieczór, kiedy nie mamy nic do robienia i zastanawiamy się jaki film obejrzeć, aby nieco zabić czas. Jeśli zbyt wiele nie będzie się wymagało od tego filmu, to wieczór będzie jak najbardziej udany.


Ocena: 6/10

Za możliwość obejrzenia filmu bardzo dziękuję Monolith Films.

https://www.monolith.pl/

Natalia Zaczkiewicz

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. Ja również lubię podobne kino, które kojarzy sie przede wszystkim z dobrą rozrywką, być może namówie chłopaka do wspólnego oglądania :)

    OdpowiedzUsuń