Emily Ratajkowski Modelka polskiego pochodzenia podbija Hollywood „Jestem taka piękna!” Komedia bez kompleksów w kinach od 29 czerwca


Emily Ratajkowski to amerykańska modelka i aktorka polskiego pochodzenia. Karierę w modelingu rozpoczęła już w wieku 14 lat, jednak zrobiło się o niej głośno dopiero po występie w teledysku do piosenki „Blurred Lines” Robina Thicke'a i Pharrella Williamsa. Kontrowersyjny, przesycony erotyzmem klip otworzył jej drzwi kariery aktorskiej: reżyser David Fincher zaangażował ją do filmu „Zaginiona dziewczyna”, gdzie wystąpiła u boku Bena Afflecka. Od tego czasu regularnie  pojawia się na dużym ekranie: zagrała między innymi w filmach „Ekipa” i „We Are Your Friends”, coraz częściej można też oglądać ją w produkcjach telewizyjnych.

27-latka zajmuje czołowe miejsca w rankingach najseksowniejszych kobiet świata, często rozbiera się przed obiektywem: nie straszne są jej odważne sesje zdjęciowe, sama zamieszcza też pikantne zdjęcia na swoich kanałach społecznościowych. Pytana o kontrowersje związane z pokazywaniem w mediach nagości przyznaje, że pewność siebie wyniosła z domu: „Moja mama jest feministką, profesorką uniwersytecką, intelektualistką. Nauczyła mnie, żeby cieszyć się swoim ciałem i nie przepraszać za to, jak wyglądam. Bez tego podejścia nie mogłabym zostać modelką”.

Emily angażuje się politycznie i społecznie: w ostatnich wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych oficjalnie poparła partię demokratów, znana jest też ze swojej działalności na rzecz równego traktowania kobiet. Modelka współpracuje z innymi działaczkami ruchów kobiecych, publikuje również eseje na łamach dużych magazynów. W swoich tekstach dowodzi, że uroda i seksapil nie oznaczają braku inteligencji, a podwójne standardy i stereotypowe podejście do kobiet to wciąż spory problem we współczesnym społeczeństwie. Właśnie dlatego główny zamysł filmu „Jestem taka piękna!” jest tak bliski modelce. „Nieważne, jak inni widzą ciebie. Ważne, jak ty siebie postrzegasz. Im lepiej o sobie myślisz, tym lepsze wrażenie zrobisz na całym swoim otoczeniu. Takie właśnie jest przesłanie tego filmu” – mówi o najnowszej produkcji ze swoim udziałem.
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

1 komentarze:

 1. O! Myślę, że obejrzę ten film. Nie śledzę kariery Emily, ale bardzo podoba mi się jej uroda. Podoba mi się również to przesłanie filmu. Im lepiej patrzymy na siebie, tym lepiej patrzą na nas inni! Nie będę się wypowiadać może na temat tego, co propaguje modelka, bo zwyczajnie nie mam o tym wyrobionego zdania. Jest to jej życie i jej sprawa, nie krzywdzi mnie tym, więc w sumie nic mi do tego. Jednak sam zamysł filmu bardzo mi się podoba!

  Buziaczki ♥
  http://sleepwithbook.blogspot.com/2018/06/cofnijmy-sie-w-czasie-les-miserables.html

  OdpowiedzUsuń