"Jurassic World. Mega album z naklejkami"

Nieco ponad miesiąc temu swoją premierę miał film fantastycznonaukowy Jurassic World: Upadłe królestwo. To już piąta odsłona serii Jurassic Park, filmy te mają całą rzeszę fanów na świecie i to nie tylko tych kilku czy kilkunastoletnich, dorośli mężczyźni również wariują na punkcie dinozaurów.
Dziś mam dla Was recenzję mega albumu z naklejkami, jak się domyślacie, jest to raczej produkt dla kilkuletniego fana, choć muszę Wam wspomnieć o tym, że mój mąż był bardzo zainteresowany, a jedną z naklejek przykleił nawet na auto. Cóż mogę powiedzieć, duże dziecko, ale miał za to prawdziwą frajdę.

Mega album jest naprawdę MEGA! Liczy sobie nieco ponad trzydzieści stron plus cztery pełne naklejek. Przede wszystkim chcę zwrócić Waszą uwagę na genialną grafikę, dinozaury wyglądają jak żywcem wyjęte z dżungli i to nie tylko na ilustracjach, ale również na naklejkach.
Na Wasze dziecko czeka wiele przyjemnych, ale też rozwijających zadań, do których potrzebne mu będą załączone do albumu naklejki. Dziecko wraz z drugim graczem wcieli się w tyranozaura bądź triceratopsa, bawiąc się we wszystkim dobrze znaną grę: kółko i krzyżyk, z tym że zamiast rysować, dzieci będą naklejać wybrane przez siebie podobizny dinozaurów.
Odrobiny spostrzegawczości i skupienia będzie potrzeba przy znajdowaniu różnic. Na dziecko czeka też projektowanie i ozdabianie naklejkami plakatu reklamującego park dinozaurów, jako mała dziewczynka uwielbiałam tego typu zabawy, niezwykle rozwijają one wyobraźnię.


A co powiecie na naklejkowe sudoku? Kto powiedział, że sudoku musi być wyłącznie matematyczne? Labirynty i wszelkie tunele, chyba każde dziecko je lubi, trzy scenki, które należy ozdobić naklejkami, to wymarzona alternatywa spędzania wolnego czasu, maluch może puścić wodze fantazji i mieć z tego naprawdę ogromną przyjemność. W albumie są jeszcze też między innymi polecenia dokończenia wzorów DNA i kolorowanki. Dodatkowo album zawiera plakaty.

Wydawnictwo Egmont stworzyło prawdziwą bombę dla fanów dinozaurów. Uwielbiane przeze mnie połączenie przyjemnego z pożytecznym, nauka przez zabawę. Pomyślicie sobie teraz, gdzie tu nauka? Otóż jest jej całe mnóstwo, szukanie różnic wspomaga rozwijanie percepcji wzrokowej, najkejkowe sudoku trenuje spostrzegawczość i pomaga szybciej przywołać i zapamiętać pewne rzeczy, labirynty z kolei ćwiczą skupienie i koncentrację, pomagają także rozwijać proces analizy. Chyba nie muszę Was dłużej przekonywać? Zdecydowanie polecam.

Ocena: 10/10

Za możliwość zapoznania się z albumem, dziękuję Wydawnictwu Egmont

Julia Komorska


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz