"Minecraft. Księga Netheru i Kresu z naklejkami" - Miltion Stephanie


Źródło

       "Minecraft Księga Netheru
 i Kresu z naklejkami" to już kolejna część książek przeznaczonych dla dzieci oraz fanów gry Minecraft. Seria ta zawiera w sobie ponad 500 naklejek, którymi wypełniamy książkę zgodnie z instrukcją zawartą w tekstach, ale również możliwością puszczania swoich wodzy fantazji i tworzenia własnych budowli, czy też historyjek. W tym tomie wybierzemy się na daleką wędrówkę poza standardowy świat Minecrafta. Towarzyszyć nam w tym będą minecraftowi przyjaciele, między innymi budowniczy Sparks i mistrz przetrwania Bear.

       W taką podróż stanowczo nie wypada wybrać się bez statecznego ekwipunku oraz wiedzy o czyhających nań zagrożeniach! Książka przedstawia nam elementy wyposażenia niezbędne do podróży oraz sposób na crafting tych przedmiotów. W dodatku utrwala się on w naszej pamięci poprzez przyklejanie (znajdujących się na końcu książki) naklejek w miejscach dla nich przeznaczonych.      Znajdziemy tu porady i wskazówki dotyczące nie tylko tworzenia przedmiotów, ale i budowania portalu do Netheru, czy też odnalezienia i aktywowania świata Endu. Poprzez historie bohaterów dowiadujemy się o wielu rzeczach, niewątpliwie użytecznych już w samym świecie gry. Książka zawiera przerywniki, takie jak odnalezienie drogi ucieczki z labiryntów, czy też strony przeznaczone na przyklejanie klocków do budowy schronów, a także naprawy i dekorowania istniejących już struktur.


   Książka zdecydowanie skierowana jest do młodych czytelników, poznających, jak i znających w pewnym stopniu świat gry. Rozwija ona ich wyobraźnię, wymaga logicznego myślenia i gwarantuje najmłodszym fanom świetną zabawę. Jednakże momentami wymaga pewnej znajomości gry związanej np. z wiedzą na temat mechaniki świata Minecrafta. Dla przykładu - nie każdy musi wiedzieć jaki przedmiot „wypada” po pokonaniu Ghasta, czy też jaką bronią strzela Shulker. (Swoją drogą… nieznający świata Minecrafta, nie będą mieli nawet pojęcia, co to są za stworzenia). Na końcu książki odnajdujemy naturalnie odpowiedzi na te pytania, jednak jak wiadomo przeczytanie odpowiedzi z końca, nie daje takiej satysfakcji jak samoistna znajomość odpowiedzi. Dla dzieci interesujących się grą książka jest wręcz idealna i tak też jest w przypadku mojego małego siostrzeńca, któremu uśmiech z twarzy nie schodził po podarowaniu mu jej. (Wiedział on więcej ode mnie).

      Z drugiej strony próżno jest tu szukać wskazówek na Mob Grinder w Netherze, gdyż książka skierowana jest wyłącznie dla dzieci, a napisane tam informacje i wskazówki są już dobrze znane przez weteranów. Co więcej, w głównej mierze opiera się ona na trybie przetrwania i raczej nikt, tworząc wspaniałe budowle na trybie kreatywnym, nie znajdzie tu nic dla siebie.


Ocena: 6/10
Za możliwość zapoznania się z tym egzemplarzem dziękuję wydawnictwu - Egmont

Paulina Mocka    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz