Piosenki o miłości oraz inne kłamstwa - Jessica Pennington

     Witajcie w świecie romansu! Jak już sam tytuł sugeruje, książka będzie o uczuciach, choć bardzo skomplikowanych. Jest to letnia powieść romantyczna, w której nie zabraknie świata muzyki, złamanych serc, drugich szans i namiętności. Pennington przedstawia nam pewnego rodzaju dreszczyk emocji związany z przynależnością do zespołu muzycznego, skupiając się przy tym także na dramatycznej historii miłości dwojga ludzi. Ciężko natomiast znaleźć informacje dotyczące autorki, a niestety na okładce książki żadnego krótkiego wpisu nie znajdziemy. Wiem natomiast, iż jest to pierwsza książka tejże pisarki, czy wam się spodoba, ocenicie sami. 

     W czasie studiów Virginia, nasza główna bohaterka, dostaje propozycję od swojego najlepszego przyjaciela, aby udać się wraz z zespołem na tournee, gdzie miałaby pełnić funkcję managera. Brzmi to, jak możliwość przeżycia jednych z piękniejszych chwil w życiu, a także świetna zabawa, więc dlaczegóż by tu się nie zgodzić? Wydawać by się mogło, że wszystko idzie po jej myśli, dopóki nie dowiaduje się, kto jest nowym członkiem zespołu, z którym łączy ją tak wiele. Cameron, bo o nim tutaj mowa, złamał jej przed rokiem serce i odszedł. Będzie więc to podróż, która na zawsze odmieni życie zarówno Virginii, jak i Cama.

  Losy bohaterów możemy poznawać dwutorowo, gdyż przedstawiona została perspektywa każdego z nich, a w dodatku przeplatają się rozdziały z  przesunięciami czasowymi, zatytułowanymi "WTEDY" i "TERAZ", dzięki czemu dodatkowo możemy dowiedzieć się, co łączyło tych dwoje przed wyjazdem. Taka narracja pozwala nam dostrzec, co czują nasi bohaterowie w danej chwili, poznajemy powody podjętych przez nich decyzji, ich wcześniejsze życie rodzinne oraz towarzyskie. 

    Podczas podróży będą bohaterom towarzyszyć rozmaite uczucia. Dostrzegalna będzie olbrzymia tęsknota Cama i jego poczucie winy, natomiast Vee przepełniona jest nienawiścią i miłością jednocześnie. Jest wiele niedociągnięć, przez które tych dwoje nie potrafi się porozumieć i opowiedzieć o skrywanym bólu. Cameron nosi w sercu dramatyczny sekret, z którym przybył do rodzimego miasta naszej bohaterki i nigdy jej go nie wyjawił. Wie, że przez swoje tajemnice stracił miłość swojego życia, lecz nie potrafi się przełamać. Ona zaś początkowo jest bardzo zdystansowana, chce uciec, lecz wie, że to nie rozwiąże jej problemów. Postanawia stawić czoła wyzwaniu, ale co jeśli to sprawi, że jej serce rozleci się na kawałki?

    Jest to urocza, a także intymna powieść o zagubionej miłości dwojga licealistów. Poznają się w nietuzinkowy sposób i pragną rozwijać tę znajomość. Sprawia to, że Virginia całkowicie otwiera się przed Cameronem, obnażając przy tym wszystkie swoje wady i zalety. Czuje, że jest on godnym powiernikiem jej sekretów, lecz niestety on nie jest w stosunku do niej szczery. To powoduje wiele konfliktów, zamieszani są w to inni bohaterowie i w konsekwencji ich drogi się rozdzielają, by ponownie móc się połączyć i dać im drugą szansę, a to czy ją wykorzystają, to już inna sprawa. 

    Akcja powieści rozgrywa się powoli, ale właśnie to jest jej duża zaleta, gdyż skrupulatnie możemy prześledzić losy naszych bohaterów. Jest w niej kilka piosenek, które urozmaicają treść i umilają życie dwojga kochanków. Okładka nie wygląda nadzwyczaj zachęcająco, jest prosta i dość banalna. Jeśli chodzi o samą historię, to proponuję nie czytać opisu na okładce, gdyż jej twórca troszeczkę przesadził i zdradza zbyt wiele szczegółów, przez co odbiera nam radość z czytania. 

    Myślę, że nie jest to najlepsza książka o miłości, jaką w życiu czytałam, aczkolwiek jest w jakiś sposób pociągająca. Możemy w bohaterkach odnaleźć siebie, coś, co czasem nas blokuje w okazywaniu uczuć. Jest w niej dużo emocji i namiętności. Natomiast brakowało mi czegoś, historia wydaje się być niedopracowana, mało zaskakująca i miejscami przewidywalna. Przedstawiona zostaje na nowo rozkwitająca miłość, stawiane są kolejne, mało stabilne fundamenty, a bohaterowie sami stwierdzą, czy chcą by to uczucie stało się na tyle silne, by przetrwało najgorsze.

Ocena: 7/10
Za możliwość przeczytania tejże książki dziękuję wydawnictwu - Jaguar

Paulina Mocka
     

  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

6 komentarze:

 1. Bardzo interesująca recenzja ^^ osobiście również miałam możliwość przeczytać "Piosenki o miłości oraz inne kłamstwa". Szczerze-nie mogę się doczekać kolejnej książki tej autorki.
  Gorąco pozdrawiam i zapraszam ^^
  http://littlebookworm27.blogspot.com/2018/06/sowa-w-ciemnym-bekicie-cath-crowley.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa propozycja na wakacje :D

  OdpowiedzUsuń
 3. W ogóle nie słyszałam ani o autorce, ani o książce, a widzę, że jest warta uwagi! Dzięki za polecenie!

  OdpowiedzUsuń