"Psy z piekła rodem. Zdobywca świata" - Joanna Sędzikowska

Nie od dziś wiadomo, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Te czteronożne bestie potrafią wywoływać wiele radości, a życie bez nich jest po prostu nudne.

"Psy z piekła rodem" to pozycja, po którą powinni sięgnąć wszyscy właściciele psów, a także osoby, które pragną mieć psa. Ta książka pokazuje prawdziwe życie z psami, które nie zawsze usłane jest różami. Autorka pokazuje, że posiadanie czworonoga to ogromna odpowiedzialność i decydując się na posiadanie psa, musimy uzbroić się w ogromną dawkę cierpliwości.

Jak wiadomo, pies nie jest zabawką i decydując się na niego, musimy wiedzieć na co trzeba być przygotowanym. Zwierzęta tak jak ludzie mają swoje charaktery, pierwotne instynkty, każde jest inne.

Książka Joanny Sędzikowskiej idealnie obrazuje życie z psem w sposób przyjemny i pełen humoru. Ta historia nie tylko bawi, ale także uczy. Autorka ma bardzo przyjemne w odbiorze pióro, nie owija w bawełnę, a ja niejednokrotnie śmiałam się do łez z przedstawionych opowieści.Raptor, główny bohater powieści, Malamut Alaskański, to ewidentnie pies z piekła rodem, który uwielbia zaskakiwać swoich właścicieli. Rozrabiaka z niego niesamowity, ale przynosi również mnóstwo pięknych wspomnień i uśmiechu. Jedno jest pewne, z nim właściciele nie mogli się nudzić.

Historia jest naprawdę niezwykła, spędziłam z nią kilka niesamowitych godzin. Mój humor poprawił się podczas czytania tej książki. Uwielbiam takie lekkie i przyjemne powieści. I chociaż z początku myślałam, że będzie to nudny poradnik o tym jak wychować psa, to jednak się pomyliłam i zostałam miło zaskoczona. Autorka stworzyła naprawdę niesamowitą opowieść z życia wziętą. Wiele poznanych historii niejednokrotnie przydarzyło się mi z moimi psami. Wielokrotnie biegałam za nimi, gdy uciekały do "panienek", przepraszałam za ich zachowanie, szorowałam je, gdy wytarzały się w nieprzyjemnie pachnących "perełkach".

Naprawdę z całego serca polecam tę książkę każdemu. Gwarantuję Wam, że będziecie boki zrywać podczas czytania jej i wyniesiecie z niej również wiele mądrości, bo jak wiadomo, najlepiej uczy się na błędach, ale czy nie lepiej uczyć się na czyichś? Jestem pewna, że wielokrotnie wybuchniecie śmiechem podczas lektury.

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwo Literatura.

Natalia Zaczkiewicz
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

3 komentarze:

 1. Brzmi ciekawie, choć sama wolę milion razy bardziej kotki od piesków... ale jak wpadnie mi w ręce, na pewno przeczytam!

  Buziaczki, zapraszam do siebie
  https://sleepwithbook.blogspot.com/2018/06/w-sam-raz-dla-letnich-alergikow-ponad.html

  OdpowiedzUsuń
 2. To moja ulubiona rasa! Bardzo lubię te psiaki i chętnie wybrałabym takiego psiaka dla siebie! Jednak wydaje mi się, że nie mam warunków do tego, aby takiego psiaka mieć w małym mieszkaniu, więc nie chcielibyśmy zrobić jemu krzywdy. Ale mamy i tak małego, kochanego psiaka, który w naszym domu czuje się naprawdę dobrze. To nasze kolejne dziecko, a najmłodsza córka co chwilę dla psiaka wybiera na stronie http://petinio.com/ jakieś nowe ubranka. Do tego kucyki, bo to dość bardzo popularna rasa, czyli york.

  OdpowiedzUsuń