"Puzzle: Jednorożce"

Niedawno był Dzień Dziecka i miałam tę recenzję wstawić właśnie wtedy, no ale nie wyszło jak widać (smutna minka). Jednak dziś (z ponad dwutygodniowym opóźnieniem) przybywam do Was z recenzja wspaniałych puzzli dla najmłodszych od Zielonej Sowy.„Puzzle: Jednorożce” składają się z 56 elementów i są wspaniałą zabawką dla tych dzieciaków, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z puzzlami. Po pierwsze poszczególnych elementów jest stosunkowo mało, więc dziecko nie zostanie poddane ogromnej próbie ułożenia skomplikowanego wzoru. Po drugie wszystkie części są bardzo duże, co jeszcze bardziej ułatwia zadanie, a ponadto chroni dziecko przed połknięciem niewielkiego przedmiotu i udławieniem się nim. Dodatkowo układanka wychodzi dość spora, a powiedzmy sobie szczerze – jakie dziecko nie lubi ogromnych puzzli?

Jak na moje oko kolorystyka tych puzzli jest nieco za blada, a barwy są zbyt pastelowe, ale dzieciakom w układaniu to raczej nie powinno przeszkadzać. Motyw jednorożców jest dość prosty i nawet małe dziecko powinno dać sobie z nim rade. Wzór raczej wskazuje, że jest to zabawka przeznaczona dla dziewczynek, bo jednak przeważa róż no i sam motyw na to wskazuje, co nie do końca mi się podoba, gdyż mimo wszystko dzieci lubią czasami układać coś razem, a raczej brat siostrze w układaniu różowych jednorożców niezbyt chętnie pomoże. Jednak jest to raczej mało ważna drobnostka.

Puzzle wykonane są bardzo solidnie. Są twarde, grube i dobrze wyprofilowane, więc elementy idealnie się w siebie wpasowują. Dodatkowym atutem układanki jest to, że została wyprodukowana w Polsce. Opakowanie też tak szybko się nie zniszczy, bo jest wykonane dość solidnie.

Puzzle to jednak nie jedyna atrakcja, jaką znajdziemy w pudełku. Znajdują się tam bowiem także cztery podkładki pod kubek z motywem podobnym do tego na puzzlach. Bardzo mi się taki dodatek spodobał i dzieciaki zapewne też się z niego ucieszą.


Zdecydowanie polecam te puzzle wszystkim małym miłośnikom układanek. Zabawka na pewno polepszy ich spostrzegawczość, umocni cierpliwość i sprawi, że staną się nieco lepsi manualnie, a do tego zapewni dziecku mnóstwo radości, a rodzicom chwilę spokoju!

OCENA: 10/10


Za puzzle dziękuję wydawnictwu Zielona Sowa.

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz