"Puzzle: Piraci"

Dziś mam dla Was coś innego niż książki. Niedawno dostałam od Zielonej Sowy świetne puzzle, o których chciałabym Wam trochę opowiedzieć. Miałam dodać ten wpis co prawda w Dzień Dziecka, ale z jakiś nieznanych mi przyczyn tego nie zrobiłam (smutna minka). Musicie mi to wybaczyć.


„Puzzle: Piraci” składają się z 56 elementów i są wspaniałą łamigłówką dla tych dzieciaków, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z puzzlami. Posiadają bowiem kilka zalet, które znacznie ułatwią maluchom zabawę z układanką. Przede wszystkim wszystkie elementy są bardzo duże, co jest dobre z kilku powodów. Po pierwsze praktycznie niweluje ryzyko połknięcia danej części i zadławienia się nią, gdyż żadne dziecko nie jest w stanie połknąć czegoś tak dużego. Po drugie duże elementy znacznie ułatwiają układanie puzzli, więc dziecko nie zniecierpliwi się tak szybko i nie zniknie jego zainteresowanie nową zabawką. Maluchy uwielbiają także ogromne rzeczy, tak więc puzzle spodobają im się także pod tym względem, gdyż po ułożeniu mają wymiary 54,4 cm x 47 cm, więc są dość spore.

W puzzlach podoba mi się także ich kolorystyka, czego nie mogłam powiedzieć o tych z jednorożcami. Barwy są bardzo żywe i przykuwają uwagę, dzięki czemu dziecko na pewno szybciej się nimi zainteresuje. „Piraci” są też lepsi od „Jednorożców”, bo są bardziej uniwersalni. Różowe rogate konie raczej ewidentnie wskazywały na zabawkę dla dziewczynek. Piraci natomiast nadają się dla obu płci, szczególnie, że na obrazku widzimy zarówno chłopców jak i jedną piratkę.

Wykonanie puzzli jest bardzo solidne i staranne. Są bowiem twarde, grube i dobrze wyprofilowane, więc elementy idealnie się w siebie wpasowują. Opakowanie też tak szybko się nie zniszczy, bo jest wykonane dość solidnie. Dodatkowym atutem układanki jest to, że została wyprodukowana w Polsce.

Puzzle to jednak nie jedyna atrakcja, jaką znajdziemy w pudełku. Znajdują się tam bowiem także cztery podkładki pod kubek z motywem podobnym do tego na puzzlach. Bardzo mi się taki dodatek spodobał i dzieciaki zapewne też się z niego ucieszą.


Zdecydowanie polecam te puzzle wszystkim małym miłośnikom układanek. Zabawka na pewno polepszy ich spostrzegawczość, umocni cierpliwość i sprawi, że staną się nieco lepsi manualnie, a do tego zapewni dziecku mnóstwo radości, a rodzicom chwilę spokoju!

OCENA: 10/10Za puzzle dziękuje wydawnictwu Zielona Sowa.

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz