"Składaj i baw się. Wóz strażacki."


Poznaliście już trójwymiarowe puzzle z serii "Składaj i baw się" od Wydawnictwa Zielona Sowa?

Moja córeczka uwielbia oglądać bajki o Strażaku Samie, więc kiedy zobaczyłam, że są puzzle, z których złożyć można wóz strażacki, byłam niemal tak samo podekscytowana, jak moje dziecko, kiedy zobaczyło pokaźnych rozmiarów karton ze strażakiem i jego pojazdem na wierzchu. Uwierzcie mi na słowo, że ledwo zdążyłam zrobić dla Was zdjęcie, bo moja agentka w mgnieniu oka wzięła się za rozpakowywanie.W kartonie znajdziecie 12 naprawdę ogromnych elementów do złożenia oraz porządną książeczkę ze sztywnymi stronami. Producent zalecił wiek dziecka jako 4+ ja jednak uważam, że młodsze maluchy też pokochają te puzzle. Jak wspomniałam, elementy są wielkie więc nie ma możliwości, że dziecko czymkolwiek się udławi. Moja córka niedługo skończy 3 latka i jest zachwycona, nie muszę się też obawiać o jej bezpieczeństwo podczas zabawy.


Fantastyczne w trójwymiarowych puzzlach jest to, że są dwustronne. W środku wozu narysowana jest kierownica, a także podstawowy potrzebny strażakom, do między innymi, gaszenia pożarów, sprzęt. To niesamowicie rozwija wyobraźnię naszych dzieci i gwarantuje im jeszcze lepszą zabawę. Podoba mi się także to, że puzzle można w moment tak naprawdę, rozłożyć i schować, więc nie musimy martwić się o to, iż zabawka zajmie nam dużo miejsca. Prócz wozu, który raczej powinien stanowić jedność, pozostałe elementy są tak naprawdę niezależne. Jeśli tylko dzieciom znudzi się kot czy żółw mogą go zdjąć i bawić się dalej albo wykorzystać zwierzaki to zupełnie innej zabawy. Ogranicznikiem, jak zwykle, jest tylko wyobraźnia naszych pociech. Słów kilka chciałabym też powiedzieć o książeczce. Uważam, że dorzucenie jej do zestawu było strzałem w dziesiątkę. Nic tak nie pobudza do zabawy, jak przeczytana wcześniej historyjka, w której opisani są dokładnie ci bohaterowie, którymi nasze dzieci mogą się bawić. Dzięki bajeczce maluchy poznają bliżej towarzyszy swojej zabawy, strażaka Karolka, pieska Zbysia, żółwicę Magdę oraz kotka. Grafika jest bardzo w moim guście, wesołe i żywe kolory, uśmiechnięte postacie, tekst rymowany, który z pewnością bardzo spodoba się Waszym dzieciom. 

Podsumowując, uważam, że to świetna zabawka, w serii "Składaj i baw się" dostępne są też Kuchenka, Rakieta oraz Arka Noego, której recenzję znaleźć możecie na naszym blogu. Pamiętajmy, że puzzle niesamowicie rozwijają, a dzieciaki uwielbiają je układać. Moje dziecko ma bardzo pokaźną kolekcję puzzli, ale puzzle trójwymiarowe to coś zupełnie nowego, gorąco polecam.


Ocena: 10/10

 Za możliwość zapoznania się z puzzlami, bardzo dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa


Julia Komorska


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

2 komentarze: