‘’Star Stable. Przewodnik”, ‘’Star Stable. Książka z plakatami”


Osobiście nie grałam w ,,Star Stable”, ale czuję się jakbym znała świat tej gry od początku do końca. Młodsze pokolenie było tak miłe, że opowiadało mi o tej grze przez ostatnich kilka tygodni, więc nawet nie widząc jej na oczy, jestem sobie w stanie wyobrazić jak wygląda i na czym dokładnie polega, bo zaserwowane mi opisy były naprawdę szczegółowe. Cóż, na granie jestem już za stara, ale warto było przeglądnąć ten przewodnik i książkę z plakatami, aby zobaczyć, o co tyle szumu.

,,Star Stable” to gra internetowa, której akcja rozgrywa się na wyspie Jorvik. Gracz może ją przemierzać jeżdżąc na koniu i poznawać wszystkie jej zakątki oraz tajemnice. Dzięki temu przewodnikowi będziesz mógł dobrać dla siebie odpowiedniego konia, a także dowiedzieć się co zrobić, aby twoja reputacja wzrosła.

Pierwsze na co zwróciłam uwagę to oczywiście solidne wykonanie książeczki, ponieważ jej okładka jest sztywna, kartki grube i śliskie, dzięki czemu wszystkie ilustracje wyglądają bardzo korzystnie, kolory są żywe i zachęcające.

Na samym początku czytelnik dostaje kilka podstawowych informacji o grze, ale też krótki opis, na czym polega i jak zacząć w nią grać. Są odnośniki do stron, z których można ją pobrać czy jaki sprzęt będzie nam potrzebny. Pojawiła się również ramka z krótką informacją o bezpieczeństwie w sieci, co jest bardzo ważne, bo w końcu dzieci trzeba uczyć o pewnych rzeczach, których nie powinni robić w internecie.

Twórcy książeczki przedstawiają nam krótką instrukcję obrazującą podstawy gry, skróty klawiszowe, jak wsiąść na konia, czy co znaczą konkretne symbole. Są to dość ważne informacje, bo zaczynając grę, od razu możemy się z niej cieszyć i nie musimy tracić czasu na samodzielne odgadywanie wszystkich zasad.


Następnie możemy przeczytać trochę o samym Jorviku, po którym będzie poruszał się gracz. Od razu zauważyłam, że wyspa jest naprawdę piękna i mam nadzieję, że grafiki w grze wyglądają tak pięknie jak w książeczce. Na mapie możemy zobaczyć, że kraina jest rozległa i możemy zwiedzić na niej naprawdę wiele miejsc, więc gra z pewnością jest urozmaicona i nie znudzi się po kilku dniach.

W książeczce znajdziemy również informacje o samym tworzeniu naszej postaci, co z pewnością jest najciekawszą częścią gry. Oferuje nam ona różnorodne warianty, więc możemy kombinować i tworzyć różne rzeczy.

I w końcu dochodzimy do części związanej z wyborem konia, bo to w końcu jest w tej grze najistotniejsze. Znajdziemy w niej naprawdę dużo ras, są one różnorodne i oczywiście nie wszystkie możemy dostać od pierwszego poziomu. Potrzebujemy również pieniędzy, aby je kupować, więc myślę, że trzeba w celu zarobkowym wykonywać jakieś misje lub zadania. 


Oczywiście gra zapewnia nam dużo przygód, mamy stajnię, możemy chodzić na zakupy, korzystać z czatu, aby kontaktować się z innymi graczami, rywalizować z nimi, musimy także dbać o swoje pupile i w grze jest całkiem sporo różnych świąt!

Myślę, że ten przewodnik jest naprawdę świetną pomocą dla początkujących graczy i będzie dużą pomocą dla osoby, która dopiero chce wejść w świat ,,Star Stable”. Treści są jasne, opatrzone ilustracjami i też zachęcają do dania szansy gry, ponieważ pokazują jak bardzo jest różnorodna i jak wiele ciekawych przygód może nas tam czekać.
Wydawnictwo Egmont proponuje jeszcze jeden bardzo fajny dodatek do tej gry, a jest nim książka z plakatami. Przedstawiają one przeróżne zakątki na wyspie Jorvik i z pewnością spodobają się wszystkim fanom tej gry.

Muszę przyznać, że pamiętam czasy, gdy kupowało się jakieś gazety dla nastolatek, w których zawsze znajdowały się jakieś plakaty z piosenkarkami czy zespołami i później całe meble były nimi obklejone. Straszny kicz! Teraz chyba to zjawisko nie jest aż tak częste, na szczęście. Jednak plakaty oferowane w tej książeczce są naprawdę piękne, bo przedstawiają krajobrazy z wyspy Jorvik, a na pierwszym planie znajdują się oczywiście konie. Plakaty są różnorodne, bo na niektórych panuje noc, na innych dzień, a jeszcze na innych jest zima.

Plakaty prezentują się świetnie, nie są kiczowate i mogą ubarwić pokój nie jednej księżniczki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeden z nich wsadzić w ramkę i powiesić na ścianie, dzięki czemu w pokoju od razu zrobi się przyjemniej.

Na każdym plakacie znajdziemy także ramkę z opisem wyspy Jorvik, który po zachęca do gry, ponieważ przeważnie całość skupia się na zachwalaniu pięknych krajobrazów. Dodam, że ramki są estetyczne i nie psuję efektu wizualnego żadnego z plakatów.

Plakaty mają format A3, więc są dość spore, ale dzięki temu zawierają dużo szczegółów i zachwycają. Zostały wydrukowane na śliskim i dość grubym papierze, więc prezentują się dobrze, a kolory są nasycone.

Książeczka z plakatami z pewnością spodoba się wszystkim fanom gry i stanowi fajne uzupełnienie poradnika. Grafiki są przepiękne, więc będą świetnie zdobić ściany.


Ocena: 10/10
Za możliwość zapoznania się z poradnikiem oraz książeczką z plakatami dziękuję WydawnictwuEgmont
Patrycja Bomba

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz