"Zabić Sarai" - J. A. Redmerski

Książka J.A. Redmerskiego zatytułowana „Zabić Sarai” od razu przykuła mój wzrok. Jej opis także przypadł mi do gustu, a że powieści tego wydawnictwa to w dużym procencie same perełki, nie miałam wątpliwości i przy pierwszej nadarzającej się okazji postanowiłam sięgnąć po wspomniany wcześniej tytuł. Jakie wywołał na mnie wrażenie? Zapraszam do zapoznania się z recenzją!

Matka Sarai uciekła wraz z nią do Meksyku, gdy dziewczynka miała zaledwie czternaście lat. W nowym miejscu zamieszkały wraz z pewnym baronem narkotykowym, gdzie Sarai przetrzymywano przez dziewięć lat. W tym czasie dziewczynka zapomniała już, jak to jest prowadzić życie zwyczajnej nastolatki. Jednak udało jej się zatrzymać w swoim sercu nadzieję, na wydostanie się z piekła. Szanse na to zyskuje, gdy do domu Javiera przychodzi tajemniczy mężczyzna. Victor, bo tak ma na imię, jest płatnym mordercą, którego wcześniej wspomniany mężczyzna wynajął. Niestety sprawy się komplikują i obierają niespodziewany obrót, na skutek czego Sarai zamiast odzyskać wolność trafia w łapy innego, bezlitosnego mężczyzny. Victor wbrew sobie postanawia pomóc dziewczynie, a powoli rodząca się między nimi więź sprawia, że ten z całych sił będzie chronił Sarai. Nawet jeśli narazi się tym samym swojemu bratu i wspólnikowi, który pragnie śmierci dziewczyny. Jak potoczy się ich losy? Czy ich historia skończy się happy endem?

„Zabić Sarai” to książka, która całkowicie mnie zaskoczyła. Spodziewałam się po niej naprawdę czegoś zupełnie innego niż to, co dostałam. Mianowicie, liczyłam na jakiś lekki romans osadzony w brutalnym świecie półświatka, gdzie lew i jagnię połączyła nie tak niespodziewana miłość. Jednak bardzo źle oceniałam tę książkę, bo okazała się ona nie tyle pustym romansidłem, co wspaniałym, trzymającym w napięciu thrillerem ze świetnie wplecionym wątkiem miłosnym. To naprawdę było spore zaskoczenie i duża niespodzianka, oczywiście bardzo pozytywna!

Pomimo narastającego strachu, wciąż chciałam być tam, gdzie byłam – w bezlitosnych objęciach mordercy.

Świat Victora i Sarai jest okrutny. Tutaj ludzie są całkowicie pozbawieni skrupułów. Hołdują w głównej mierze pieniądzom i innym luksusom, a ich najlepszym sposobem na rozwiązywanie problemów jest strzał z pistoletu lub dźgnięcie nożem. Życie w takiej rzeczywistości po prostu musiało pozostawić w sobie piętno w umysłach dwójki naszych bohaterów i tak też zrobiło. Zresztą w książce jest to bardzo widoczne i poświęca się temu należytą uwagę. Victor i Sarai nie znają innego życia, ale mimo wszystko znajdują w sobie wystarczające pokłady motywacji i determinacji, by wyrwać się z ponurej rzeczywistości i odzyskać tak upragnioną przez siebie wolność.

Nie jestem twoim bohaterem. Nie jestem twoją brakującą połówką, która nie pozwoliłaby, żeby stało ci się coś złego. W pierwszej kolejności słuchaj swojej intuicji, a w ostatniej mnie.

Akcja książki jest niespodziewana. Nie da się jej przewidzieć, a czytelnik do samego końca jest niepewny o los bohaterów. To jedne z cech dobrego thrillera, którym niewątpliwie jest „Zabić Sarai”. Cieszę się, że pomyliłam się w ocenie tej powieści i zamiast romansu dostałam mnóstwo przygód i niebezpieczeństw.

Serdecznie polecam Wam ten tytuł, a sama czekam na dalsze części serii, które już niedługo mają ukazać się nakładem wspomnianego wcześniej wydawnictwa. Ta część zapowiada naprawdę ciekawy cykl i mam nadzieję, że kolejne tomy dorównają, a może przerosną, ten, o którym dziś Wam napisałam.

OCENA: 9/10


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu NieZwykłemu.


  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

3 komentarze:

 1. Opis książki niezmiernie ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjna książka :) Czekam na kolejny tom :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie aż tak nie zachwyciła, ale bardzo przyjemnie się czytało i również czekam na kolejne tomy :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń