"Dance, sing, love. W rytmie serc" - Layla Wheldon

Livia i jej historia taneczna powracają! Po tragicznym wydarzeniu, które dotknęło główną bohaterkę, jej życie zmienia się i obiera całkowicie inny tor. Nie brakuje rozterek miłosnych, jest taniec, pasja, miłość, zaangażowanie, mnóstwo problemów.

Po poznaniu pierwszego tomu, nie mogłam doczekać się, aż w końcu sięgnę po kontynuację, będę mieć w swoich rękach drugim tom i z zapartym tchem zabiorę się za czytanie. Czekałam długo, ale uważam, iż czekanie opłaciło się. Nie zawiodłam się podczas poznawania dalszych losów Livii i Jamesa.

Pierwsze na co zwróciłam uwagę, to mankamenty, które przeszkadzały mi w pierwszym tomie. Widać, iż autorka wzięła sobie do serca słowa czytelników i postanowiła naprowadzić bohaterów na właściwy tor. Chodzi mi oczywiście o to, iż w pierwszej części Livia zachowywała się jak pijaczka, ciągle lała się strumieniami whisky. W kontynuacji na szczęście otrząsnęła się i stała się prawdziwą kobietą. Wielki plus za to dla Layli Wheldon, jestem zadowolona.


źródło

Duża zmiana zaszła w charakterach głównych bohaterów. James oraz Livia stali się bardziej dojrzali i widać to już od samego początku. Ewidentnie dorośli, a ich miłość bardziej zakwitła i stała się silniejsza. Spodobało mi się, że James zmienił swoje zachowanie wobec swojej partnerki. Pamiętam jak w pierwszej części zachowywał się koszmarnie wobec niej, a ta mimo wszystko biegała za nim. Tutaj na szczęście ta miłość jest bardziej wyczuwalna, jest piękniejsza, romantyczniejsza, głębsza, a główny bohater nabrał szacunku do swojej ukochanej,

Fajnym elementem jest to, iż autorka nie zapomniała o bohaterach odgrywających mniej ważne role i często wspominała o nich, pokazywała nam ich życie, pozwalała ich poznawać jeszcze bardziej. Cieszę się, że Kathy i Zafir nie zostali porzuceni, bo uwielbiam tę parę. Świetnie czytało się fragmenty z nimi związane.

"Lecz ty nigdy nie będziesz sama, będę z tobą od zmierzchu do świtu... Skarbie, jestem przy tobie. Będę cię trzymał, gdy będzie źle. Będę z tobą od zmierzchu do świtu. Będę z tobą od zmierzchu do świtu. Skarbie, jestem przy tobie ..." - James śpiewał swoim głębokim głosem, a te słowa przenikały każdy zakamarek mojej duszy."

Pojawiło się też wiele elementów dotyczących Alexa i Sylvi - kto czytał, ten wie kim są. Chociaż nie darzyłam ich jakąś wielką sympatią, to w tej części zyskali sobie troszkę ode mnie. Poznałam ich bardziej i okazało się, że w sumie nie są tacy źli, jak może się wydawać. Mam nadzieję, że może doczekamy się dodatkowych książek związanych z ich losami. Chętnie bym poznała jakieś rozterki związane z ich życiem.

W książce dzieje się i to naprawdę dużo. Nie brakuje ciekawej akcji, jej zwrotów, momentów zaskoczenia. Fabuła jest wyszukana i nie możemy się nudzić podczas czytania. Głowa autorki jest naprawdę pełna pomysłów i widać to w powieści.
Oczywiście język twórczyni jest lekki i przyjemny w odbiorze, nic się nie zmieniło. Książkę się pochłania, a opisy są barwne. Wszystko łączy się w jedną, fajną całość.

Bardzo podoba mi się pomysł na wprowadzenie playlisty do tekstu. Dzięki niej możemy poznać upodobania muzyczne autorki, a także włączyć sobie muzykę i wkręcić się jeszcze bardziej w świat Livii, poczuć tę pasję, a nawet i zatańczyć z książką w ręku.

To co mi przeszkadzało, to mniej tańca. W pierwszym tomie było go znacznie więcej. Teraz autorka skupiła się na relacji głównych bohaterów. Z jednej strony fajnie, że zajęła się ich miłością, ale z drugiej strony brakowało mi tańca, bo to właśnie za ten element ceniłam sobie książkę. Uważam, iż można było wszystko połączyć i wyrównać.

Książka Layli Wheldon jest ciekawa i uważam, że warto ją poznać. Autorka stanęła na wysokości zadania i napisała kontynuację godną uwagi. Dla fanów poprzedniego tomu ta część będzie wisienką na torcie.

Ocena: 7,5/10


Za możliwość przeczytania i patronat dziękuję Editio Red.

Znalezione obrazy dla zapytania editiored

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz