"Plan B" - Kinga Dębska

Polskie filmy coraz częściej mnie zaskakują i stopniowo odkrywam ich pozytywną stronę. Teraz oglądam znacznie więcej rodzimych produkcji i sięgam po ekranizacje, które zdecydowanie nie należą do moich ulubionych gatunków. Tym razem zrobiłam tak samo i muszę przyznać, iż "Plan B" mnie zaskoczył.

Poprzedniego filmu Kingi Dębskiej tj. "Moje córki krowy" nie miałam przyjemności oglądać, ale teraz stwierdzam, iż może błędem jest, że nie sięgnęłam jeszcze po tamtą ekranizację i czas to nadrobić.

Przede wszystkim podoba mi się dobór obsady filmu. Mamy tutaj mnóstwo dobrych polskich aktorów, których gra aktorska zdecydowanie wpłynęła na jakość całej produkcji. Uważam, iż pani reżyser podjęła odpowiednią decyzję podczas wyboru bohaterów, a dzięki temu ekranizacja sporo zyskała, bo w końcu aktorzy odgrywają ważną rolę.


"Plan B" jest połączeniem kilku historii. Mamy tutaj do czynienia z rozstaniami, światem przestępczym, tragediami, miłością, ot takie połączenie realnego życia, kilku ludzi, którzy żyją odrębnie, mają swoje problemy, po prostu sama codzienność. A jednak każdego z nich coś łączy, jeden wspólny cel, a mianowicie odnalezienie "Planu B", znalezienie drogi, która poprowadzi ich ku lepszemu, pomoże pozbierać się po problemach, pozwoli wziąć życie za rogi.

Historie przedstawione w filmie są jak najbardziej ciekawe, bowiem są życiowe, a ten tematy nigdy się nie nudzi, ale niestety zabrakło ich rozwinięcia. Osobiście uważam, iż wątki powinny zostać bardziej pociągnięte, rozbudowane. Może warto byłoby zrobić ich mniej, a jednak dokładniej, ponieważ zdecydowanie jest to minus całej ekranizacji.

Cały scenariusz miał spory potencjał, ale zabrakło w nim dokładności i przemyślenia wielu scen, wątków. Film zdecydowanie mógł potrwać dłużej, wówczas wilk byłby syty, a owca cała.
Niemniej jednak uważam, iż warto obejrzeć dzieło Kingi Dębskiej, bo jest ciekawe i z pewnością miło spędzi się czas podczas seansu. Mam tylko nadzieję, że przy kolejnych produkcjach błędy zostaną wyeliminowane i będzie tylko lepiej.

Za możliwość obejrzenia filmu dziękuję Wydawnictwo Agora.

Film możecie kupić tutaj: Ceneo.
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz