„Star Wars IX – plotki, spekulacje i fakty” [POTENCJALNE SPOILERY]

[źródło]

   Pod koniec lipca ruszają zdjęcia do dziewiątej części sagi Gwiezdnych Wojen. Chyba żadna inna seria filmów nie budzi tak wielkich oczekiwań. Po ostatniej części fani są podzieleni: jedni kochają „Ostatniego Jedi”, drudzy nienawidzą. Celowo użyłam tak mocne określenia, gdyż chyba żadne inne filmowe uniwersum nie ma tak zagorzałego fandomu. Chcemy czy nie, lubimy czy nie lubimy - „Gwiezdne Wojny” to olbrzymi biznes, a to co zaserwuje nam J.J. Abrams w najnowszej odsłonie filmu wpłynie na naszą rzeczywistość, w postaci kolejnych zabawek, nadruków na koszulkach itd., które będą nas atakować dosłownie zewsząd. Co obejrzymy w dziewiątej części? Jeśli jesteście ciekawi to zapraszam do lektury niniejszego artykułu. Zawiera on aktualne spoilery, które mogą się potwierdzić, więc jeśli nie chcecie tego czytać- to jest ten moment, aby się wycofać.


   Zacznijmy od kwestii kadrowych. Reżyserem filmu będzie J.J.Abrams – twórca „Przebudzenia mocy”, „Mission Impossible III”, czy „Star Trek: W nieznane”. Przeglądając filmowe dokonania Abramsa można powiedzieć, że robi filmy z rozmachem, wysokobudżetowe oraz powiedzmy to wprost – czysto rozrywkowe, bez zawiłej intrygi. Jeśli więc ktoś uważa, że fabuła „Ostatniego Jedi”, nakręcona przez Riana Johnsona była przekombinowana to możemy się spodziewać, że raczej rewolucji nie będzie.

  Co do scenariusza to wiemy, że powstały dwie jego wersje z uwagi na zmiany kadrowe. Jakiś kilka miesięcy pojawiła się plotka o wycieku zarysu scenariusza. Autorem tego internetowego postu była osoba, która rzekomo miała do niego dostęp i która była również źródłem spoilerowych informacji na temat „Ostatniego Jedi”. Nie wiem na ile te plotki znajdą swoje potwierdzenie, ale fandom Star Wars przyjął je z dużą powagą.
[źródło]
     Co tam było napisane w tym poście? Otóż dziewiąta część Gwiezdnych Wojen mają się dziać około pięciu lat po wydarzeniach z wcześniejszego filmu. Kylo Ren jest Naczelnym Wodzem Najwyższego Porządku i radzi sobie całkiem nieźle. Leia Organa żyje, ale jej Ruch Oporu nie jest popularną opcją polityczną, w związku z tym jej członkowie szukają sojuszników na Zewnętrznych Rubieżach. Rey, Fin i Rose docierają do mieszkanki podwodnej planety, która jest ich przewodnikiem po Rubieżach i pomaga im się dostać na wspomnianą planetę. Okazuje się, że miejsce to jest wykorzystywane jako więzienie dla jej mieszkańców, którzy są wykorzystywani przez Najwyższy Porządek do pracy na rzecz tego reżimu. Rozpowszechnienie informacji o doli mieszkańców podwodnej planety ma pomóc zdobyć sojuszników dla Ruchu Oporu i ostatecznie przeciwstawić się Najwyższemu Porządkowi. Co do Rey, wokół niej gromadzą się inni użytkownicy mocy, którzy są ścigani przez Kylo Rena i jego rycerzy Ren. Jednym z użytkowników, jest jej około czteroletnie dziecko. Więź pomiędzy Rey i Kylo nie osłabła, lecz ma charakter już w pełni romantyczny. Gdy Kylo dowiaduje się o dziecku wpada w szał, w którym omal nie zabija Rey, ale jego matka w porę go powstrzymuje. Ciekawe, prawda?

   Ile informacji się potwierdzi z tego newsa przekonamy się dopiero w grudniu 2019 r., jednak trzeba mieć na uwadze, że może jest w nich jakieś ziarenko prawdy.

  W „Ostatnim Jedi” widzimy jak przerzedzone są oddziały zarówno Najwyższego Porządku, jak i Ruchu Oporu. Jeśli widzowie mają otrzymać spektakularne widowisko to musi upłynąć trochę czasu, aby obie strony odbudowały floty. Nie jestem przekonana czy potrzeba na to aż pięciu lat, jednak na pewno nie jest to kwestia kilku miesięcy.
[źródło]

   Druga sprawa dotyczy Lei Organy. Zamiarem autorów było poświęcić każdemu ze „starych bohaterów” jeden film z najnowszej trylogii. W ostatnim kluczową rolę miała mieć pani generał, tyle, że zaistniał jeden, ale bardzo poważny problem. Odtwórczyni tej roli, Carrie Fisher zmarła. Po sieci krążyły plotki dotyczące re-castingu do roli Lei i padło nawet przypuszczenie, iż twórcy mogą planować zaangażować Meryl Streep. Osobiście uważam, że zatrudnienie nowej aktorki jest najbardziej prawdopodobną opcją, choć niekoniecznie będzie to Streep. Wiemy od producentów, że Carrie Fisher nie zostanie zastąpiona przez swój cyfrowy odpowiednik z uwagi na uszanowanie woli rodziny zmarłej. Z kolei ewentualne „uśmiercenie w napisach” byłoby niezbyt godnym końcem dla tak ważnej postaci.

   Kolejna informacja, która może się potwierdzić dotyczy rycerzy Ren. W chwili obecnej wiadomo, że angaż dostało sześciu młodych mężczyzn, który mają partnerować Adamowi Driverowi (odtwórcy roli Kylo Rena). Jedyne logiczne wytłumaczenie jakie się tu nasuwa, dlaczego zaangażowano tych ludzi jest fakt, że to są przyszli rycerze Ren, których mogliśmy przez chwilę widzieć w „Przebudzeniu mocy”.

   Miłosny wątek – raczej to nie jest niespodzianka. Miłość była bardzo istotna w obu trylogiach i wątpię, aby w nowszych częściach było inaczej. Z resztą obserwując Rey i Kylo Rena - ich relacja ewidentnie ewoluuje w tym kierunku.
[źródło]
  Istnieje pogłoska, iż do filmu został zaangażowany czterolatek. Może to być dziecko Rey, jednakże sporo osób uważa (i ja również), że to może być młody Ben Solo z retrospekcji. Za tą teorią przemawia inna plotka, mówiąca o ponowny wystąpieniu Andy'ego Serkisa w roli Snoke'a. Raczej mało kto wierzy, aby Snoke przeżył, dlatego retrospekcja to jedyne wytłumaczenie dla kontynuowania współpracy.

   Co wiemy na pewno? J.J. Abrams chce, aby ostatnia część łączyła w sobie elementy z wszystkich poprzednich filmów. To może oznaczać pojawienie się znanych lokalizacji, takich jak planeta Naboo. Istnieje również spore prawdopodobieństwo co do pojawienia się duchów mocy, a konkretnie duchów Luke'a Skywalkera, Bena Kenobiego oraz Yody. Ten film będzie zrobiony z ogromną estymą jeśli chodzi o sceny batalistyczne. Koniec sagi wymaga rozmachu, więc możemy liczyć na bardzo widowiskowe walki w przestworzach. Aktorzy grający główne postaci zmienią swój wygląd, co stanowi tradycje dla każdego z gwiezdnowojennych filmów.

   Z czasem będziemy dowiadywać się co raz więcej o nowym filmie, lecz na chwile obecną to tyle jeśli chodzi o plotki, spekulacje i fakty o dziewiątej części. Może Wy macie również swoje przemyślenia co może się pojawić w Star Wars IX? Jeśli tak to zapraszam do komentowania postu.

Anna Mackiewicz

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz