"A good neighbour" - C.S. Wallace [angielski kryminał z samouczkiem dla początkujących]

Kiedy zobaczyłam angielski kryminał z samouczkiem, stwierdziłam, że muszę go poznać. Byłam niesamowicie mocno ciekawa tej książki, bo jest to zdecydowanie coś nowego. I zdecydowanie jestem zadowolona, iż sięgnęłam po tę pozycję.

Przede wszystkim podoba mi się sposób, w jaki została skonstruowana książka. Całość została podzielona na 24 rozdziały. Każdy z nich zaczyna się kawałkiem historii, którą próbujemy przeczytać i zrozumieć, tak aby stopniowo odkryć cały kryminał. Ogromnym plusem jest to, iż na boku strony tłumaczone są trudniejsze słówka, których mamy prawo nie rozumieć. Ja osobiście miałam problemy ze zrozumieniem niektórych zdań, ale właśnie dzięki wytłumaczonym słówkom było mi łatwiej poznać sens zdania.

Kolejnym super elementem są zadania, które odnoszą się do przeczytanego tekstu. To dzięki nim jesteśmy w stanie sprawdzić czy dobrze zrozumieliśmy tekst. Oczywiście na końcu książki znajdują się odpowiedzi do zadań.


Każdy rozdział zawiera również tabelkę z trudniejszym słownictwem, której możemy się nauczyć i dzięki temu polepszyć swój angielski.
Na końcu książki znajduje się również słowniczek. Kryminał zawiera również test podsumowujący rozdziały, dzięki któremu możemy sprawdzić jak wiele się nauczyliśmy i zapamiętaliśmy.

Następnym genialnym elementem jest podzielenie książki na różne tematyczne działy. Każdy rozdział kryminału zawiera w sobie cząstki tego, czego będziemy się za chwilę uczyć. W każdym rozdziale mamy do czynienia z czymś innym np. czasem Present Simple, zaimkami dzierżawczymi, rzeczownikami itp. Jest tego naprawdę mnóstwo i wszystko wyjaśnione jest w prosty i przyswajalny sposób.

Uważam, iż książka jest naprawdę świetna. Jest idealnym sposobem na nauczenie się języka. Czytają i rozwiązując zadania, uczymy się czytać ze zrozumieniem, a także łapiemy podstawy języka angielskiego. Bo nie ma nic lepszego jak uczenie się w przyjemny sposób.
Dodatkowym atutem jest płyta CD w wykonaniu native speakera, która pomaga osłuchać się języka.

Mój angielski nie jest dobry, możecie mi wierzyć, ale rozwiązując książkę jakoś sobie powoli radziłam i zaczynałam coraz więcej rozumieć. Myślę, że jeśli chcecie nauczyć się angielskiego, powinniście zaopatrzyć się w tę powieść, bo naprawdę dużo pomaga i uczy. To czego mi tylko brakuje, to tłumaczenie całego kryminału, abym wiedziała czy na pewno dobrze rozumiem tekst.

OCENA 9/10

Za książkę serdecznie dziękuje wydawnictwu Edgard!

Natalia Zaczkiewicz

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz