"Super laska" - Anna Gruszczyńska

Autorką tej książki jest wyjątkowa kobieta, Anna Gruszczyńska wygrała walkę z trudną chorobą, jaką jest bulimia i całkowicie zmieniła swój styl życia. Pomyślicie teraz, że mnóstwo jest pseudo "gwiazdek", które na przykład schudły i od razu wydają książki, o tym, jak udało im się tego
dokonać, ale ta jest zupełnie inna. Super laska to moim zdaniem taki motywujący i uświadamiający poradnik, autorka na swoim blogu wilczogłodna.pl pomaga innym osobom walczyć ze swoimi słabościami. Spod pióra kobiety powstały już poradniki "Ja. Wersja 2.0" oraz "To nie jest dieta".

Przyznam szczerze, że zanim wzięłam ten poradnik do ręki, spodziewałam się czegoś w rodzaju, ćwicz tak i tak, jedz to i to. Kiedy dostałam już tę książkę, byłam naprawdę mile zaskoczona.
W środku znajdziecie aż siedemnaście rozdziałów, bardzo rozsądnie i świetnie napisanych.Czytając ten poradnik, dowiecie się, dlaczego diety wcale nie są takie dobre. W bardzo ciekawy sposób jest to wyjaśnione. Znalazłam tutaj też bardzo ważne pytanie, refleksję w zasadzie, otóż czy uważacie, iż to, że nie udało się Wam schudnąć to efekt braku silnej woli? Niemal zawsze jest tak, że silnej woli było pod dostatkiem, a przyczyna leży zupełnie gdzie indziej, autorka tłumaczy, gdzie może ten problem tkwić.
Wiecie, czym jest od-ważanie? Bo mówiąc szczerze, ja nie miałam pojęcia! Serio! Anna Gruszczyńska uświadomiła mi, że jeżeli chcemy ważyć tyle, ile pragniemy, powinniśmy jeść dokładnie tak, jak osoba, która właśnie tyle waży. Już ta wiedza i zastosowanie jej w praktyce gwarantuje ogromny sukces, a z każdą kolejną stroną, mamy jeszcze więcej wartościowej wiedzy.
Znajdziecie tutaj świetne przepisy na posiłki, które wspomogą Waszą walkę ze zbędnymi kilogramami, Gruszczyńska mówi również o tym, że musimy sobie uświadomić, co szczupła osoba robi. Czy objada się i idzie spać, a może wyrusza na spacer? A może po prostu się nie objada, tylko najada, a później spaceruje?

Bardzo podoba mi się tabelka, którą znajdziecie w środku, zawiera ona porównanie grubaski i laski, tak bardzo dosadne i prawdziwe. Co jest bardzo istotne, początkowo grubaska przyjmuje znacznie mniej kalorii od laski, jednak laska prowadzi aktywny tryb życia i zbędnymi kaloriami, a także i przede wszystkim kilogramami nie musi się martwić. Powiem Wam, że ta tabelka uświadomiła mi bardzo wiele rzeczy, kto mówi, że musimy się ograniczać? Nikt to zwyczajna bujda i bardzo mądrze jest to wszystko opisane w rozdziale o dietach. Niezwykle popularne są posty lecznicze i oczyszczające, czy w rzeczywistości działają? A jakże! Efekty pojawiają się błyskawicznie, ale czy na długo i czy są zdrowe dla początkującej laski walczącej z wagą? Absolutnie nie. Kiedy już o tym przeczytałam, wydało mi się to takie oczywiste, a jednak człowiek, który bardzo chce schudnąć, chwyta się wszystkiego. Musi być teraz, zaraz, już. Osoba, która nie jest przyzwyczajona do małych ilości jedzenia, albo ich całkowitego braku, może sobie tymi wszystkimi postami narobić więcej szkód, aniżeli pożytku. Świetnie jest to wszystko opisane, naprawdę.A co powiecie na dietetyczne absurdy? Czy jeśli pracujemy nocą, nie wolno nam nic jeść? Albo, jeśli mamy jeść, co 3 godziny, a jesteśmy głodni wcześniej, to powinniśmy się głodzić, aż od magicznego momentu wybicia tej trzeciej godziny? Opisane przez autorkę absurdy nie tylko dostarczają odrobiny śmiechu, przez doskonały opis, ale też mają wielkie znaczenie dla naszego zdrowia. Wierzcie mi, że w tym poradniku zostały obalone naprawdę wielkie mity.
Bardzo nie chciałabym opowiadać Wam całej książki, bo popsułabym Wam radość odkrywania, ale muszę wspomnieć o czymś jeszcze. Autorka przedstawia nam w swoim poradniku świetną zasadę 80/20, którą z pewnością będę u siebie stosować. Wszystko jest dobre w umiarze, usiłując zrzucić zbędne kilogramy, wcale nie musimy rezygnować z ulubionych lodów, czekolady, czy innych smakołyków, koniecznie o tym poczytajcie.

Zastanawiam się, cóż więcej mogłabym dodać? Liczę, że zachęciłam Was do zakupu tego poradnika, bo jest to najrozsądniejszy i najbardziej motywujący poradnik, jaki kiedykolwiek widziałam i miałam okazję poznać. Naprawdę dowiecie się z niego, jak zostać super laską, dawno nie byłam tak zachwycona książką, słowo!

Ocena: 10!/10

Za możliwość zapoznania się z poradnikiem, bardzo dziękuję Wydawnictwu SQNJulia Komorska

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

2 komentarze:

  1. To fajna pozycja dla młodych kobiet. :D

    OdpowiedzUsuń
  2. O to chyba coś dla mnie bo bardzo interesują mnie tematyka zdrowego stylu życia. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń