"Vampirina. Chwyć bajeczkę!"

Jeśli Wasze dzieci nie znają jeszcze Vampiriny, to przedstawię Wam dziś bajeczkę, z której maluchy dowiedzą się niemal wszystkiego o sympatycznej małej wampirzycy. Moja trzylatka uwielbia Vampirinę, a ja szczerze mówiąc, nie mniej chętnie od niej, śledzę przygody dziewczynki.
Poznałyśmy ją dzięki bajeczce, którą można oglądać na Disney Junior, a kiedy zobaczyłam, że przygody Iny znaleźć można też w wersji papierowej, od razu wiedziałam, że moje dziecko będzie zachwycone!

Zanim rozpoczniecie czytanie o pierwszym dniu Vampiriny w nowym domu, poznacie bohaterów bajeczki. Samą dziewczynkę, jej rodziców, Bogdana i Roksanę Hauntley'ów, najlepszą przyjaciółkę Polę oraz Emila i Gregorię. Znajdziecie krótkie opisy charakteryzujące każdą z postaci, oraz ich fotografie.Dziewczynka właśnie przeprowadziła się z rodzinką z Transylwanii do Pensylwanii. Rodzina Hauntley'ów różni się od swoich sąsiadów jednym drobnym szczegółem, są oni WAMPIRAMI. Ina razem z rodzicami rozpakowuje kartony i dekoruje nowy dom, dziewczynka już nie może doczekać się, by poznać ludzkich przyjaciół. Rodzice uprzedzają dziewczynkę, mówią jej, że ludzie są nerwowi i boją się rzeczy, których nie znają, z pewnością nie są przyzwyczajeni do widoku wampirów. Nagle słychać dzwonek do drzwi, to nowa sąsiadka przyszła się przywitać. Edna, kiedy tylko przekroczyła próg, wystraszyła się Gregorii, wycofując się, wpadła na "kwiatek" - Penelopę, która zjadła przyniesione przez kobietę ciasteczka. Nowa sąsiadka wystraszyła się tak bardzo, że z krzykiem wybiegła z domu Vampiriny. Ina tak bardzo się tym zdenerwowała, że dostała ataku nietopki! Dziewczynka martwi się, że nigdy nie znajdzie sobie przyjaciół, którzy nie będą się jej bali. Rodzice pocieszają córeczkę i zachęcają ją do wyjścia na zewnątrz, gdzie na pewno uda jej się spotkać inne dzieci w swoim wieku.
Ina bawi się w ogrodzie z duszkiem Emilem, kiedy zza płotu dostrzega dzieci sąsiadów. W końcu pojawiła się okazja, by poznać nowych przyjaciół!
Wasze dzieci z chęcią przeczytają historyjkę o tym, jak Ina zyskała nowych ludzkich kolegów!


Oprócz opowiadania o pierwszym dniu dziewczynki w nowym domu Wasze dzieciaczki znajdą tutaj mnóstwo ciekawych atrakcji. Są tutaj ćwiczenia z liczenia, spora dawka ćwiczeń na  spostrzegawczość, labirynt, a także zachęta do narysowania portretu wampirzej dziewczynki.
Dzieciakom z pewnością spodoba się także znajdowanie różnic, dzięki tej bajeczce łączymy przyjemne z pożytecznym, a ja takie połączenia wprost uwielbiam.


"Vampirina. Chwyć bajeczkę" to świetne połączenie ciekawej uwielbianej przez dzieci historyjki z rozwijającymi, przyjemnymi zadaniami. Grafika jest piękna, wyraźna, pełna kolorów, które cieszą oko i zachęcają do dalszego zapoznania się z tą książeczką. Myślę, że bajeczka świetnie sprawdzi się w podróży. W pełni spełniła moje oczekiwania, a moja córeczka była nią wręcz zachwycona, więc z czystym sumieniem, śmiało mogę Wam ją polecić.

Ocena: 10/10

Za możliwość zapoznania się z bajeczką, dziękuję Wydawnictwu Egmont
Julia Komorska
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz