"Vampirina. Imprezka z dreszczykiem"

Znacie książeczki z serii Biblioteka Mądrego Dziecka? Oprócz Vampiriny ukazały się też inne tytuły, na przykład "Zaplątani", czy "Opowieść Olafa". Bardzo podobają mi się bajeczki z tej serii, ponieważ ukazują piękno przyjaźni. Te opowiadania są pełne dobroci, radości i miłości, czyli większości tego, co chcemy dać dzieciom i czego chcemy nauczyć nasze maluchy. Wartościowa opowieść przed snem zapewni Waszym dzieciom piękne, przyjemne sny.


Najlepszą przyjaciółką Vampiriny jest Pola, dziewczynka zna sekret Iny i chciałaby, by poznała go także wspólna przyjaciółka dziewczynek - Magda. Ina nie jest jednak przekonana, ponieważ Magda wszystkiego się boi i z pewnością nie byłaby w stanie zaakceptować jej sekretu...


Dziewczynki wpadają na pomysł, by zorganizować w domu Vampiriny nocowanie! Ina bardzo się tym przejmuje i prosi swoje domowe potworki, aby się tej nocy nie pokazywały. Mogłyby przecież wystraszyć Magdę. Kiedy na imprezkę próbuje się wkręcić kolega Iny, uświadamia jej, że tej nocy jest pełnia... Pełnia oznacza spore kłopoty bowiem piesek Hauntley'ów pod wpływem pełni księżyca zmienia się w wilkołaka! Tata obiecuje, że zamknie Wilczka w kojcu i go przypilnuje, a Vampirina ma postarać się, zatrzymać przyjaciółki w swoim pokoju, aż do rana, tak na wszelki wypadek.  Dziewczynka organizuje w swojej sypialni różne zabawy i gry, ale gościom Iny nudzą się już karty i bardzo chcą pobawić się w chowanego! Magda szybko zrywa się z podłogi i biegnie w kierunku drzwi. Zanim jeszcze Vampirina zdąży cokolwiek powiedzieć, jej koleżanki wybiegają z pokoju. To oznacza ogromne kłopoty, bo dziewczynka nie ma pojęcia, na czym polega zabawa w chowanego, no i nie udało jej się zatrzymać przyjaciółek w pokoju, więc obawia się, że mogą zobaczyć wilkołaka. Wkrótce okazuje się, że Magda, szukając kryjówek, ma sporego pecha, przeraża ją wiele miejsc w domu Iny, a w dodatku tacie dziewczynki nie udaje się zatrzymać "pieska" w kojcu. Jak poradzą sobie z tym problemem Vampirina i jej rodzice, dowiecie się, czytając tę świetną książeczkę.


Całość liczy 24 strony, historyjka jest bardzo ciekawa i niezwykle rozbudowana. Bardzo podoba mi się, jak wydano książeczkę, strony są śliskie, a oprawa twarda i solidna. W środku znajdziecie bardzo ładne ilustracje, wszystko wygląda dokładnie tak, jak w telewizyjnej bajeczce o Vampirynie. Obrazki są bardzo kolorowe, przykuwają uwagę dziecka i zachęcają łagodnymi, ale wyraźnymi i ciepłymi barwami. Uważam, że bajeczki z serii o wesołej wampirzycy, mogą uświadomić naszym dzieciom, iż nie warto, jest bać się rzeczy, których nie znamy. Duchy, wilkołaki i inne stworki nie muszą przerażać, mogą bawić. Zachęcam Was do kupienia tej książeczki, jeśli Wasze maluchy uwielbiają małą wampirzycę, będą zachwycone, jeśli nie, to z pewnością ta książeczka sprawi, że pokochają tę wampirzą dziewczynkę.

Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję Wydawnictwu Egmont
Julia Komorska
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz