"Feel again" - Mona Kasten

Mona Kasten w naszym polskim czytelniczym świecie pojawiła się dość niedawno, a po publikacji "Trust again" zrobiło się o niej naprawdę głośno. Bardzo chciałam przeczytać tę książkę, zachwycona okładką i tematyką, ale też nakręcona pozytywnymi opiniami. Nie zawiodłam się i zasiliłam szerokie
grono wielbicieli Mony Kasten. Niedługo później czytałam "Begin again" książkę, która jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, że dla powieści TEJ autorki warto zarwać noc... Dziś przychodzę do Was z recenzją najnowszej powieści autorki, "Feel again". Uwierzcie mi, że naprawdę nie mogłam się doczekać, kiedy wezmę do rąk historię Sawyer i Isaaca. Jesteście ciekawi, jak Pani Kasten poradziła sobie tym razem?

"Emanowała od niego potężna energia, zalewała mnie i na chwilę autentycznie zabrakło mi tchu.
Ugięły się pode mną kolana."Bohaterów tej książki mieliśmy okazję poznać już wcześniej, Isaac zdecydowanie jest męską postacią wyróżniającą się na tle innych książkowych, głównych bohaterów. Doskonała odmiana, którą ogromnie doceniam i podziwiam, bo stworzenie silnego, aroganckiego, przystojnego mężczyzny jest zdecydowanie prostsze od wykreowania chłopaka, który jest nieśmiały, grzeczny i ułożony, a stylem ubierania się rozśmiesza potencjalne kandydatki na dziewczynę do łez.
Przyznać trzeba, że my - kobiety uwielbiamy ten pierwszy typ. O tyle o ile ciche myszki w połączeniu z niegrzecznym bad boyem są ciekawe i intrygujące, to już, kiedy role się zamieniają, bywa z tym zainteresowaniem różnie.

Sawyer to pozornie twarda jak skała dziewczyna. Niezależna, zakochana w fotografii i sztuce, pewna siebie, nieco zdystansowana i "nastawiana" na osiąganie jak największej i jak najczęstszej przyjemności. Na uczelni o tej dziewczynie mówi się różnie, najczęściej jednak nazywana jest suką, albo dziwką. Przespała się z większością studentów, czym niestety "zapracowała" na to, jak postrzegają ją inni. Otuchy dodaje jej jedyna prawdziwa przyjaciółka - Dawn. Dziewczyna jej nie ocenia, stara się chronić przed krzywdzącymi komentarzami i wspiera w chwilach słabości. Zupełnie nieoczekiwanie w życiu Sawyer pojawia się jeszcze ktoś, chłopak, który absolutnie nie jest w jej typie, nosi śmieszne okulary i wyjątkowo zabawnie się ubiera, jednak rozmowa z nim klei się naprawdę dobrze. Po kilku rozmowach studenci zawierają umowę, dziewczyna obiecuje, że zrobi z przyjaciela prawdziwego bad boya i pomoże w zdobyciu dziewczyny. W zamian w ramach projektu utrwali jego przemianę na kliszy fotograficznej.

"Nie jesteśmy tym, co o nas mówią, Sawyer.
Nie pozwól sobie tego wmówić."

Układ wydaje się nieskomplikowany i uczciwy, wszystko zmierza w dobrym kierunku do czasu, kiedy Sawyer, patrząc na mężczyznę obejmującego inną studentkę, traci ochotę na fotografowanie pary. Dziewczyna, spoglądając na Isaaca, nie widzi już śmiesznego nerda, tylko dojrzałego, przystojnego i czarującego faceta. Niczego nie ułatwia jej troska mężczyzny, godziny wspólnych, głębokich rozmów i to, jak dobrze czuje się w jego towarzystwie...
Życie naprawdę potrafi z nas zakpić i Sawyer doskonale wie, że właśnie zabawiło się z jej uczuciami.


Nie wiem, czy istnieje jakiś limit zachwalania jednej pisarki, ale ja nie mogę wyjść z zachwytu dla sposobu, w jaki Mona Kasten potrafi opisać emocje i uczucia. One są wszędzie, wylewają się ze stron i zabawiają z wrażliwością czytelnika, postacie są stworzone idealnie, w pełni dopracowane, tak samo zresztą, jak dialogi. Opisy są świetnie wyważone, nie przytłaczają, a urozmaicają książkę. Nie mam pojęcia, co jest największym plusem tej powieści, dla mnie całość to jeden ogromny plus. Narracja pierwszoosobowa pozwala nam jeszcze bardziej wczuć się w sytuacje bohaterów, a zwłaszcza Sawyer. Musicie przeczytać tę książkę, na długo zapadnie Wam w pamięć, gwarantuję.

Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję Wydawnictwu Jaguar

Julia Komorska

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz