"Już czytam po angielsku. Pinocchio"

"Już czytam po angielsku" to seria książeczek skierowanych do dzieci, dzięki której będą mogli zapoznać się z językiem angielskim. W serii znajdują się skrócone wersje znanych i lubianych bajek.

Pierwszą książką, którą miałam przyjemność poznać, jest "Pinokio". Bajkę tę znam bardzo dobrze, bowiem za czasów dzieciństwa uwielbiałam poznawać przygody drewnianej marionetki. Tym razem jednak sięgnęłam po powieść angielską. I muszę przyznać, że niesamowicie czytało się streszczenie pełnej wersji. Mój angielski wcale nie jest zaawansowany, jest na naprawdę niskim poziomie, jednak nie miałam problemu ze zrozumieniem całej opowieści. Oczywiście bywały momenty, w których nie rozumiałam jakiegoś słówka, ale czytając dalej zdanie, mogłam sobie dopowiedzieć jego sens.


Każde zdanie w książeczce jest prosto skonstruowane. Dzieci czytając opowieść mogą rozpocząć samodzielne czytanie w języku angielskim. "Pinokio" jest powieścią na poziomie "For Novice" czyli dla naprawdę raczkujących osób. Wystarczy, że potraficie odczytać proste zdania i znacie trochę podstawowych słówek i już będziecie mogli śmiało czytać książkę.


Super elementem jest obrazkowe przedstawienie trudniejszych słówek takich jak "stagecoach" czy też "bucket of water". Dzięki temu dziecko czytając książkę, nie musi odrywać się od powieści, tylko po obrazku skojarzy o co chodzi.

Kolejnym bardzo ciekawym elementem są ilustracje zawarte w powieści. To własnie one bardzo ułatwiają czytanie, bowiem patrząc na nie możemy domyślić się o co chodzi. Również pytania zawarte po każdym rozdziale, które sprawdzają wiedzę, są bardzo przydatne. Dzięki nim dziecko jest w stanie dowiedzieć się czy dobrze zrozumiało dany rozdział i jednocześnie uczy się odpowiadać na pytania po angielsku.

Na końcu książki mamy również słowniczek, który zawiera trudne słówka. Jest bardzo fajnym ułatwieniem podczas czytania, bo nie musimy grzebać w wielkim słowniku i szukać znaczenia, tylko zaglądamy na koniec książeczki.

Dzieci również będą szczęśliwe, że mogą po przeczytaniu powieści zrobić cztery zadania w formie krzyżówki czy też wykreślanki, które utrwalają poznane słówka z historii.

Osobiście uważam, iż książka jest idealna dla dzieci, jak również młodzieży czy też dorosłych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z angielskim. Gwarantuję Wam, że poprzez czytanie właśnie takich powieści najszybciej nauczycie się rozumieć język angielski.
Ja jak najbardziej jestem zachwycona z możliwości poznania tej krótkiej opowieści o losach drewnianej marionetki w tak fajnej wersji i z pewnością chętnie sięgnę po kolejne książeczki z serii.

Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo wydawnictwu Zielona Sowa.

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz