"Nela mała reporterka" - Przygodnik

Chyba każdy rodzic dorastającego malucha wie, kim jest Nela mała reporterka. Sympatyczna dziewczynka w mig rozkochuje w sobie rówieśników, podróżuje po całym świecie i zdobywa bezcenną wiedzę, którą pragnie dzielić się z innymi dziećmi. Mała podróżniczka zyskała sympatię na całym świecie, dzieci szaleją na punkcie jej programu i gadżetów z wizerunkiem dziewczynki. Ostatnio do moich rąk trafił najnowszy produkt, stworzony przez Nelę, przygodnik, który skradł moje serce od razu, gdy zajrzałam do środka.W środku znajdziecie szkolny kalendarz na rok 2018/2019 urozmaicony o zdrową dawkę wiedzy. Mówiąc zdrową, mam na myśli taką, która zainteresuje Wasze dzieciaki, ale nie przytłoczy. Nawet nie pomyślą o tym, że właśnie się czegoś przydatnego uczą. W kalendarzu opisane są najważniejsze dni, często wplecione też są małe przerywniki z przemyśleniami, czy pomysłami Neli, typu znajdź drogę do wyjścia z labiryntu, napisz, jakie są twoje plany na wakacje, pokoloruj pisankę. Jest tego dużo więcej i myślę, że te drobne zadania urozmaicą dzieciom dzień. Prócz rzeczy prostych i przyjemnych, w środku znajdziecie również zagadki, na przykład dopasuj zwierzę do odpowiedniego cienia albo zaznacz, co jest ulubionym przysmakiem jeża.


Przygodnik obejmuje dwanaście miesięcy i na początku każdego z nich Nela odkrywa przed dzieciakami jednego niezwykłego zwierzaka. Najpierw dziewczynka opowiada o zwierzęciu, przedstawione są też przedstawiające niesamowite stworzonko ilustracje, a później, na kolejnej stronie, są tak zwane Zapiski Zoologa. W Zapiskach Nela umieściła już podstawowe, istotne informacje dotyczące na przykład żyrafy, jak długo żyją, ile mierzą oraz inne ciekawostki.
W taki sposób opisane jest, jak już wyżej wspomniałam 12 zwierząt, wśród nich znajdziecie wspaniałe różowe delfiny, tukany, koniki morskie, foki i niedźwiedzie polarne. Na kolejnych stronach znaleźć można również quizy, które sprawdzą wiedzę Waszych dzieci.


Nasza mała reporterka zamieściła w swoim przygodniku także inne ciekawe i przydatne ciekawostki, dotyczące na przykład zwierzaków domowych. Przypomina dzieciom, jakie ważne są psiaki, potrafią ratować ludziom życie. Pokazuje również, jak różnorodne mogą być konie, jak istotne przed erą telefonów komórkowych i internetu, były gołębie oraz opowiada, jak w roli rodziców sprawdzają się pingwiny. Muszę przyznać, że nawet dla mnie, mimo że czasy chodzenia do szkoły mam już dawno za sobą, ten przygodnik jest wielką frajdą. Sądzę, że głodne wiedzy dzieciaki będą nim zachwycone i wielokrotnie przybiegną do rodzica z nową informacją, o którymś zwierzaku.
Wnętrze jest naprawdę piękne, prawdziwy raj dla oka. Mnóstwo żywych, ciepłych i wprawiających w dobry nastrój kolorów, miejsce na uzupełnienie planu lekcji, wpisanie swoich marzeń, planów, przemyśleń. Prawdziwa bomba moim zdaniem jest jednak na końcu, naklejki przypominające o czyichś urodzinach, czy imieninach i inne, przedstawiające zwierzaczki, owoce i tym podobne obrazki. Przyznam szczerze, że te urodzinowe przypominajki chętnie przygarnęłabym w swoim dorosłym kalendarzu, schludnie, ładnie i prosto.


Kalendarz ma miękką, ale solidną oprawę, jest mniejszy od typowego zeszytu i z łatwością zmieści się w torbie, czy plecaku. Papier wewnątrz jest dobrej jakości, na samym początku, po otwarciu okładki znajduje się mapka, na której wyróżniono występowanie fok, tukanów i koników morskich. Przygodnik jest rewelacyjny, jestem pewna, że dzieci, które uwielbiają i znają Nelę z programu telewizyjnego, będą zachwycone, a te dzieciaki, które nie znały małej podróżniczki wcześniej, ale uwielbiają zwierzęta, od razu pokochają swój nowy, szkolny kalendarz.

Ocena: 10/10

Za możliwość zapoznania się z przygodnikiem, dziękuję Wydawnictwu Burda Książki

Julia Komorska
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz