"Vampirina - Kocham ten film"

Kocham Vampirinę, naprawdę! Przyznać trzeba, że to dość zabawne, że matka uwielbia serię o małej wampirzycy tak samo, jak trzyletnia córka, ale taka prawda. Moje dziecko chętnie ogląda bajki o Vamprinie i lubi też słuchać, kiedy przed snem czytam jej o przygodach Iny, jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami kilku bajeczek z tej serii, a także kolorowanki i naklejek. Jeśli o Inę chodzi, nigdy nie mamy dość, więc z entuzjazmem zapoznałyśmy się i z tą książką.

"Vampirina - Kocham ten film" to zbiór trzech świetnych opowiadań, zamkniętych w twardej i solidnej oprawie. Uwielbiam kolory z serii o przygodach wampirzycy. Miłe dla oka, wyraziste i przykuwające uwagę. Ilustracje są naprawdę atrakcyjne, wszystko wygląda dokładnie tak, jak w uwielbianej przez dzieci bajce z Disney Junior. Opowiem Wam w skrócie o historyjkach, które znajdują się w książce.Podwójna rezerwacja - Mama Iny zawsze pragnęła otworzyć pensjonat dla potworów. Kiedy wyremontowano już jeden pokój, nie pozostało nic innego jak oczekiwać na pierwszych gości!
Ponieważ sąsiedzi Hauntley'ów aktualnie remontują swój dom, Bogdan zaproponował im pobyt w pensjonacie. Pola jest najlepszą przyjaciółką Iny i zna sekret jej rodziny, ale mama oraz brat dziewczynki nie mają o nim pojęcia... W tej samej chwili zadzwonił dzwonek do drzwi, okazało się, że to pierwsi goście pensjonatu - dwie siostry wampirzyce. Co prawda nie rezerwowały wcześniej pokoju, ale Roksana jest tak podekscytowana pierwszymi gośćmi, że nie potrafi im odmówić. Jeden pokój i dwie rodziny, które muszą w nim mieszkać, jak poradzą sobie z tym kłopotem Hauntleyowie?


Przyjęcie niespodzianka - Wcześnie rano duszek Emil roznosi do skrzynek przyjaciół Iny zaproszenia na jej przyjęcie niespodziankę, Pola i Magda podekscytowane rozmawiają w szkole o przyjęciu, ustalają, iż nie wolno szepnąć ani słówka Inie, w końcu to niespodzianka! Dziewczynki są zszokowane, gdy okazuje się, że Vampirina wie o swoim niespodziankowym przyjęciu, Ina prędko tłumaczy przyjaciółkom, że w Transylwanii takie przyjęcia polegają na tym, że niespodziankę robi gospodarz gościom, nie na odwrót. Wampirzyca wraz z rodzicami dekoruje dom na swoje przyjęcie, wszyscy bardzo się starają, żeby było strasznie i ciekawie. Niestety, gdy na przyjęciu pojawiają się goście, a niespodzianki wyskakują jedna po drugiej, goście są przerażeni i uciekają do swoich domów... Inie jest bardzo przykro, ale na szczęście Pola wpada na pomysł, jak poprawić przyjaciółce humor...

Wampirze walentynki - To szczególny dzień dla Hauntleyów, w Transylwanii obchodzili ghulentynki, a ponieważ się przeprowadzili, świętują podwójnie. Ina z wielką starannością wykonuje walentynkowe kartki dla swoich przyjaciół oraz ghulentynkowe dla rodziców i potworków. Dziewczynka najpierw rozdaje kartki w domu, a później zabiera resztę i biegnie rozdać przyjaciołom w szkole. Emil podekscytowany otwiera swoją ghulentynkę, ale nie dzieje się nic nadzwyczajnego, to po prostu zwykła kartka, a to oznacza ogromne kłopoty! Vampirina musiała się pomylić i podarować któremuś z przyjaciół straszną kartkę przeznaczoną dla duszka... Emil pędzie pomóc przyjaciółce.


Jestem bardzo zadowolona z tej książeczki, w pełni spełniła moje oczekiwania. Spodobała mi się już w momencie, gdy wyjęłam ją z paczki. Zdecydowanie tym, jak została wykonana, zwraca uwagę dzieci i zachęca do bliższego poznania. Jeżeli macie w domu fanów Vampiriny nawet się nie zastanawiajcie, ja szczerze polecam całą serię.

Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania książeczki, dziękuję Wydawnictwu Egmont

Julia Komorska

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz