"Zostań stylistką" - Gra planszowa

Chyba każda mała dziewczynka uwielbia zabawy lalkami, ja bardziej od samego bawienia się barbie czy bobasami, lubiłam przebieranki. Miałam bzika na punkcie ubranek dla lalek, a kiedy byłam starsza, wycinałam ubrania z gazet mamy i bawiłam się w projektantkę. Pamiętam też, że uwielbiałam grać w ubieranki na komputerze, mała projektantka jak nic! Z wiekiem mi przeszło i
choć (o ironio!) zakupów naprawdę nie lubię i załatwiam te sprawy przez internet, to kiedy tylko moja córka zainteresowała się lalkami, pobiegłam szukać dla nich ubrań! Cóż więcej mogę dodać, zdecydowanie ta gra to spełnienie moich dziecięcych marzeń, mimo że dedykowana jest sześciolatkom.


Wasze córki pragną być znanymi stylistkami? To możliwe! W tej grze czekają na nie zakupy w ekskluzywnych butikach, polowanie na okazje i szukanie najlepszego zakładu fryzjerskiego! A wszystko po to, by ich modelki prezentowały się bajecznie na wybiegu!

Elementy gry:

4 plansze modelek
4 pionki
4 podstawki pod pionki
12 kart stylu
20 kart specjalnych
50 żetonów monet
8 żetonów z gwiazdkami
54 żetony ubrań i fryzur
1 plansza; 1 kostka

GRANIE W UBIERANIE

Planszę rozłóżcie na stole. Ubrania i fryzury połóżcie obok, jeśli będzie Wam wygodniej, pogrupujcie je. Monety natomiast ułóżcie w osobnym stosie, to będzie Wasz bank. Sukienki są nagrodami za zajęte miejsce w grze - również możecie położyć je osobno. Kostkę oraz żetony z gwiazdkami połóżcie obok planszy.

Karty specjalne potasujcie i ułóżcie zakryte na wyznaczonym miejscu na planszy. Każdy z graczy wybiera jedną planszę modelki i dobiera pionek w tym samym kolorze tła.

Pionki należy złożyć na pół, delikatnie wsunąć w podstawki i umieścić na rynku, czyli polu startowym.

Każdy z graczy otrzymuje po dwie karty stylu (można je potasować i rozdać lub po kolei wybierać po jednej karcie)

Każdy z graczy pobiera z banku monetę o wartości 10.

Następnie każdy gracz na zmianę pobiera po 3 karty z talii kart specjalnych.


Cel gry

Zadanie polega na skompletowaniu wszystkich stylizacji z posiadanych kart stylu.

Rozgrywka

Grę rozpoczyna najmłodsza stylistka. W swoim ruchu rzuca kostką i przesuwa pionek o maksymalnie tyle pól, ile oczek wypadło na kostce.
Uwaga! Można przesunąć się o mniejszą ilość oczek, by stanąć na wybranym polu. Nadmiarowe punkty ruchu przepadają.

Można poruszyć się w dowolnym kierunku. Jeśli na jednym polu stanie więcej pionków nic się nie dzieje.

Gdy pionek zatrzyma się na zwykłym polu, można zakończyć ruch, lub użyć kart specjalnych: Sale, Wypłata albo Taxi.


Pola specjalne

Gdy pionek zatrzyma się na polu specjalnym, można wykonać dodatkowe działanie, a także użyć posiadanych kart specjalnych.

Rynek - Pole startowe. Tutaj można zakupić karty specjalne. Za każdą zapłacicie 1 (musicie wpłacić monetę do banku i pobrać kartę z wierzchu talii) Można kupić 1, 2 lub 3 karty.

Sklep - Pionek na tym polu oznacza wizytę w sklepie lub u fryzjera. Możecie zakupić jedno ubranie, lub fryzurę za kwotę jaka widnieje w witrynie sklepu lub użyć karty podarunkowej.

Przystanek autobusowy - Pionek z tego pola można przenieść na inny przystanek autobusowy, jeżeli odrzucicie posiadaną kartę Bilet.

Przystanek metra - Pionek z tego pola można przenieść na inny przystanek metra, jeżeli odłożycie posiadaną kartę Bilet.

Bankomat - Jeśli staniecie na tym polu, a wartość Waszych monet wynosi 5 lub mniej, możecie pobrać z banku monetę o wartości 10.
(Jeśli macie więcej pieniędzy, najpierw musicie udać się na zakupy)


Karty specjalne

Bilet - możecie przenieść pionek z jednego przystanku na drugi taki sam przystanek.

Karta podarunkowa - możecie za darmo otrzymać w sklepie fryzurę bądź ubranie.

Taxi - możecie przestawić pionek na dowolne zwykłe pole na planszy.

Sale - możecie przenieść dowolny żeton promocji lub wyprzedaży, który znajduje się na planszy, do innego sklepu.

Wypłata - rzućcie kostką. Pobierzcie z banku monety o takiej wartości, ile wypadło oczek.

Zużyte karty specjalne należy położyć na spód talii na planszy.

Żetony z gwiazdkami

Promocja - Gdy wyrzucisz na kostce 2 oczka, oprócz ruchu musisz umieścić na wybranym sklepie żeton promocji. Towar zakupiony w tym sklepie będzie od teraz kosztować 2.

Wyprzedaż - Gdy wyrzucisz na kostce 1 oczko, oprócz ruchu musisz na wybranym sklepie umieścić żeton wyprzedaży. Towar zakupiony w tym sklepie od teraz będzie kosztować 1.

Możecie położyć żeton w miejscu żetonu promocji lub wyprzedaży, ale najpierw przełóż poprzedni żeton do innego sklepu. Jeżeli wszystkie żetony są już wyłożone, zasady ich dokładanie nie obowiązują.


Remanent

Jeżeli wyrzucicie na kostce 6 oczek, oprócz ruchu musicie zdjąć z wybranego sklepu żeton promocji lub wyprzedaży i odłożyć go obok planszy. Towar zakupiony w tym sklepie będzie znów kosztować 3.

Wizyta w sklepie lub salonie fryzjerskim

Jeżeli pionek stanie na polu przed sklepem lub salonem, można zakupić element stroju bądź fryzurę. W tym celu wpłaćcie do banku kwotę wskazaną w witrynie sklepu i zabierzcie taki sam żeton jak na wybranej karcie stylu. Żeton musi odpowiadać rodzajowi sklepu.

Ubieranie modelki

Gdy zakupicie kolejne ubranie lub fryzurę, ubierzcie modelkę - połóżcie otrzymany żeton na planszy modelki. Każda stylizacja składa się z 4 elementów. Nie możecie kupować ubrań na zapas - należy ukończyć jedną stylizację, zanim rozpocznie się zakupy do kolejnej. Gdy stylizacja jest kompletna, należy odłożyć elementy ubrań i fryzurę na kartę stylu a z banku pobrać monetę o wartości 2. Następnie należy postawić pionek na pole startowe. W następnej kolejce możecie zakupić karty specjalne i wyruszyć w celu skompletowania kolejnej stylizacji.


Zakończenie gry

Gra kończy się, gdy któraś ze stylistek skompletuje ostatnią stylizację ze swoich kart stylów. W nagrodę zwyciężczyni wybiera jedną sukienkę i może ubrać w nią swoją modelkę. Pozostałe stylistki mogą dokończyć rozgrywkę.

Twórcy tej gry przygotowali dla graczy coś jeszcze! Specjalnie dla swoich małych stylistek stworzyli dodatkowo trzy wspaniałe minigry!

Na wybiegu - Musicie przygotować plansze modelek, karty stylów, ubrania i fryzury. Każda ze stylistek otrzymuje planszę modelki i po jednej zakrytej karcie stylu. Na sygnał należy odkryć karty i postarać się jak najszybciej dobrać modelce ubrania takie, jakie są na karcie. Oczywiście najszybsza stylistka wygrywa. Nagrodą jest sukienka, każda zawodniczka otrzymuje nową kartę stylu i zabawa toczy się dalej. Wygrywa zawodniczka, która jako pierwsza zdobędzie dwie sukienki.

Nowe stylizacje - Przygotujcie plansze modelek, ubrania oraz fryzury. Każda z zawodniczek otrzymuje plansze modelki. Gra polega na ubieraniu modelki w dowolne stylizacje i to właśnie ta zabawa jest moją ulubioną. Możecie także pobawić się w zakupy, pogrupujcie ubrania, a obok ułóżcie monety oznaczające ceny. Każdej z zawodniczek rozdajcie taką samą kwotę pieniędzy.

Geniusz mody - Przygotujcie plansze modelek, karty stylów, ubrania i fryzury. Każda ze stylistek otrzymuje planszę modelki i po jednej karcie stylu. Należy zapamiętać stylizację na karcie stylu, a następnie odwrócić kartę. Zadaniem każdej ze stylistek jest ubranie modelki w taką stylizację jak na karcie. Kto się nie pomyli, zdobywa 1 monetę. Rozegrajcie kolejną rundę, wygrywa zdobywczyni 3 monet.


"Zostań stylistką" to gra spełniająca moje dziecięce marzenia, niezwykle podoba mi się to, że daje graczom tak wiele możliwości. Do wyboru mamy aż cztery naprawdę ciekawe gry, a warto wspomnieć o tym, iż zawsze możemy je zmodyfikować i wymyślić coś nowego. Jak zawsze w takich przypadkach ogranicza nas a w zasadzie nasze dzieci jedynie wyobraźnia. Jeśli chodzi o główną grę, jaką stworzyli dla graczy producenci, to muszę przyznać, iż jest wiele do zapamiętania, ale uwierzcie mi na słowo, że szybko to wszystko przyswoicie. W trakcie kilku pierwszych rozgrywek warto jednak mieć pod ręką instrukcję.

Ocena: 10/10

Za możliwość zapoznania się z grą, dziękuję Wydawnictwu FoxGames


Julia Komorska 


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz