Angielski nie gryzie!

Jako osoba raczkująca w świecie języka angielskiego (oczywiście podstawy umiem i znam), zastanawiałam się czy poradzę sobie z "Angielski nie gryzie!". Obawiałam się, iż okaże się, że książka jest dla mnie za trudna i nie jestem w stanie sobie z nią poradzić.

Jak się jednak okazało, wydawnictwo zadbało o swoich odbiorców i mamy do czynienia z innowacyjnym kursem od podstaw, z którym poradzi sobie każdy, kto zaczyna przygodę z angielskim.

Zdecydowaną zaletą książki jest proste tłumaczenie działów tematycznych. Byłam bardzo miło zaskoczona, gdy zobaczyłam reguły wymowy. W większości książek ich nie ma, a tutaj możemy zapoznać się z nimi czytając, a także słuchając nagrań z płyty. To naprawdę pomaga w nauczeniu się poprawnej wymowy.


Podręcznik podzielony jest na trzynaście działów, takich jak: czas i liczby, sport, przyroda. W każdym z nich na samym początku znajdujemy krótkie teksty, proste w zrozumieniu, a jeśli nawet nie potrafimy zrozumieć sensu zdania, to pod spodem znajduje się tłumaczenie. Kolejnym atutem jest umieszczenie w każdym dziale najpopularniejszych i najczęściej używanych słówek, które przydają się podczas wykonywania zadań na kolejnych stronach. Ćwiczenia są bardzo zróżnicowane i ciekawe. Mamy tutaj dialogi, uzupełnianie zdań, węże literowe, a wiec łączymy przyjemne z pożytecznym.

Ogromną zaletą książki jest dołączona do niej płyta, dzięki której możemy osłuchać się z językiem. Teksty i słówka w każdym dziale znajdziemy do wysłuchania na płycie wraz z ich tłumaczeniem. Plusem są również ćwiczenia, do których jest nam potrzebne odsłuchanie nagrań. Takie metody naprawdę pomagają nauczyć się angielskiego.

Książka jest dobra nie tylko dla osób, które zaczynają swoją przygodę z angielskim. Świetnie sprawdzi się u osób, które chcą sobie przypomnieć język, a także go utrwalić. Zróżnicowane ćwiczenia naprawdę pomagają.

Nie brakuje tutaj również tabeli czasowników nieregularnych, których należy się nauczyć, aby móc lepiej zrozumieć angielski. Słówek nie jest dużo, znajdują się tam te najbardziej potrzebne i ich nauka jest przyjemna.

Po każdym wykonanym ćwiczeniu możecie sprawdzić swoje umiejętności, zerkając do odpowiedzi, które powiedzą Wam, czy dobrze zrozumieliście reguły przedstawione na początku działu. Pamiętajcie jednak, żeby nie łamać się, gdy coś Wam nie idzie. Trening czyni mistrzem.

Jeśli również nie rozumiecie jakiegoś słówka, a nie ma go w słowniczku w danym dziale, to znajdziecie dodatkowy słowniczek na końcu książki. Jest naprawdę bogaty, a więc myślę, że śmiało poradzicie sobie z kursem.

Jednak mankamentem, na który zwróciłam uwagę, to kilka błędów, które znajdują się w książce. W kilku zadaniach były podane błędne odpowiedzi, które mogą wprowadzić w błąd osoby nieznające języka na tyle, by móc je wyłapać. Zdecydowanie nie powinno ich być, ponieważ jest to w końcu książka do nauki .

Uważam, że książka jest naprawdę świetna. Ja dzięki niej trochę podreperowałam swój kulawy angielski. Ćwiczenia wykonywałam z zapałem i ogromną chęcią, bowiem są bardzo ciekawe i pomagają zrozumieć jak działa język. Polecam więc "Angielski nie gryzie!", bo naprawdę warto zapoznać się z nią.

OCENA 8/10

Za książkę serdecznie dziękuje wydawnictwu Edgard!

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz