"Dwór cierni i róż. Kolorowanka" - Uroboros


źródło
„Dwór cierni i róż” to bardzo znana i lubiana seria książek opowiadających losy łowczyni Feyry, która poznaje od środka niezwykły, bardzo niebezpieczny świat Fae i zostaje wplątana w brutalną intrygę. W książce do kolorowania „Dwór cierni i róż” ujrzymy oczami różnych artystów znane z kart historii postacie oraz scenerie zapierające nierzadko dech w piersiach.

Książka jest fajnie wydana, format kwadratowy, wygodny do kolorowania, strony dobrze się trzymają, każda ma z brzegu zaznaczone linie do ewentualnego ciecia, okładka miękka i giętka. Wszystkie obrazki są po prawej stronie, po lewej zaś są wydrukowane fragmenty z serii książek, które pomagają ponownie wczuć się w ten niesamowity klimat. Ja jestem tym wydaniem wprost urzeczona, niemal wszystko jest idealnie przemyślane. Piszę niemal, bo brakuje mi numeracji stron, a można było pokusić się o oznaczenie stron z tekstem, ułatwiłoby mi to o niebo wyszukiwanie, którą ilustrację wykonał jaki artysta. Tak, bo nad ilustracjami pracowało aż pięciu twórców!

Na końcu kolorowanki znajdziemy krótkie informacje o ilustratorach oraz o autorce całej książkowej serii. Dowiadujemy się z nich o artystycznym dorobku danych osób i dzięki małej rozpisce na ostatniej stronie wiemy dokładnie, kto za jaką ilustrację jest odpowiedzialny. Podobały mi się te załączone informacje, gdyż nie musiałam sama szukać ich w sieci, a wiem, że bym to zrobiła, bo od razu rzuciło mi się w oczy, iż musiało parę osób tutaj tworzyć.

Najbardziej spodobały mi się prace trzech osób, a jednej w szczególności. Mam na myśli Charlie Bowater, która idealnie odwzorowała wygląd postaci i wszelakich szczegółów, jej kreska jest pewna, precyzyjna i przyjemna dla oczu. Od razu chciałam wziąć się za kolorowanie, po prostu ciężko się oprzeć. 


Drugą osobą jest Jon Howe, który pracował jako jeden z głównych artystów koncepcyjnych dla Petera Jackson’a przy produkcjach filmowych „Władcy pierścieni” oraz „Hobbit’a”. Zaręczam, że od razu wyczujecie, które są jego prace, czuć ten lekko miękki klimat z jego prac. 


Trzeci ilustrator to Adrian Dadich, odpowiedzialny za okładki do całej serii, a w kolorowance wykonał niestety tylko dwie pierwsze strony.

Do gustu kompletnie nie przypadły mi prace Craiga Phillips’a, diametralnie odstają jakością i klimatem od pozostałych twórców. Naturalnie można przymknąć oko na pewne strony, jako, że przedstawiają tylko np. kocioł, czy księgę, ale naprawdę wolałabym by zrobił je ktoś inny, byłyby też wtedy o wiele fajniejsze do kolorowania. Wykonał on również ilustracje przedstawiające całe sceny, ale wcale mnie nie cieszą, a szkoda by ich też nie było. Została na koniec już tylko jedna artystka, Yvonne Gilbert, jej prace są fajne, poprawne, ładne, ale momentami pewne szczegóły mi się w wyglądzie, lub elementach ubioru postaci nie zgadzają, a twarze są prawie identyczne. Mam na myśli to, że rysy są bardzo podobne, co gubi charakter.

Całość jest fantastyczna, jestem niezmiernie uradowana, że posiadam te kolorowankę w swej kolekcji i wiem, że nikomu jej nie oddam i z przyjemnością od czasu do czasu przysiądę, by ją pokolorować. Jeśli jesteście fanami serii o dworach, to gorąco Wam polecam zakup, na pewno się nie zawiedziecie. Natomiast osoby, które nigdy nie czytały tych książek, a mają zamiar, to ostrzegam przed małymi spojlerami z całej serii.
...a jak ktoś nas zdenerwuje, to pogonić kapciem!
Pozostaje tylko usiąść w spokoju i kolorować...Ocena 8/10

Za możliwość zapoznania dziękuję Wydawnictwu Uroboros


Ula Wasilewska
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz