"Gliniarz" - Laurelin Paige, Sierra Simone

Tylko spójrzcie na tę okładkę, czy można przejść obok niej obojętnie? Ja zdecydowanie nie mogłam, tytuł kupił mnie od razu, a kolorystyka na długo nie pozwoliła o sobie zapomnieć. Czytałam już o żołnierzach, strażakach, lekarzach, nauczycielach, muzykach, aktorach, architektach i adwokatach, więc nadszedł najwyższy czas na gorących policjantów! Opis z tyłu książki niesamowicie mnie zaintrygował, zdecydowanie obiecał nam - czytelniczkom coś nowego, a ja na zupełnie nowe historie czekam naprawdę niecierpliwie.

Przyznam Wam się, że zanim zaczęłam czytać tę książkę, natknęłam się jedną krótką opinię, która trochę mnie wystraszyła, zapowiadając, że wieje tu nudą, czy według mnie jest nudno? Z radością odpowiem Wam na to pytanie.

Livia Ward jest niezaprzeczalnie piękną i wyróżniającą się w tłumie bibliotekarką. Uwielbia swoją pracę i z pasją i oddaniem pomaga nastolatkom. To właśnie przez a właściwie dzięki jednej ze swoich podopiecznych, która wpakowała się w kłopoty broniąc natury, poznaje zapierającego dech w piersiach policjanta.
Kobiety przy nim dosłownie głupieją, a on jest tego w pełni świadomy. Chase Kelly uwielbia przygody na jedną noc. Kiedy podczas interwencji przy jednej ze szkół poznaje intrygującą, acz niepozorną Livię, nie może przestać o niej myśleć. Zaprasza ją na obiad, ale ta stanowczo odmawia, co wcale nie zraża przystojnego policjanta...
Nasza bohaterka przeżywa trudny okres, właśnie skończyła dwadzieścia dziewięć lat i odlicza dni do trzydziestki, której przeogromnie się boi. Liv niczego nie pragnie bardziej od dziecka, nie potrzebuje męża, ani partnera, chce tylko plemników, nic więcej.
Gdy składa Chase'owi nietypową propozycję, mężczyzna jest w szoku, ale po chwili namysłu zgadza się jednak na szalony plan Livii...

- Mój wibrator świetnie się spisuje - odpowiadam -
Nie jest ani zarozumiały, ani arogancki i na pewno mnie nie rzuci.
- Co najwyżej wyczerpią się w nim baterie.
- To model na akumulatorki. Do wielokrotnego ładowania.

Livia chce mieć dziecko jak najprędzej, więc spotkania z przystojnym gliniarzem są bardzo intensywne. Im częściej się spotykają, tym trudniej jest im się rozstawać. Chase coraz częściej daje kobiecie znaki, że nie chce być już tylko dawcą spermy, troszczy się o nią i zabiega, jednak nasza bohaterka boi się związków. Nie potrzebuje mężczyzny, który prędzej, czy później i tak ją porzuci...
Gdy cel pozornie jest już osiągnięty, oboje szukają punktu zaczepienia, by móc kontynuować to, co zaczęło się kilka miesięcy temu. Kiedy spotkania policjanta i bibliotekarki wychodzą poza próg sypialni, ci jeszcze bardziej się do siebie zbliżają i przywiązują, Liv poznaje rodzinę Chase'a oraz jego niełatwą przeszłość...

Już w pierwszej chwili zaskoczyło mnie, że bohaterka proponuje policjantowi seks w celu poczęcia dziecka już na jednym z pierwszych spotkań a jeszcze bardziej zaskoczyło mnie, że ten od razu i bez dyskusji się na to zgodził. Troszkę to odrealnione moim zdaniem, ale tak spodobała mi się całość, że przymknęłam na to oko.


Temat tej książki naprawdę bardzo przypadł mi do gustu. Mężczyzna, który nawet w przyszłości nie planuje zakładania rodziny, już po kilku tygodniach właśnie tego najbardziej chce. Poruszono też kwestie jego zawodu i ryzyka, jakie za sobą niesie. Autorki pokazały także, jak bardzo zdesperowana potrafi być kobieta pragnąca dziecka. Sporo jest również ciekawych tematów pobocznych, których nie będę Wam już zdradzać.

Livia przełyka ślinę i mruga, a z jej oczu płyną łzy.
- Czeka cię śmierć.
- Wszystkich nas czeka. To jeszcze nie powód, żeby już dziś wyrzekać się życia.

Świetne dialogi i bardzo dobrze wykreowane postacie, których nie sposób jest nie polubić. Według mnie nudy nie ma tu wcale. Cały czas coś się dzieje, a nietypowa relacja naszych bohaterów sprawia, że naprawdę nie można oderwać się od czytania. Nieustannie, kiedy musiałam odłożyć na moment lekturę, zastanawiałam się, w jakim kierunku rozwinie się ta historia. Nie jestem zawiedziona, jestem w pełni usatysfakcjonowana, spędziłam z tą powieścią kilka bardzo przyjemnych godzin. Znajdziecie tutaj wszystko, co dobra książka mieć powinna. Odrobinę wzruszenia i humoru, sporą dawkę emocji, interesujących bohaterów i wciągającą treść. Świetny romans z pazurem, który bardzo polecam wszystkim fankom mężczyzn w mundurach.

Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję Wydawnictwu Kobiece


Julia Komorska
  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

1 komentarze:

 1. Mi też ta historia bardzo się spodobała, a w okładce do teraz jestem zakochana (prawie na równi co do Kelly'ego! :p).

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń