"Healthy Year by Ann" - Anna Lewandowska

Uwielbiam wszelkiego rodzaju kalendarze i planery, wybór mamy naprawdę ogromny, ale trafić na ten jeden, właściwy, idealny dla nas jest naprawdę ciężko! Nie jestem wielką fanką Anny Lewandowskiej, ale lubię przeglądać jej zdjęcia, przepisy na ciekawe dania i chętnie zaglądam na jej instagram. Uważam, że jest piękną, pozytywnie nastawioną do życia kobietą, która stara się każdego dnia być dla kogoś motywacją i właśnie dlatego tak bardzo chciałam mieć ten kalendarz.

Pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne, kalendarz jest gruby, starannie i solidnie wykonany, bardzo atrakcyjnie wygląda zewnątrz, ale jest też jeden minus, który ma dla mnie bardzo istotne znaczenie. Format. Zdecydowanie dużo większy, niż przy tradycyjnych planerach, przez co ten jest niezbyt poręczny, zajmuje też sporo miejsca w kobiecej torebce no i zarazem niemało waży. Więcej minusów w mojej recenzji nie znajdziecie, teraz będę już tylko zachwalać, ale nie zmienia to faktu, że minus, choć tylko jeden, to naprawdę istotny.


Bardzo podoba mi się, że na każdy tydzień poświęcono dwie strony kalendarza, co daje nam bardzo dużo miejsca na notatki, przemyślenia, wpisanie planów na dany dzień. Po każdym tygodniu znajdziecie "przerywniki" w przeróżnej postaci. Na przykład "Pierwszy krok do biegania" tam Anna Lewandowska opisała jak prawidłowo rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, krok po kroku. Opisała nie tylko jak często i jak intensywnie biegać, ale też jak poprawić technikę, jak ustawiać nogi i jak nie zagwarantować tym szoku dla organizmu. Innym przerywnikiem są na przykład pozytywne myśli. Spora dawka motywacji i porady dla osób, które często nie radzą sobie z odbieraniem krytyki, czy łatwo wpadają w tak zwanego "doła".


Prócz tego znajdziecie porady, jak bez diet zmienić swoje nawyki żywieniowe, krótką lekcję pewności siebie, kilka stron poświęconych walce ze stereotypami, z którymi mamy naprawdę spory problem. Parę słów o sile, jaką ma miłość matki do dziecka, autorka nauczy Was też walczyć z lękiem i niepokojem i wyjaśni, czym są antyoksydanty.
Dla mnie jednak największą radością są tutaj przepisy! Na szczęście jest ich mnóstwo, wszystkie zdrowe, ale jednocześnie też bardzo zachęcające do przetestowania.
Babka wielkanocna w te wyjątkowe święta gości w niemal każdym domu, co nam szkodzi spróbować upiec taką w wersji z mąką ryżową i wiórkami kokosowymi? Na zdjęciu prezentuje się smakowicie i założę się, że jest naprawdę pyszna. Znajdziecie też receptę na udany chłodnik, zdrowe placuszki z jabłkiem, słodką tartę, czy brownie. Wszystkie przepisy są naprawdę proste do przygotowania, więc myślę, że poradzi sobie z nimi nawet ktoś, kto na co dzień do gotowania, czy pieczenia się nie pali.


Głównym założeniem Anny Lewandowskiej przy tworzeniu tego kalendarza było poszukiwanie równowagi, myślę, że to świetny i niezwykle głęboki pomysł. My - kobiety jesteśmy zwykle bardzo zabiegane, nie potrafimy wśród codziennej bieganiny znaleźć, choć chwili dla siebie. Każdego dnia skupiamy się na pracy, ogarnięciu domu, dzieciach i rodzinie, wiem sama po sobie, że w tym wszystkim ciężko jest pamiętać o sobie, o swoich potrzebach i małych przyjemnościach.
Poszukiwanie równowagi to złota myśl, na której wszystkie powinnyśmy się skupić i wiecie co? Tutaj rzeczywiście ta równowaga jest. Jest czas na ćwiczenia i walkę o zdrowe ciało, jest czas dla bliskich, jest czas na odrobinę motywacji i walkę z pewnością siebie, a także na pracę i przygotowanie pysznych posiłków dla rodziny. Nie pozostaje więc nic więcej, prócz chęci, w końcu chcieć, znaczy móc.

Kalendarz jest piękny, zdjęcia świetne, w środku znajdziecie wszystko, co powinien zawierać planer, czy kalendarz. Bardzo podoba mi się zarówno wygląd zewnętrzny, jak i jego wnętrze, naprawdę jestem zauroczona i wszystko byłoby świetne i trafione w stu procentach, gdyby nie format. Niestety taka wielkość w mojej torebce zajmie zdecydowanie za dużo miejsca, znacznie też dołoży mi "kilogramów", niestety u mnie się nie sprawdzi, choć bardzo żałuję, to jest jedyny minus, który znalazłam w tym produkcie, ale dla mnie, mimo że jedyny - kluczowy.

Ocena: 8/10

Za możliwość zapoznania się z kalendarzem, bardzo dziękuję Wydawnictwu Burda Książki

Julia Komorska
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz