Kalendarz 2019

Uwielbiam notesy, planery, kalendarze. Uwielbiam też wszystko, co błyszczy, jest kolorowe i wyróżnia się na tle reszty. Czasem zakocham się w czymś bardzo pstrokatym, wprawiającym wręcz w oczopląs, a innym razem w prostocie i harmonii. Reguły nie ma. Tym razem padło na kalendarz od Zielonej Sowy. Czy ktoś zaprzeczy, gdy powiem, że jest przepiękny w całej swej prostocie? Wątpię. Urokliwy, schludny, taki pozytywnie nastrajający, a mowa dopiero o okładce! Co kryje się zatem w środku? Raj moi drodzy! Prawdziwy raj.

Jak w chyba każdym kalendarzu i tutaj na początku jest miejsce na wpisanie danych osobowych. To ułatwi powrót do właściciela w przypadku zguby, a wiadomo, że my - kobiety czasem bywamy zakręcone.

Następnie oczom ukazuje się pięknie zaprojektowana mapa z opisem stref czasowych. Taka mapka bywa bardzo niekiedy przydatna, ale zdradzę Wam, że mnie przede wszystkim kupił mały słowniczek z rozmówkami. To jest prawdziwy HIT. Znajdziecie tu rozmówki angielskie, włoskie, niemieckie i hiszpańskie. A to nie koniec niezwykle przydatnych umieszczonych tu elementów!
Znajdziecie tutaj rozmiary, rozpisane także na biust, talię i biodra! Wielokrotnie szukałam takiej rozpiski, a tu proszę! Jest i to pod ręką! Zaraz niżej umieszczono rozmiary obuwia - USA, EUR, UK, a także długość stopy podaną w milimetrach. Jeśli tak jak i ja uwielbiacie aktywnie spędzać czas w kuchni, to przydadzą Wam się również miary i wagi. Przepisy są naprawdę różne, często podane w szklankach, których nie mamy albo gramach, a nam akurat popsuła się waga. W takiej sytuacji otworzycie ten kalendarz i znajdziecie dla siebie alternatywę. Jeżeli w kuchni nie czujecie się zbyt komfortowo, a gotowanie to dla Was najgorsze z możliwych zajęć ten kalendarz poda Wam pomocną dłoń w sytuacjach awaryjnych! Jak długo powinien gotować się ryż? Jak długo gotuje się kaszę? Tutaj znajdziecie odpowiedzi na te i inne pytania.
Ponieważ mówi się, że dla każdego coś dobrego, twórcy zamieścili w planerze również terminy wysiewu, więc zapalona ogrodniczka także będzie usatysfakcjonowana.


Zanim przejdziemy do kalendarza całorocznego, takiego bardziej "wypasionego" mamy też planer, w którym nie ma co prawda wiele miejsca na wpisanie większych notatek, ale wystarczająco, by zawrzeć tam ważne adnotacje, na przykład dotyczące wizyt lekarskich planowanych z dużym wyprzedzeniem, czy urodzin bądź imienin ważnych dla nas osób. Bardzo spodobało mi się, że znajduje się tutaj także planer urlopowy. Wpisano tam sześć ważniejszych świąt z ich dokładnymi datami, przy każdym zostawiono kilka linijek na uzupełnienie ich swoimi pomysłami na spędzenie danego dnia.


Cały kalendarz na przyszły rok jest bardzo schludny, praktyczny i poręczny. Przy każdej z dat mamy miejsce na wpisanie notatek, czy innych istotnych dla nas informacji, oczywiście przy datach widnieją także informacje dotyczące osób obchodzących danego dnia imieniny, a także ważniejsze święta. Pomiędzy każdym z miesięcy, jako miły przerywnik umieszczono cytaty pochodzące na przykład z Balladyny Słowackiego, czy z Pana Tadeusza Mickiewicza. Na końcu zostawiono też kilka kartek z miejscem na notatki.


Kalendarz jest przepiękny, klimatyczny, bardzo schludny i przejrzysty. Idealny dla perfekcjonistek i miłośniczek kwiatów, które są tutaj zdecydowanie motywem przewodnim. Żeby nie było zbyt kolorowo, jest jedna drobnostka, do której muszę się przyczepić. Czcionka, choć niewątpliwie urokliwa momentami nieczytelna, a to naprawdę potrafi popsuć radość z czytania cytatu. Myślę, że gdyby postawiono na prostotę także w przypadku czcionki, kalendarz byłby naprawdę idealny.

Ocena: 9/10

Za możliwość zapoznania się z kalendarzem, bardzo dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa 


Julia Komorska
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz