"Moc kryształów" -Kiera Fogg

Energia pochodząca z kryształów i kamieni nie jest nowym odkryciem. Już dawno temu stwierdzono, że niektóre z nich mają wpływ na życie człowieka. Na wielu stronach można znaleźć zestawienia gdzie kryształy  przyporządkowane zostały do człowieka ze względu na datę urodzenia lub jego aktualne potrzeby. Temat ten w swojej książce "Moc kryształów" postanowiła rozwinąć Kiera Fogg. Jej pozycja wyróżnia się na tle inych nie tylko formatem i pięknymi ilustracjami. O tym na co możecie liczyć podczas lektury przeczytacie w dalszej części wpisu.

Jedno z pytań, które ludzie zadają mi najczęściej jako właścicielce sklepu z kryształami, brzmi: Czy kryształy mają magiczną moc? Trudno im  wyobrazić sobie coś takiego, jak kryształ posiadający moc zmieniania życia. Za każdym razem udzielam takiej samej odpowiedzi. Nie mogę z całą pewnością potwierdzić, że kryształy same w sobie mają jakiekolwiek magiczne moce przekrajaczające ich symboliczne  reprezentacje, lecz wiem na pewno, że w połączeniu z siłą ludzkiego umysłu pomagają osiągnąć niesamowite rzeczy, czego sama doświadczyłam.


Autorka rozpoczyna swoją opowieść od informacji niezbędnych do prawidłowego zrozumienia układu książki i możliwości korzystania z niej. Dzięki temu poznanie mocy kryształów i stworzenie własnej siatki potrzeb nie stanowi problemu nawet dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tematem. Po krótce opisuje czytelnikowi swoją drogę od założenia sklepu z kryształami do wydania niniejszej publikacji.  Później wraz z nią musimy przebrnąć przez zestaw pytań, dzięki którym wzrasta nasza świadomość odnośnie potrzeb. Przyda się to w kolejnych etapach dążenia do realizacji marzeń. Ale zanim kryształy będą mogły zacząć działać, muszą być poddane procesowi oczyszczania. Jak przebiega i dlaczego jest tak istotny?!

Według autorki kryształy mają zdolność do przejmowania  i przechowywania energii. By mogły skutecznie działać, regularnie trzeba poddawać je procesowi oczyszczania, a przy tym pomocna okazać może się "metoda białego światła", która od użytkownika kryształów wymaga jedynie chwili koncentracji. Zanim jednak przejdziemy do oczyszczania warto przyjrzeć się kształtom. W zależności od tego czy są one regularne i do jakiej figury geometrycznej nawiązują  mogą wykazywać różne właściwości. Podobno jednak, to nie my, a kryształy wybierają nas. 


Podstawowy podział pozwala na wyróżnenie kryształów poszukiwania dzięki którym manifestujemy swoje cele i pragnienia,  a wśród których znajdują się m.in ametyst , rubin i szmaragd . Kolejno kryształy przyciągania (magnes dla pragnień), wzmacniania (poprawa sytuacji, rozwój osobisty), ochrony (podtrzymanie bieżących okoliczności), odgradzania (zapobieganie), odpychania (eliminowania niechcianych sytuacji).  Następny rozdział poświęcony został charakterystyce 12 podstawowych kształtów siatek. W tym miejscu Kiera Fogg wskazuje jaka siatka sprawdzi się przy konkretnym "problemie" i nakłania czytelnika do spersonalizowania własnej siatki za pomocą innych naturalnych dodatków jak rośliny, muszle czy pióra. Ostatnia najobszerniejsza i bogata w piękne zdjęcia część poświęcona została na rzecz konkretych układów. Każda ze stworzonych siatek została tu nazwana, szczegółowo opisana i zobrazowana. Przyznaję, że już samo patrzenie wyzwala we mnie pozytywne emocje. Sam proces twórczy jest w stanie zrelaksować czytelnika, a powstałe mapy staną się nie tylko pomocą w osiągnięciu zamierzonego celu, ale również interesującą i przyciągającą wzrok ozdobą. 

"Moc kryształów" osobiście potraktowałam w formie ciekawostki. Piękne wydanie zachęci do lektury osoby, które nie są przekonane do tego, że kamienie faktycznie mogą sprzyjać życiowym okolicznościom. Całość została opisana w przystępny, przejrzysty sposób. Osobiście żałuję trochę, że opisy konkretnych kryształów zostały mocno okrojone, ale to co znalazło się na kartach książki stanowi już i tak dobry początek.  

Ocena:8/10

Za możliwość przeczytania dziękuję: Wydawnictwo Kobiece~Mariola Mazur


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz