Na tropie angielskich słówek - Kapitan Nauka

"Na tropie angielskich słówek" jest książeczką skierowaną dla młodszych odbiorców. Niewątpliwie jedną z jej zalet jest solidne wykonanie. Książka jest naprawdę masywna, ma duży format i wykonana jest z tektury, a więc dzieci nie są w stanie wyrządzić jej większych szkód.

Wielkim plusem są niebanalne ilustracje, dzięki którym dzieci uczą się poprzez obserwację. Nie ma nic lepszego jak łączenie przyjemnego z pożytecznym. Dzięki obrazkom zapamiętywanie jest naprawdę proste i w krótkim czasie młodsi czytelnicy umieją posługiwać się większością słówek.


Z pomocą książki Wasze pociechy nauczą się:
- liczb od 1 do 10,
- pór roku, pogody jaka w nich występuje, a także charakterystycznych dla nich części przyrody,
- kolorów,
- nazw zabawek,
- nazw członków rodziny,
- części umeblowania salonu,
- nazw zwierząt,
- reakcji i zachowań ludzi,
- nazw obiektów znajdujących się w mieście,
- części ciała,
- nazw jedzenia,
- kształtów,
- przymiotników.
Jak więc widzicie, książka jest wyposażona w naprawdę wiele słówek, które pomogą maluchom wejść w świat angielskiego.

Wszystkie dzieci będą mogły odwiedzić takie miejsca jak chociażby: lunapark, kawiarnię, statek piracki i wiele innych ciekawych obiektów które z całą pewnością je zaciekawią.

Muszę przyznać, iż jestem pod wrażeniem wykonania całości. Nie brakuje tutaj zróżnicowania, ilustracje są naprawdę barwne, a nauka jest dzięki temu przyjemnością.
Dodatkowym atutem jest możliwość pobrania ze strony wydawnictwa nagrań, dzięki którym dziecko może słuchać i uczyć się prawidłowej wymowy słówek.

Uważam, iż każdy rodzic będzie zadowolony, jeśli zakupi dla swojej pociechy tę książeczkę. Myślę, że nie ma takiego dziecka, któremu nie spodobałaby się taka forma nauki. Jeśli Wasze skarby potrafią już czytać, to śmiało podarujcie im "Na tropie angielskich słówek".


OCENA 9/10

Za książkę serdecznie dziękuje wydawnictwu Edgard!

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz