‘’Opętanie” – Helen Hardt


Do tej pory miałam okazję czytać oraz recenzować już dwie inne powieści tej autorki, które są ściśle związane z ,,Obsesją”. Czy mi się podobało? I tak i nie, ale o tym więcej możecie poczytać we wpisach o ,,Pożądaniu” rozpoczynającym ,,Sagę braci Steelów” oraz o ,,Obsesji” będącą drugą częścią tej serii. W tych książkach na pewno urzekła mnie historia oraz to, że autorka dawkuje emocje, nie zdradza całej tajemnicy, a tylko jej urywki, dzięki czemu książki są ciekawe i chce się sięgać po kolejne. Dlatego postanowiłam, że zakończę tę serię, aby poznać zakończenie wszystkich wątków. Czy mi się udało?

Jade jest pewna, że kocha Talona i chce spędzić z nim resztę życia, bo to mężczyzna, na którego warto czekać. Wie jednak, że nadal ma przed nią mroczne tajemnice, ale jest cierpliwa i czeka aż się przed nią otworzy. Dodatkowo nadal prowadzi śledztwo w sprawie Steelów, które zlecił jej szef i ciągle doszukuje się nowych informacji na temat przeszłości rodziny swojego ukochanego oraz najlepszej przyjaciółki. Talon jest zdeterminowany, aby rozprawić się z demonami i postanawia kontynuować terapię, która dużo mu pomaga. Dzięki temu może stworzyć z Jade normalny związek, a także wyznać jej prawdę. Jednak czy naprawdę pogodził się z przeszłością? A może zacznie w niej drążyć, dowiadywać się coraz to straszniejszych rzeczy i ponownie wpadnie w wir bólu oraz rozpaczy?
 - Myślę, że jest tylko jedna rzecz, która smakuje lepiej niż moje brzoskwinie, niebieskooka.
- Taaak? A co takiego?
- Ty.
Książka ta jest kontynuacją i jeśli nie czytaliście poprzednich części to nie ma sensu się za nią zabierać, bo one wszystkie są mocno ze sobą związane. Jednak ogólnie uważam, iż ta seria zasługuje na uznanie oraz uwagę, bo ma w sobie coś intrygującego. Na pewno fani erotyków i skrajnych emocji będą zachwyceni.


Jeśli chodzi o samą fabułę to jest ona interesująca, wątki zaczęte w poprzednich częściach zostają rozwijane i doprowadzane do finału. Dzięki temu poznajemy prawie całą historię Talona, która moim zdaniem jest dobrym materiałem na kryminał, ale też jest to coś dla osób o mocnych nerwach. Momentami naprawdę miałam ochotę odłożyć książkę i już do niej nie wracać, bo bałam się czytać o naprawdę trudnych przeżyciach. Zwłaszcza, że autorka potrafiła bardzo dokładnie i ze szczegółami opisywać wydarzenia sprzed lat. Naprawdę zasługuje na duże uznanie, że w ogóle miała odwagę i siłę wziąć się za ten temat.

Moja niechęć do Jade nadal jest dość silna i wątpię, że mogłabym ją kiedykolwiek polubić. Nie jest to typ bohaterki, który trafia w moje gusta. Po prostu czułam, że jest trochę dziecinna, nie rozumie pewnych spraw, ale ma też w sobie coś z egoistki. Za to Talon został pokazany jako skrzywdzony mężczyzna, nie widzący swojej przyszłości i ogarnięty depresją. Jego postać bardzo rozwinęła się na przestrzeni trzech powieści i ta zmiana zasługuje na uznanie, bo autorka pokazała coś, co jest naturalne i dzieje się pod wpływem terapii, na którą uczęszczał.
- Nie o to chodzi, że nie chcę. – Skrzywiłem się. – Czasami chcę krzyczeć z dachu mojego domu, że ona jest moja, cała moja. Ale potem myślę, jak bardzo byłoby to nie w porządku wobec niej. Co ja mam jej do zaoferowania?
- Ma pan siebie. Mam wrażenie, że ona tego właśnie chce.
Coś jednak w tej książce było nie tak… Same informacje związane z przeszłością Talona bardzo mi się podobały i przypadły do gustu, ale jednak reszta treści do mnie nie przemówiła. Trzeba pamiętać, że ta książka jest erotykiem, a dość mocny wątek związany z pedofilią, jest dopełnieniem historii, które sprawia, że całość ma pazura. Do mnie trafiło właśnie to dopełnienie. Sceny seksu okazały się zbędne, męczyły mnie i często nawet brzydziły, co nie miało miejsca w przypadku poprzednich części, które były napisane z większym wyczuciem i smakiem.

Trochę zaskoczyło mnie to, że autorka jednak postanowiła zostawić trochę zagadek bez rozwiązania i napisać kolejną część! Tym razem jednak o innym bracie, ale jednak zakładam, że akcja będzie toczyć się wkoło starych spraw. Czy takie przeciąganie jest dobre? To się okaże. Jednak wolałabym, aby zamknęła przeszłość Talona i ruszyła z czymś trochę świeższym, bo przeciąganie nigdy nie wychodzi na dobre.

,,Obsesja” to książka, która wyjaśnia nam naprawdę wiele kwestii związanych z przeszłością Talona, wszystkie wątki łączą się w jedną całość i poznajemy przerażającą oraz pełną emocji historię małego chłopca. Jednak ze smutkiem muszę przyznać, że poprzednie części tej serii były o niebo lepsze, napisane z większym wyczuciem i fajnie było je czytać. Tym razem coś się popsuło i mam nadzieję, że autorka w kolejnych swoich książkach będzie bardziej powściągliwa.Ocena: 6/10
Za możliwość przeczytania dziękuję Edipresse

Patrycja Bomba 
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz