"Sposób na księcia" - Emma Chase

Źródło
Już na początku muszę się Wam przyznać, że jestem wielką fanką brytyjskiej rodziny królewskiej, uwielbiam czytać biografie poszczególnych jej członków, ciężko jest mi nawet podsumować dlaczego. W każdym razie uważam, że królewskie życie zdecydowanie jest fascynujące i to już daje
Wam jednocześnie odpowiedź na pytanie, dlaczego sięgnęłam po tę książkę. Wierzcie mi, że nie zastanawiałam się nad tym, co zastanę w środku, miałam jedynie nadzieję, że Emma Chase porwie mnie do świata zamożnych, specyficznych i intrygujących arystokratów.

Pierwsze strony mnie niestety rozczarowały. Głównym bohaterem jest nieposkromiony książę Henry. Imprezowicz, fan szeroko pojętego seksu, imprez, alkoholu i kobiet. Największe zmartwienie swojej babci, czyli królowej. Henry'ego zewsząd otaczają skandale, co bardzo źle wpływa na wizerunek monarchii. Nasz bohater ma oczywiście brata, Nicholas jest zdecydowanie bardziej ułożony, zaręczony z porządną i skromną Olivią planuje szczęśliwe, ustatkowane życie u jej boku.
Nie spodobało mi się, tak uderzające podobieństwo do brytyjskich arystokratów. Oczywiście historia z książki nieco różni się od tej, napisanej dla Windsorów przez życie, jednak ilość łączących je faktów jest przytłaczająca. Chciałam czegoś zupełnie nowego, nowej nieznanej jeszcze historii, ale żeby nie było, że tak tylko narzekam i narzekam, dalej było już znacznie lepiej!

"Zapada chwila ciszy, aż babcia pyta:
- Wiesz, jaka jest najgorsza cecha starości?
- Zaburzenia erekcji? - odpowiada oschle brat.
- Oj, o to nie musisz się martwić - stwierdza królowa
 tak samo sztywno. - To genetyka, a twój dziadek aż do śmierci był ogierem."

Sarah jest bardzo cichą i wycofaną dziewczyną, źle czuje się w towarzystwie obcych ludzi, tłumy ją przerażają, a kiedy w grę wchodzi przemowa, dziewczyna nie może wydusić z siebie słowa. Sama nazywa to dziwactwem, jednak jak się później dowiecie, zachowania Sarah znajdują odzwierciedlenie w jej przeszłości. Któregoś popołudnia podczas wizyty u matki i siostry kobiety odwiedza producentka telewizyjna. Wprowadza je w szczegóły nowego reality show, którego wielką gwiazdą będzie książę Henry. Jego zadaniem będzie randkowanie i spędzanie czasu z uczestniczkami - kobietami, które mają być potencjalnymi kandydatkami na żonę dla księcia. Sarah w żadnym wypadku nie chce brać udziału w programie, jednak jej młodsza siostra jest zachwycona. Matka stawia warunek, pozwoli młodszej z córek wziąć udział w show, jeśli Sarah będzie ją miała nieustannie na oku, dla dziewczyny oznacza to kilka tygodni urlopu od stresującej pracy i popołudnia pełne książek. Wkrótce w jednym z królewskich zamków rozstawiane są kamery, a uczestniczkom przydzielono pokoje i harmonogram.
Kiedy Henry nie może zasnąć przez hałas, który wydają kamery, przypadkiem wchodzi do pokoju Sarah, w ten sposób nasi bohaterowie się poznają i od razu przypadają sobie do gustu.
Książę jest zafascynowany tym, jak mądra, cicha i grzeczna jest dziewczyna, ona zaś jest oczarowana urodą i obecnością księcia. Nocne schadzki przeradzają się we wspólne noce, a później w coś znacznie głębszego.

"- Nie powinnaś bać się śmierci, Sarah. Wszyscy umierają.
Należy bać się życia. Tego, że się go nie zazna."

Ta powieść naprawdę mnie zauroczyła, ciężko mi jednak powiedzieć czym. O reality show czytałam dość niedawno w "Show" Vi Keeland i średnio przypadła mi ta książka do gustu, bałam się, że tutaj historia się powtórzy. Na szczęście tak nie było, bardzo podobały mi się rozmowy Henry'ego i Sarah, chemia między nimi była naprawdę widoczna i realistyczna. Mała tajemnica dziewczyny dodała tutaj kolejną niewiadomą. Niejednokrotnie Emma Chase mnie zaskoczyła, co niezwykle cenie w dobrej książce. Dzięki pierwszoosobowej narracji czyta się przyjemnie i bardzo szybko, styl autorki jest lekki i niewymagający. Lektura idealna na jesienne wieczory pod kocykiem.

Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję Wydawnictwu Filia


Julia Komorska


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze: