‘’Typowy Janusz” – Aleksandra Szwajda


Zobaczyłam tę książkę i wiedziałam, że muszę ja mieć. Jest moda na przysłowiowych ,,Januszów” i jestem jedną z osób, które po prostu kochają te wszystkie żarty. Już sama okładka była dla mnie niezwykłą zachętą i byłam okropnie ciekawa, co autorka wymyśliła. Internet jest obecnie nośnikiem wszystkich informacji, ale też wytyka przeróżne zachowania ludzkie.

Myślę, że każdy z nas zna jakiegoś Janusza, bo jest ich wszędzie pełno – na ulicy, w pracy czy chociażby w internecie. Nikt jednak nie zastanawiał się, skąd to się wzięło, bo po prostu pewnego dnia pojawiły się memy i Polska oszalała na ich punkcie. Książka ta pokaże wam najważniejsze cechy typowego Janusza i przede wszystkim – udowodni, że każdy z nas może się z nim stać, bo nie jest to aż takie trudne. Chcesz zostać Januszem? Ta książka jest dla ciebie!

Nie tylko urzekła mnie zewnętrzna strona okładki, ale też wewnętrzna. Dlaczego? Bo znajdziemy tam pełno cebul, a to jest po prostu kwintesencja wszystkiego! Doceniam to, że ktoś zadbał o to, aby całość była po prostu dopracowana, bo jednak jest to cieniutka książka i jakoś trzeba było nią zainteresować czytelnika. Mnie zachwycił sam pomysł, a wykonanie przerosło moje oczekiwania. Myślę, że ta pozycja zajmie honorowe miejsce na mojej półce i będę też do niej często wracać.

Warto zaznaczyć, że ta książka przede wszystkim ma być śmieszna i nikogo nie obrażać. Dlatego jeśli nie macie dystansu do siebie, lepiej nie sięgajcie po tę pozycję, bo tylko zmarnujecie czas, pieniądze i bez powodu się zdenerwujecie. Na szczęście ja jestem otwarta na przeróżne dziwactwa i po prostu lubię tego typu pozycje.


Jak wygląda cała książka? Jest to bardzo prosta koncepcja, ale interesująca i przyciągająca wzrok. Ogólnie w środku znajdziemy dwanaście przykazań. Każde dotyczy innej rzeczy dla typowego Janusza i muszę przyznać, że są niezwykle trafne. Autorka krótko je opisuje, tak żeby każdy nie miał wątpliwości, co robić.

Przy każdym przykazaniu znajdziemy również ilustrację, która pokazuje nam opisywaną wcześniej kwestię. Są one bardzo fajne, barwne i też są podpisane, a przynajmniej najważniejsze elementy. To z pewnością robi duże wrażenie, bo ogólnie książka jest dopracowana pod kątem graficznym.

W środku znajdziemy również kilka ciekawych i też kultowych cytatów, które znają chyba wszyscy ludzie. Całość jest ogólnie bardzo kolorowa, strony dość grube i śliskie, więc całość prezentuje się bardzo dobrze i tworzy ciekawy album.

Cóż, myślę, że autorka jest osobą, która doskonale zna internet, śledzi najnowsze trendy i wie o czym pisze. Stworzyła książkę, w której po prostu zawarła wszystkie najważniejsze informacje rozsiane po całej sieci i przedstawiła w jednym miejscu. Ja po prostu nie potrafiłam powstrzymać śmiechu i szkoda, że tak szybko się skończyło.


Pewnie niektórzy zaczną zastanawiać się, po co w ogóle wydawać taką książkę? Cóż, nie będę odpowiadać na to pytanie, bo nie ma sensu wdawać się w dyskusje, które nie mają sensu. Dla mnie jest to książka pełna humoru, mogąca rozbawić do łez. Myślę, że może ona być dobrym prezentem dla prawdziwych fanów Januszów, na pewno go docenią.

,,Typowy Janusz” to książka, która rozbawiła mnie po prostu do łez. Jeśli jesteście osobami z dystansem, lubicie internetowe żarty, to na pewno powinniście również po nią sięgnąć. Stworzenie dekalogu Janusza okazało się strzałem w dziesiątkę!
Ocena: 10/10
Za możliwość zapoznania się z książką dziękuję Wydawnictwu Novae Res

Patrycja Bomba

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz