Angielski Kurs podstawowy. 3 edycja (Książka + 3 płyty CD + program)

Chcesz nauczyć się angielskiego, ale jesteś zabieganą osobą, która nie ma na to czasu? Nic straconego, bowiem znalazłam książkę, dzięki której można się uczyć w każdej chwili.

Osobiście jestem osobą, która chce się uczyć, ale nie ma na to zbyt wiele czasu. Muszę zajmować się szkołą, pracą, portalem, milionem innych rzeczy. Ciągle mam w swoim życiu deficyt czasu. Jednak postanowiłam sięgnąć po "Angielski kurs podstawowy" na poziomie A0-A1, a więc dla osób naprawdę początkujących i nie żałuję. 

Przede wszystkim spodobało mi się, iż książka zawiera krótkie teksty polsko-angielskie oraz angielskie, dzięki którym możemy podłapać przydatne słówka oraz sprawdzić czy jesteśmy w stanie przeczytać prosty tekst anglojęzyczny. Jak się okazuje, wilk nie taki straszny jak go malują i bez problemu poradziłam sobie z czytaniem.

Zawarte ćwiczenia również nie sprawiły mi trudności. Oczywiście były takie, nad którymi musiałam chwilkę się zastanowić, ale w większości sprawnie wszystko rozwiązywałam. Dzięki nim świetnie podreperowałam swój język oraz podłapałam zasady gramatyki. Podobało mi się, że musiałam pisać krótkie teksty, tworzyć zdania, po poznaniu słówek z danego działu. Akurat z tworzeniem zdań mam największy problem w swoim angielskim i takie ćwiczenia bardzo mi pomogły. Oczywiście na końcu książki zawarte są rozwiązania zadań, dzięki którym możemy sprawdzić swoje umiejętności. 

Fajnym pomysłem, który doceniam, jest zawarcie tych najważniejszych słówek, najbardziej przydatnych rzeczy, a także wprowadzenie przeróżnych ciekawostek, które zdecydowanie pomagają zapamiętać słówka. W kursie mamy mnóstwo zróżnicowanych ćwiczeń, wszystko jest bardzo ciekawe, nie ma monotonii, a to spowodowało, że chętnie się uczyłam. Książka zdecydowanie odbiega od schematycznych podręczników, które niczego ciekawego nie wnoszą do życia. Tutaj mamy fajnie wykonaną pomoc naukową, która sprawdza się i zdecydowanie uczy języka. 

Ogromnym plusem są również nagrania native speakerów, które powiązane są z kursem i pomagają nauczyć się prawidłowej wymowy, z którą wielu ludzi ma ogromny problem, a także nagrania z tłumaczeniami, które możemy powtarzać za lektorem. Płyty możemy używać chociażby w samochodzie, gdy jedziemy w podróż. Wówczas łączmy dwie rzeczy w jedno i nie musimy tracić czasu wolnego na naukę. 

W pakiecie mamy również program komputerowy, dla tych opornych, którzy niekoniecznie widzą się z książką. Znajdziemy na nim ćwiczenia, gry, testy podsumowujące.
Czyli podsumowując, dostajemy bogaty pakiet, który zdecydowanie pomaga w nauce. 

Osobiście jestem bardzo zadowolona z poznania tego kursu i jestem pewna, iż sięgnę po kolejne książki wydawnictwa. Uważam, że pomógł mi w poznaniu języka i podreperowaniu mojej wymowy, która kulała. Dlatego jeśli chcecie nauczyć się języka i jesteście początkującymi osobami, warto zacząć od "Angielskiego kursu podstawowego".

OCENA 9/10

Za książkę serdecznie dziękuje wydawnictwu Edgard!

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz