Kalendarz 2019 - Magdalenia Kanoniak


Uwielbiam kalendarze, planery, organizatory, boolet book’i, jestem wręcz uzależniona od
źródło
wypełniania, planowania, notowania, a czasem ozdabiania. Nie wyobrażam sobie życia bez osobistego kalendarza, w ostateczności zwykłego zeszytu (zgroza) w którym zanotuję wszystkie rodzinne święta, pierdyliard wizyt lekarskich moich dzieci, własnych, jak i mojego faceta, czy kogoś bliskiego. Do tego wiele nagłych, niespodziewanych, czy też planowanych spraw, które raz zapisane, nie są przeze mnie przeoczone. Mogłabym żyć bez tych wynalazków, ale nie mam zamiaru, po prostu niezwykle ułatwiają mi życie i sprawiają dużo przyjemności. Za tym wszystkim idzie to, że zarazem jestem i nie jestem wybredna.

Idealny organizer mojego roku jest formatu książkowego, przejrzysty, sensownie poukładany, zawierający miejsce na notatki, aczkolwiek nie muszą być to już całe strony na jeden dzień, wolę planery tygodniowe, co prowadzi do ich lekkości, muszą mieć wytrzymałą okładkę, nie łamać się na grzbiecie, nie łapać brudu (wszelkie brokaty i futrzaki odpadają), być przyjemne dla oczu, mieć to „coś” i zawierać coś inspirującego, dającego chęci do dalszego działania, sięgania po niego.

Na początku tego kalendarza mamy specjalnie wyznaczone miejsce do podpisania, później na dwóch stronach jest rozpisany cały przyszły rok 2019, kolejne zaś rozpoczynają już całoroczny schemat. Zaczynamy zawsze od wspaniałej ilustracji, następnie na dwóch kartkach jest ujęty cały nadchodzący miesiąc (rozpoczynamy od grudnia 2018) w przejrzystą tabelę z miejscem na notatki, dalej zawsze zyskujemy ciekawe informacje o jakimś kolorze, późniejsze już strony prezentują nam cały miesiąc, gdzie na jedną stronę przypadają dwa dni tygodnia. 

Na dole każdego miesiąca strony zdobią małe ikonki prezentujące różne motywy, np. prezent, kapelusz itp., a czasem przeplatają się tam różne modowe porady, nieprzypadkowo umieszczone w danych miesiącach. Do tego wszystkiego przy niektórych dniach możemy raczyć się ciekawym cytatem. Jedynie czego mi naprawdę zabrakło w tym wszystkim, to zwyczajnych imienin, mimo, iż ja posiadam swoją rozpiskę świąt bliskich mi osób i sukcesywnie ją przenoszę z roku na rok do kolejnych kalendarzy, to jednak lubię mieć pogląd na imieniny przez cały rok. Jedynie święta są tutaj wyszczególnione. Na samym końcu znajduje się strona, która kompletnie do mnie nie przemawia, jest dla mnie trochę infantylna i kojarzy się ze „złotymi myślami”. Możemy wypełnić jakie były nasze ulubione buty, torebka, modowe rozczarowanie, czy najlepszy zakup. Ostatnie strony całej pozycji są przeznaczone na nasze luźne notatki.

Przyznam szczerze, że ogromnie zaskoczyła mnie waga tego kalendarza. Jest zdecydowanie dla mnie za ciężki. O ile wielkość mi nie przeszkadza, bo takie zawsze kupuję, o tyle ten ciężar już trochę mnie zniechęcił. Zawsze noszę planery/kalendarze codziennie ze sobą i liczy się dla mnie, jak mocno obciążam się podczas tych wojaży. Ta pozycja towarzyszyłaby mi albo tylko w domu, albo okazyjnie w dużej torebce, czy plecaku. Okładka jest solidna, wiec nie bałabym się, że szybko się zniszczy.

Muszę przyznać, że choć niespecjalnie interesuję się modą, to kalendarz zrobił na mnie niemałe wrażenie swoją oprawą graficzną. Ilustracje autorstwa Eleny Ciupriny rozpoczynające każdy miesiąc są wprost fenomenalne i świetnie wpasowują się w dany klimat. Cokolwiek mogłoby mi nie przypaść do gustu, to dzięki tak charyzmatycznym ilustracjom odchodzi w zapomnienie i nachodzi ogromna chęć ponownego sięgnięcia po ten kalendarz. Wspaniała robota, połączenie elegancji, ekspresji barw, klasyki i nowoczesności, skromności oraz rozmachu. Spełnia swoją rolę, inspirujące cytaty, modowe porady i sporo miejsca na własne notatki każdego dnia, to zdecydowanie coś, co większość kobiet potrzebuje od osobistego kalendarza.

Ocena 7/10

Za możliwość zapoznania się dziękuję Wydawnictwu Editio


Ula Wasilewska
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz