"Uszyj to!"- Anna Maksymiuk-Szymańska

Charakterystyczna rudowłosa piękność znana jest mi od kilku lat za sprawą swojego kanału na yt. To tam trafiłam na nią po raz pierwszy i przez długie miesiące nadrabiałam zaległości. Przyciągnęła mnie swoją charyzmą  i energią życiową, która wylewała się z ekranu na widza. I chociaż niespecjalnie interesowałam się w tamtym czasie szyciem, z niecierpliwością oczekiwałam kolejnego odcinka.Jej wyprawy w ramach BabskieTV wprost do szaf widzek cieszyły się ogromną popularnością. Z czasem każda ówczesna nastolatka  chciała móc stworzyć coś według wskazówek Ani. Pierwsza książka " Co za szycie" i powstanie sklepu z autorskimi projektami sprawiły, że Anna Maksymiuk - Szymańska stała się rozpoznawalna nie tylko wśród osób zainteresowanych tematyką modową. Z czasem doczekaliśmy się kilku tutoriali DIY odnoszących się nie tylko do stylizacji, a teraz na nowo możemy zetknąć się z działalnością projektantki na kartach nowej książki.

W głowie pomysły rodzą się same, gorzej z czasem na zrealizowanie ich wszystkich. Są jednak takie projekty, do których nie potrzeba supermocy ani niezwykłych umiejętności, bo można je zrobić bardzo szybko i w prosty sposób.

"Uszyj to! Modne dodatki i ubrania w 5 minut" intrygują. Oczywiście już po tytule jesteśmy w stanie wyobrazić sobie zamierzenia autorki, ale przyznaję szczerze, że wydanie pod względem szaty graficznej mocno wyróżnia się wśród tego, co oferuje nam rynek czytelniczy.Każdy element książki został dopieszczony, a razem tworzą one spójną całość z wizerunkiem autorki, jej stylistyką.Tutaj nawet nota od wydawcy zachęca do lektury.


Przy tworzeniu spisu treści skupiono się na wstepnym podziale na pory roku. Do każdej z nich przypisano tutoriale, z pomocą których czytelnik jest w stanie samodzielnie stworzyć nie tylko dodatki, ale również proste ubrania. Na jednej z pierwszych stron znalazło się miejsce na notę od autorki, która mocno trzyma kciuki za każdego nowego twórcę, nawet tego niedoświadczonego. Wpis ten ma na celu dodać pewności siebie każdemu, kto zechce wraz z nią ruszyć na podbój modowego świata. Różnorodność czcionek oraz feria barw wykorzystana w druku sprawiają, że książkę można potraktować zarówno jako poradnik jak i album.Poszczególne projekty opatrzone są grafiką i opisem, wraz z informacjami dotyczącymi materiałów potrzebnych do wykonania.Następnie jedna strona odpowiada jednemu punktowi do zrealizowania, przez co projekty są przejrzyste i łatwe do zrozumienia. Ostatni element stanowi zdjęcie gotowego już produktu, co umożliwia wcześniejsze wprowadzenie modyfikacji. W tym wszystkim chodzi przecież o to, by modą móc się bawić.

Prawdziwie złota polska jesień ma mnóstwo uroku.Jednak wieczory są już naprawdę chłodne i długie, warto więc znaleźć sobie ciekawe, twórcze zajęcie, dzięki któremu nasze szafy i portfele będą pękać w szwach. Jak to zrobić? Stawiając na kreatywność!

Kilka z projektów od dawna przewija się w sieci i należą one do jednych z łatwiejszych rzeczy do wykonania. Innym musimy poświecić nieco więcej czasu i zaangażowania, ale dzięki temu ostatecznie będziemy się cieszyć czymś wyjątkowym.O ile kopertówkę z filcu  bez większego wysiłku jest w stanie stworzyć każdy z nas, o tyle samodzielne wykonanie poncha może okazać się prawdziwym wyzwaniem.Mnie najbardziej zaintrygował pomysł na samodzielne wykonanie klapek na letnie wojaże. Trend DIY funkcjonuje od dawna w ludzkiej świadomości. Postepująca technologia umożliwiła na jego popularyzację w mediach społecznościowych, a teraz dane jest nam sięgnąć po ciekawe pomysły w papierowej, pięknie ilustrowanej wersji. "Uszyj to!" sprawdzi się zarówno na prezent dla nastolatki poszukującej własnego stylu, jak i u osób zajmujących się szyciem zawodowo - by uzupełniać półkę z modowymi albumami.


Ocena: 8/10


Za możliwość przeczytania dziękuję: Septem~Mariola Mazur
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. Książka jest wręcz nieoceniona jako pomoc dla młodego krawca. Ciekawych pomysłów czy rozwiązań nie brakuje. Stwierdzam że pomaga rozwinąć skrzydła. Jak dla mnie 10/10! :)

    OdpowiedzUsuń