Angielski Konwersacje dla początkujących i średnio zaawansowanych (Książka + CD mp3)

Czy jesteś osobą, która od zawsze chciała nauczyć się języka angielskiego? Czy należysz do grona zabieganych osób, które nie mają zbyt wiele czasu na naukę, ale złapać podstawy bardzo szybko, tak żeby móc rozmawiać z innymi? Jeśli tak, to ta książka idealnie sprawdzi się.

"Konwersacje dla początkujących" to kolejna świetna pozycja od Wydawnictwa Edgard, dzięki której nauka języka jest szybka i przyjemna. Jedną z największych zalet książki jest to, że są tutaj naprawdę przydatne rozmowy, które można wykorzystać w życiu codziennym oraz takie, dzięki którym komunikacja staje się łatwiejsza.

Konwersacje świetnie uczą konstrukcji zdania, a także pozwalają podłapać popularne i najczęściej używane słówka. I chociaż jest to bardzo dobra metoda na naukę angielskiego, to polecam również do niej oglądać filmy w oryginalnym języku z polskim tłumaczeniem, a także ćwiczyć słówka i rozwiązywać zadania. Ja mogę śmiało i szczerze powiedzieć, że dzięki konwersacją, a także innym książkom od Edgard w ciągu 3 miesięcy potrafiłam nauczyć się języka angielskiego na tyle, aby bez problemu zdać maturę na 50%. Jest to idealny dowód na to, że książki sprawiają swoją funkcję i naprawdę jestem wdzięczna sobie, że sięgnęłam po "Konwersacje dla początkujących", ponieważ bardzo mocno mi pomogły. 

Ogromną zaletą jest dołączenie do książki CD, dzięki któremu mogłam osłuchać się z językiem. Jest to naprawdę bardzo pomocne, ponieważ osoby uczące się, zazwyczaj mają problem ze zrozumieniem tego, co mówi druga osoba. I  naprawdę wystarczy codziennie poświęcić godzinę czasu na naukę, a efekty są zaskakujące. 

Książka podzielona jest na 17 lekcji, które poruszają najważniejsze życiowe tematy takie jak czynności codzienne czy też spędzanie czasu wolnego. Każda lekcja zawiera po 3-4 dialogi z polskim tłumaczeniem. Dzięki temu możemy uczyć się czytania ze zrozumieniem, a także budować samodzielnie angielskie zdania. Rozdziały zawierają również najważniejsze zwroty, potrzebne w komunikacji, po których przyswojeniu z pewnością będziemy bez problemu rozmawiać w języku angielskim. Dodatkowo po poznaniu dialogów oraz najpotrzebniejszych zdań, zwrotów, słówek, możemy sprawdzić swoją wiedzę w zadaniach, poprzez przećwiczenie wybranych zwrotów czy też reagowaniem poprzez pytania na przedstawione zdania. Oczywiście odpowiedzi do nich zawarte są na końcu książki i możecie sprawdzać czy aby na pewno dobrze rozwiązaliście ćwiczenie.

Nie pozostaje mi nic innego, jak szczerze polecić książkę każdemu, kto ma chęć nauczenia się języka angielskiego. Dla mnie jest ona świetna i bardzo pomocna. Jest to naprawdę świetna forma nauki, którą bardzo polecam. 

OCENA 10/10

Za książkę serdecznie dziękuje wydawnictwu Edgard!

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz