"Fighting temptation" - K.C. Lynn

Wierzycie w przeznaczenie? Ja zdecydowanie wierzę i związku z tym nie mają nawet liczne przeczytane przeze mnie powieści romantyczne, czy obejrzane filmy. Wierzę, bo sama znam ludzi, na których wystarczy spojrzeć i od razu wiadomo, że to dwie połówki tego samego jabłka, czy jedna dusza w dwóch ciałach. Podobno, jeśli ktoś jest nam przeznaczony prędzej, czy później się z nim spotkamy. Może na chwilę, może miniemy się i zmarnujemy szansę na piękną miłość, ale spotkamy tę osobę, bez dwóch zdań. Czasem jest to ktoś, kogo mamy od zawsze dosłownie pod nosem, a czasem dla tego drugiego człowieka trzeba pokonywać tysiące kilometrów. Najsmutniejsze jest, gdy mając największy skarb przed sobą, nie jesteśmy w stanie tego dostrzec, a tak zdarza się niestety często...

Nie jestem w stanie dać ci siebie na zawsze, choć na taki właśnie związek zasługujesz,
ale przysięgam ci, do diabła, że nigdy nie przestanę być twoim przyjacielem.

Julia poznała swojego najlepszego przyjaciela w niemal najgorszym dniu swojego życia. Tak naprawdę dziewczyna dobrze wiedziała, kim jest Jaxson, zanim ten jeszcze jej się przedstawił. Mówili o nim wszyscy, dorośli przestrzegali przed nim swoje dzieci, a nastolatki marzyły, by zaciągnąć go do łóżka. Jax był łobuzem z krwi i kości, a dla takich facetów bez wątpienia warto stracić głowę.
Chłopak uratował Julii życie i od tego momentu postanowił ją chronić, była dla niego wyjątkowa, piękna, ale nie zamierzał pozwolić wygrać swoim pragnieniom w walce z rozumem. Wieloletnia przyjaźń dla obu stron przestała być już tylko zwykłą przyjaźnią, zakochali się w sobie z wzajemnością, ale żadna ze stron nie miała odwagi tego przyznać.
Kiedy Jax któregoś wieczoru informuje przyjaciółkę, że wstępuję do SEAL i wyjeżdża już za kilka dni, Julia jest załamana. Nie potrafi poradzić sobie z myślą, że go straci, uznaje, że wieczór przed jego wyjazdem jest dla niej jedyną szansą, by wyznać mu swoje uczucia...


Pięć lat później Jackson wraca do rodzinnego miasteczka, które tak bardzo chciał opuścić, prócz Julii i najlepszego kumpla nic go tutaj nie trzymało. Matka porzuciła go, gdy był dzieckiem, a ojciec nigdy się nim nie przejmował. Dzieciństwo Jaxa byłoby wiele lepsze, gdyby zostawił go też beznadziejny ojciec. Zaraz po powrocie do miasteczka mężczyzna wyrusza spotkać się z kobietą, o której myśli i sny utrzymywały go przy życiu. Nie wie jednak, że Julia przestała już na niego czekać...

Ciężko mi opisać, co czuje po przeczytaniu tej powieści. Wstrząsnęła mną niesamowicie, w jednej chwili emocjonalnie miażdżyła, a łzy pojawiały mi się w kącikach oczu, natomiast niedługo później do łez mnie bawiła. Napięcie w trakcie całej tej historii, głównie erotyczne jest tak gęste, że można by je bez problemu ciąć. Całą sobą odczuwałam emocje bohaterów, przeżywałam z nimi ciężkie i piękne momenty, z niecierpliwością pochłaniałam każdą kolejną stronę, aż do samego końca. Uwielbiam powieści, w których główny bohater nosi mundur. Zwłaszcza gdy to mundur wojskowy... Nie miałam pojęcia, wybierając tę książkę, że znajdę tu taki wątek, była to dla mnie świetna niespodzianka.
Zapewniam Was, że nie ma tu grama nudy, akcja pędzi jak szalona, co chwilę zaskakując czytelnika.

Bohaterowie są genialni, barwni, charyzmatyczni. Uwielbiam kumpli Jaxa z SEAL, a także Coopera, z którym Jaxson, Julia i jej najlepsza przyjaciółka Kayla przyjaźnią się od zawsze. W sumie, co będę Was kłamać, uwielbiam wszystkich! Kayla jest mistrzynią ciętych żartów, sarkastyczne odpowiedzi są jej specjalnością, a groźby rzucane pod adresem pięć razy większego od niej mężczyzny bawią do łez.

Świetnie się bawiłam, czytając tę powieść, jestem niesamowicie szczęśliwa, że ukażą się także dwie pozostałe części opowiadające o losach Sawyera i Cade'a, mężczyzn, którzy z Iraku przywieźli coś więcej, niż liczne blizny. Nie mogę się doczekać tłumaczeń obu tych książek i zapewniam Was, musicie przeczytać tę powieść!!! Narracja pierwszoosobowa stanowi dodatkowy atut, pozwoliła mi jeszcze bardziej wczuć się w położenie bohaterów, a wierzcie lub nie, ale całą sobą przeżywałam ich perypetie. To nie jest kolejny, zwyczajny romans, to książka, która zawładnęła moim sercem na kilka pięknych godzin, a w zasadzie nawet na dłużej, bo do tej pory nieustannie o niej myślę. Są powieści, które lubię, które przeczytałam z przyjemnością i uznałam je za dobre, ale nie aż tak, by przeczytać je ponownie, mam też jednak takie powieści, które z radością czytam powtórnie i właśnie ta pozycja z pewnością będzie przeze mnie czytana jeszcze wielokrotnie! Polecam z całego serca!

Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania książki, bardzo dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe


Julia Komorska


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz