Książki idealne na święta, które możesz także obejrzeć


Święta coraz bliżej i już niedługo zacznie się domowy rozgardiasz. Prezenty, zakupy, sprzątanie, aż w końcu nadejdą upragnione Święta Bożego Narodzenia. Z założenia jest to czas rodzinny i co wtedy ma począć biedny książkoholik – wraz z rodziną można obejrzeć piękne ekranizacje ulubionych książek. Jest w czym wybierać! Jako że bożonarodzeniowy czas powinniśmy celebrować wspólnie w gronie najbliższych – rodziny oraz przyjaciół to przedstawię filmy, które będą idealne na wspólne seanse.
HARRY POTTER
źródło
Chłopca, który przeżył, zna chyba każdy z nas. Seria książek J.K. Rowling o małym czarodzieju na szczęście doczekała się ekranizacji! I są to filmy zrobione z rozmachem. Książek jest siedem, filmów zaś osiem (Insygnia Śmierci podzielono na dwie części). To jedna z tych serii, która nigdy mi się nie znudzi i mogę do niej powracać kilka razy do roku. Za każdym razem odkrywam coś nowego w książkach i filmach, to wspaniały obraz przyjaźni i uniwersalnych prawd. Przepiękne zdjęcia, chwytająca ze serce ścieżka dźwiękowa oraz wyczuwalna magia. Czego chcieć więcej? Podczas Świąt można obejrzeć swoją ulubioną część albo zrobić maraton z Harrym Potterem. Niech te Święta będą pełne magii!

źródło

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA 
źródło
źródło
       
                                                                

Znacie „Opowieść wigilijną” Karola Dickensa? Autor bardzo trafnie uchwycił ducha świąt. Ebenezer Scrooge podczas Bożego Narodzenia będzie miał szansę na przemianę, ze skąpego i szorstkiego dla innych zmieni się na lepsze. A wszystko to za sprawą wizyt duchów: Ducha Dawnych Świąt Bożego Narodzenia, Ducha Obecnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Ducha Świąt przyszłych. Przerażony tą wizją Ebenezer ponownie stanie się troskliwym człowiekiem. „Opowieść wigilijna” doczekała się wielu ekranizacji, ale ja szczególnie polecam wersję z 1999 roku ze świetnym Patrickiem Stewartem oraz współczesną animację z 2009 roku.
źródło
OPOWIEŚCI Z NARNII
Skończyliście już oglądać Harry’ego Pottera i jeszcze mało Wam fantastyki? Włączcie „Opowieści z Narnii! Cykl siedmiu powieści napisanych przez C.S.Lewisa doczekał się jak na razie tylko trzech części filmowych (Lew, czarownica i stara szafa; Książę Kaspian oraz Podróż „Wędrowca do Świtu”), ale to baśniowe spotkanie z postaciami z i ideami z mitologii greckiej i rzymskiej oraz z tradycyjnymi baśniami brytyjskimi i irlandzkimi. Czy Piotrowi, Zuzannie, Edmundowi i Łucji uda się pomóc lwu Aslanowi w zażegnaniu kryzysu panującego w Narnii?

źródło


PIĘKNA I BESTIA
źródło
źródło           


Historia pięknej Belli, która pokochała Bestię, jest chyba znana każdemu. Na przystojnego księcia, za jego egoizm i nieczułość na ludzkie cierpienia, rzucono klątwę. Ta dosięgnęła nie tylko księcia, ale cały jego zamek wraz z mieszkańcami. Aby przywrócić ludzką postać Bestia musi kogoś pokochać odwzajemnioną miłością. Upływający czas odmierzają spadające płatki róży. Czy znajdzie się ktoś, kto zdejmie czar? Czy będzie to piękna Bella? Tak jak i „Opowieść wigilijna” ta książka doczekała się wielu adaptacji. Najbardziej znaną jest bajka z 1991 roku, a do ulubionych wersji należy także wersja musicalowa z 2018 roku. Polecam obydwie ekranizacje, piosenki są przepiękne! Dorośli będą mogli powrócić myślami do swego dzieciństwa a dzieci oglądający film lub bajkę po raz pierwszy na pewno wyniosą cenną lekcję.
źródło

BYŁ SOBIE 
PIES
źródło

Święta od zawsze kojarzą mi się z filmem, w którym rolę główną grają zwierzęta. W czasach mojego dzieciństwa był to namiętnie oglądany film „Lassie, wróć!” (polecam!) oraz "Babe – świnka z klasą”. Tegoroczne święta będą należały do uroczych psiaków, które by odnaleźć sens swego istnienia po odejściu z tego świata będą się ponownie odradzać w psim wcieleniu. Mowa tu oczywiście o „Był sobie pies”, który powstał na podstawie książki W. Bruce’a Camerona. Historia opowiadana jest z perspektywy psa Baileya i na pewno poruszy niejedno serce. Ciepła i piękna adaptacja, która skierowana jest nie tylko do miłośników psów. Na pewno spodoba się całej rodzinie.


źródłoA Wy jaki jeszcze film dopisalibyście do świątecznej listy?


Dorota Grabowska
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz