"Odkupienie" - Tillie Cole


"A pure soul always finds love. Even through hate, they will always find the ability to claim love."

Kain był prorokiem, ale zdradził go brat bliźniak. Kiedy zobaczył, co robi jego społeczność i że to jest złe, postawił się przeciwstawić i tak trafił do celi, w której poznał Harmony, piękną dziewczynę, z którą połączyła go nieznana więź. Pobity i upokorzony postanawia uratować tych, którzy chcą wyzwolić się z niewoli, jednak aby to zrobić, musi ponownie stać się Riderem i zmierzyć się ze swoimi dawnymi przyjaciółmi, dla których stał się wrogiem.

Rider jest bohaterem kontrowersyjnym, na którego mój pogląd zmieniał się z każdą książką. Teraz mogłam zauważyć jak bardzo pogubioną osobą jest. Razem z nim przeżywałam emocje, które towarzyszyły jemu podczas odkrywania wielu tajemnic. Jednak nie obdarzyłam go jakąś szczególną sympatią. Chociaż miał w sobie ogromnego ducha walki, to jednak momentami irytowało mnie jego porywanie się z motyką na księżyc.

Harmony jest natomiast bohaterką, której historia zaskoczyła mnie i zupełnie nie spodziewałam się jej. Lubię w niej wojowniczy charakter. Podoba mi się, że potrafi walczyć o swoje i często pokazuje pazurki. Taka bohaterka była tutaj potrzebna, nadała książce charakteru.

"I felt evil flood my veins. And for once, I didn't try to resist it. I embraced it."

Historia miłosna tej dwójki jakoś niespecjalnie mnie porwała. Była ciekawa i to bardzo, piękna była ich walka o siebie, ale jednak zabrakło mi tej prawdziwej magii. Myślę, że po prostu za dużo się działo i za szybko się połączyli. Ja rozumiem, że miłość od pierwszego wejrzenia, ale jednak wielokrotnie zgwałcona dziewczyna ma traumę i nie wydaje mi się, żeby od razu chętnie się oddała, tym bardziej że kilka dni przed spotykały ją dość nieprzyjemne rzeczy.

Ciekawym elementem tej części jest zagłębienie się w temat religijnej sekty i poznanie jej od wewnątrz. Świetną sprawą była możliwość poznania tak wielu tajemnic oraz drastycznych wydarzeń. Jednym z elementów, których nie mogłam się doczekać, był powrót Ridera do Katów, byłam zaintrygowana tym, co ci żądni krwi faceci wymyślą w ramach kary. I zdecydowanie nie zawiodłam się, to co się działo było niesamowite chociaż brutalne.

Zaskakuje mnie pomysłowość autorki. Jestem przeszczęśliwa, że każda jej powieść opowiada zupełnie coś nowego i nie jest tworzona na jedno kopyto. Dzięki temu seria mi się nie nudzi i chcę poznawać ją dalej, przeżywać te wszystkie wydarzenia tak, jakbym sama brała w nich udział. Nie mogę doczekać się kolejnego tomu, który z pewnością będzie inny od pozostałych i jestem pewna, że będzie tam ogień.
A język Tillie Cole, którym posługuje się w książce? Lekki, świeży i przyjemny, chociaż z tymi przekleństwami to można by było ograniczyć się. Rozumiem, że to świat gangsterów, ale czytanie w co drugim zdaniu "ku*wa", "ja pie*dole"  troszkę zniechęca do lektury.

Jedyne co mi pozostaje zrobić, to polecić Wam całą serię i zachęcić do jej poznania. Myślę, że fani literatury obyczajowe z nutkami erotyzmu i dobrą dawką akcji, będą zachwyceni.

Ocena: 8/10
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Editio Red.

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. Dopiero zaczynam poznawać twórczość tej autorki, ale już jestem nią zachwycona, więc na pewno po tę serię również sięgnę. 😊

    OdpowiedzUsuń