Świąteczno-książkowy szał – czyli co, gdzie i jak?

[źródło]
Promocje, szczególnie te w sklepach interenetowych, zawsze nie są takie, jakich byśmy oczekiwali. I w większości się z tymi opiniami zgadzam. W końcu Polska to nie Stany Zjednoczone, a w Black Friday dostajemy ogromną przeceną wynoszącą całe 20%. Zaoszczędzimy przez to mnóstwo pieniędzy, które i tak wydamy, przechodząc koło kolejnego sklepu, i widząc kolejny napis o tej samej treści jak poprzedni. Jednak jak jest w przypadku książek?
Dwudziestego trzeciego listopada nie zamawiałam nic, jeśli chodzi o te literackie zakupy, ale teraz, niedługo święta, to zupełnie coś innego.
Dlatego dzisiaj zobaczymy, czy księgarnie internetowe przygotowały coś specjalnego dla uzależnionych książkoholików.


Tania książka

Nigdy nie przepadałam za tą księgarnią, zresztą tak ja za empikiem, ale nie dlatego, że coś mi w ich systemie pracy, kontaktu z klientami nie pasowało. Po pierwsze strasznie długi czas oczekiwania na książki w porównaniu z innymi miejscami. A po drugie ceny. Nie są one jakieś kosmiczne, ale jednak inne strony mają korzystniejsze.
Tym razem Tania Książka przygotowała dla nas specjalną zakładkę dotyczącą książkowych prezentów na święta. Zostały tam umieszczone pozycje, które można kupić jedynie za 19,90 zł (oczywiście oprócz pakietów). Oznaczone są one specjalnym znaczkiem z choinką. Jednak nie wszystko powieści, które są wyróżnione choineczką, kosztują dwie dychy. Są niby na nie przeceny, ale czy są to promocje, które zazwyczaj nie występują? Moim zdaniem, nie. Więc uważajcie!

Chodnik literacki

Na tej stronie nie zamawiałam nigdy książek, ale jednak zawsze mnie kusiło, żeby coś zamówić. Często niesamowicie niskie ceny, które tak naprawdę czasami nie wynoszą nawet dziesięciu złotych. Tym razem też tak jest. Został przywrócony "Black Friday", który oferuje nawet 94% przeceny. Istnieje także inna promocja, a mianowicie książki z rabatem – 64%. Nie są to rewelacyjne pozycje, nowości na pierwszych rzut oka też nie ma, ale kto wie, może jakiś książkoholik coś dla siebie znajdzie.

niePRZECZYTANE

Są tam naprawdę fajne przeceny, a dodatkowo strona poświęcona wybieraniu prezentów, aby był  on odpowiedni do wieku, jest świetna i bardzo pomocna. Można tam znaleźć wiele książek w okolicach 20-28 złotych. Co więcej, istnieje spoósb dostawy w postaci paczki w RUCHu, która kosztuje nie więcej niż sześć złote. Chociaż nie musimy płacić krocie za dostawę.

Livro

Pierwsze co rzuca nam się w oczy, to darmowa przesyłka powyżej 99 złotych. W czasie okresu przed światecznego myślę, że nie jest to żaden problem, ale w innym czasie pewnie by się nie sprawdził. Chociaż, kto wie?
Dodatkowo księgarnia przyznała 40% rabatu na wybrane przez siebie książki, które mają być inspiracjami. Nie widzę w tym sensu i wolałabym tę właśnie przecenę na cały asortyment. Ale chyba nie można mieć wszystkiego.

Gandalf

Tym razem zaoferowano nam książki objęte promocją aż do 60%. Oczywiście te pozycje, których ceny zostały obniżone o dokładnie 60%  pojawiają się rzadko, nawet bardzo rzadko. Ale chyba liczy się sam fakt istnienia tej niesamowitej przeceny.

Empik

Empik oferuje naprawdę fajną koncepcję promocji. Otóż, zamawiając książki, gry czy inne rzeczy właśnie do dzisiaj (czyt. 13.12), dostaniemy piętnaście złotych rabatu na kolejne zakupy (ale tylko z kartą empikową), jeśli te pierwsze wyniosły minimalnie 75 złotych. Mam nadzieję, że poprawnie zrozumiałam regulamin.
Oprócz tego standardowo przedstawiono ofertę dwóch książek za jedną, druga książka –50 %. Jedynym minusem tego całego przedsięwzięcia jest fakt, że książki nie są przecenione już na starcie. Występują w cenie zbliżonej do katalogowej. Dopiero wtedy może obowiązywać je promocja. I oczywiście są to wybrane propozycje.

Merlin

Księgarnia do dziewiętnastego grudnia oferuje darmową dostawę w postaci paczki w RUCHu, a także gwarancję dostawy przed świętami, więc koszty z tym związane mamy z głowy. Oprócz tego niektóre książki są objęte rabatem, wynoszącym nie więcej niż 50%. Ale jeśli popatrzymy na ceny katalogowe, to te mniej niż 50% rabatu zyskuje w naszych oczach.

Zamówiliście już prezenty w postaci książek? Czy może tak jak ja, czekacie na ostatnią chwilę?


Klaudia Korytkowska
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. Ja lubię kupować na Bonito :) Choć zwykle porównuję ceny i po prostu kupuję tam gdzie jest najtaniej. Kilku sklepów z tej listy nie znałam :)

    OdpowiedzUsuń