"Uleczone dusze" - Tillie Cole


"Być może jest tak, że jeśli ktoś wmawia ci coś wystarczająco często, to w końcu zaczynasz w to wierzyć. A potem w twoim życiu pojawia się ktoś, kto sprawia, że to wszystko kwestionujesz. Dzięki niemu zaczynasz wierzyć, że jesteś coś warta."

Trzeci tom "Katów Hadesa" był tym, na którego czekałam najbardziej. Flame, główny bohater powieści jest bardzo tajemniczą osobą. Chciałam poznać jego bliżej, odkryć mroczną przeszłość, którą skrywa jego dusza i zobaczyć, jak jego życie wywraca się do góry nogami, za sprawą pięknej dziewczyny.

Zdecydowanie jestem zachwycona po przeczytaniu tej historii. Autorka sprostała moim oczekiwaniom i pokazała historię Flame'a idealnie, z drastycznymi szczegółami, dzięki którym mogłam w pełni poznać jego osobowość.
Główny bohater powieści jest najokrutniejszym z Katów i zdecydowanie jest nieobliczalny. Jego pogląd na świat nie jest normalny. Ten człowiek walczy sam ze sobą i nie pozwala, żeby ktokolwiek go dotknął. Poznając jego historię, dowiedziałam się, że jest to mężczyzna o usposobieniu zagubionego dziecka, które potrzebuje pomocy. Nie mogłam doczekać się, aż w jego życie wkroczy Maddie i zacznie się ich historia miłosna, która niewątpliwie jest ciekawa. Relacja między nimi jest nienormalna, ale jednocześnie wspaniała.
A Maddie? Bardzo mnie zaskoczyła ta mała, niepozorna dziewczyna. Jej dojrzałość, spojrzenie na świat i odwaga były niesamowite. Takiej dobrej kobiety życzyłabym każdemu mężczyźnie.

Śmiało mogę stwierdzić, że z całej serii to właśnie "Uleczone dusze" jest najciekawszym tomem, ze wszystkich, które dotychczas poznałam. Cała historia trzyma w napięciu od początku i dosłownie płynie się z wydarzeniami. Nie ma tutaj miejsca na monotonię. Bardzo ucieszyło mnie, że nie ma tutaj schematyczności, która niestety, ale bardzo często pojawia się w seriach kobiecych. Autorka dopracowała swoją powieść i zdecydowanie przemyślała całość. Historia jest wyjątkowa, inna niż wszystkie, bardzo dobrze wykreowana.

źródło

"Czymże są słowa? Czasami jedno spojrzenie oczu, jeden rumieniec mówią wszystko. Słowa mogą zranić. Milczenie może uleczyć."


Ogromnie spodobało mi się, że Tillie Cole nie owijała w bawełnę i pokazała drastyczne sceny z najmniejszymi szczegółami. Taki zabieg sprawił, że ja jako czytelnik mogłam zagłębić się w życie bohaterów i poczuć je tak, jakbym to ja je przeżywała.
Również jestem zadowolona z kreacji bohaterów, pokazania ich w pełni takimi jacy są, a także z ich różnorodności. Każdy wyróżnia się czymś, ma indywidualny charakter, nie ma identyczności.

W książce nie ma miejsca na nudę, ciągle coś się dzieje, akcja się nie kończy, a jej zwroty potrafią zaskoczyć. Historia Flame'a i jego przeszłość są zdecydowanie szokujące. Plusem tej powieści jest to, że takie wydarzenia maja miejsce w rzeczywistości, bo jednak świat jest różnorodny, istnieje wiele sekt i dzieją się takie rzeczy, o których nie mamy pojęcia. Autorka zgłębiła temat i przedstawiła czytelnikom drastyczne wydarzenia, które mają miejsce w dzisiejszych czasach, niejednokrotnie słyszy się o znęcaniu nad dziećmi, brutalnych gwałtach, wierzeniach religijnych, które nie mieszczą się w ludzkiej głowie. Fajnie, że autorka postanowiła pokazać tak ważne problemy, wplątując je w powieść kobiecą, w której miłość ratuje drugiego człowieka.

Osobiście byłam zaskoczona i wstrząśnięta czytaną historią, ale także poznawałam ją bardzo chętnie, pochłaniałam strony, byłam ciekawa rozwoju wydarzeń. Cieszę się, że autorka ma tak lekkie pióro i dzięki temu powieść przeczytałam w kilka godzin i chciałam jeszcze więcej. Zachęcam Was do poznania całej serii, bo naprawdę warto, a jedynym mankamentem, który mnie irytował, to nadużywanie przekleństw.

Ocena: 9/10
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Editio Red.

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz